Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Žmogaus teisių komitetas: bulviakasis netaps pretekstu grąžinti smurtautoją pas auką

18/09/2013

Taip pat skaitykite

Aprangos ir tekstilės įmonių asociacija siūlo reguliuoti dėvėtos aprangos įvežimą į Lietuvą Norvegijos ministras: Lietuva pamažu žengia teisinga kryptimi dėl gėjų teisių Politikai ir mokslininkai pasigenda dėmesio Saulės mūšiui Vilniuje atidaryta svarbi transporto jungtis

Vilnius, rugpjūčio 18 d. (BNS) Šios dienos posėdyje Seimo Žmogaus teisių komitetas bendru sutarimu atmetė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo papildymo projektą (XIP-4174), kuriuo buvo siekta suteikti smurtautojui galimybę grįžti į namus, jeigu jo laukia nenudirbti darbai.

Projekto rengėjai siūlo nustatyti, kad galiojančiame įstatyme įtvirtinta apsaugos užtikrinimo priemonė, kuria smurtautojas įpareigojamas nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo, nebūtų skiriama tada, kai smurtautojas turi neišvengiamų pareigų bendroje su smurtą patyrusiu asmeniu buityje ar ūkyje, ir kai tam neprieštarauja smurtą patyręs asmuo.

Komitetas visų pirma įvertino tai, kad smurto artimoje aplinkoje aukomis dažniausiai tampa asmenys, jaučiantys emocinę, ekonominę ar kitokią priklausomybę nuo smurtautojo. Siūlomos įstatymo nuostatos dar labiau pabrėžtų nukentėjusio artimoje aplinkoje asmens nesavarankiškumą ir priklausomumą. Siūlomoje teisės normoje smurtą patyrusiam asmeniui būtų nustatoma pasyvi teisė „neprieštarauti“ dėl apsaugos užtikrinimo priemonių neskyrimo. Taigi smurtą patyrusiam asmeniui vėl gi būtų priskiriamas pasyvaus, nuo kitų valios priklausomo, asmens vaidmuo. Asmens gyvybė ir sveikata besąlygiškai turėtų būti vertinamos labiau nei bet kokios neišvengiamos pareigos buityje. Tuo tarpu siūloma išimtis sudarytų sąlygas smurtautojams ir toliau smurtauti, bei daryti psichologinį poveikį smurtą patyrusiam asmeniui, siekiant palaužti jo norą ištrūkti iš smurto rato.

Komiteto nuomone, projekto nuostatos iš esmės prieštarauja Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo tikslams ginti asmenis nuo smurto artimoje aplinkoje, reaguoti į iškilusią grėsmę, imtis prevencijos priemonių, taikyti apsaugos priemones ir teikti tinkamą pagalbą.

Remiantis statistiniais duomenimis, 2012 metais moterų nužudymų kaime nuo sutuoktinio, partnerio ar sugyventinio, vaikų ar įvaikių rankos buvo fiksuota  bene per pusę mažiau, nei būdavo fiksuojama ankstesniais metais (2004–2011), kai dar specialaus įstatymo nebuvo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

http://www.bns.lt/

Smurtas artimoje aplinkoje žmogaus teisių apsauga