Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAustralija

Australija - naujasis prieglobstis emigrantams?

18/03/2013

Taip pat skaitykite

Tragiškai pasibaigusį pokštą dėl besilaukiančios Kate sugalvojęs didžėjus paskelbtas "geriausiu" Australijoje prasidėjo istorinis tyrimas dėl vaikų lytinio išnaudojimo Australijos politikas atsistatydino dėl nepadorių žinučių Lietuvis atsisakė gyventi Australijoje - Kaune geriau

Vyriausybėms verčiant toliau veržtis diržus, didėjant nedarbui, daug europiečių traukia ieškoti geresnio gyvenimo į tolimą Australiją.
Daugiausiai imigrantų atvyko iš Airijos, kuri pati anksčiau laikyta gerovės sala, taip pat daug žmonių atvyko iš Graikijos ir Italijos.
Ne tik šiluma ir vaizdinga Australijos pakrantė traukia imigrantus iš Europos šalių, kurios pačios anksčiau viliojo atvykėlius geresniu gyvenimu, galimybe užsidirbti.
Australija sėkmingai išgyveno pasaulinės finansų krizės verpetus, gamtos ištekliai neleido smukti jos ekonomikai, Kinija ir kitos kylančios šalys ir toliau perka daug Australijos anglių ir geležies rūdos.
Vien pernai antrą pusmetį daugiau negu 3 tūkst. Airijos gyventojų gavo ilgalaikes darbo vizas Australijoje – dukart daugiau negu užpernai per tą patį laiką. Atvyksta imigrantų ir iš kitų Europos šalių.
Valentina, dirbanti garsioje Sidnėjaus picerijoje, atvyko iš Italijos. „Italijoje nėra darbo, negalima uždirbti. Australijoje nesunku susirasti darbą, gerai uždirbu, gaunu gerų arbatpinigių“, – sako Valentina Grande.
Pernai šioje picerijoje dirbo tik viena imigrantė iš Italijos, dabar jau aštuoni.
Corbettų šeima atvyko iš Airijos, Korko miesto. Iš pradžių ji su vaikais atskrido į Australiją atostogauti, bet nutarė pasilikti.
„Nors ir mano vyras, ir aš Airijoje turėjome darbus, bet daugiau pinigų reikėdavo išleisti negu jų uždirbdavome. Vyriausybei pradėjus taupyti buvo apkarpytos lėšos švietimui, ligoninėms. Todėl mes susirūpinome – kokia ateitis laukia vaikų tokioje šalyje“, – pasakoja Mary Corbett.
Tačiau patirtis rodo, kad kvalifikuoti imigrantai gali grįžti į tėvynę, kai jų šalys atsigaus po krizės. Pavyzdžiui, Taivanui išgyvenant krizę daugybė žmonių puolė į Jungtines Valstijas ieškoti geresnio gyvenimo.
„Kai Taivano ekonomika ėmė kilti, buvo stengiamasi privilioti emigrantus sugrįžti, taigi tai gali pasikartoti“, – teigia migracijos ekspertas iš Sidnėjaus universiteto prof. Stephenas Castlesas.
Bet kol kas emigrantai traukia į Australiją, kur gali džiaugtis, kaip teigia, geresniu gyvenimu.

delfi.lt