Muzikantai

PradžiaKriminalai

Berniukas numarintas badu

04/06/2013

Taip pat skaitykite

Valkininkų globos namų darbuotoja kaltinama smurtavusi prieš mažamečius Už teisėjo vardo pažeminimą atleidžiamas A.Saulėnas neatvyko į Teisėjų tarybos posėdį, nes nagrinėjo bylą Ispanijoje senelių namų darbuotojas nužudė 11 senukų Lietuvio M.Leonavičiaus nužudymu kaltinamas 18-metis jo tautietis

Keturmečio lenkų tautybės berniuko Daniel Pelka, kuris mirė nuo bado dar  2012 kovo 3d., byla teisme tiriama šią savaitę.

Žiauriai marinamas badu, bei įkalintas kambaryje, kuriame nebuvo durų rankenų, berniukas buvo rastas miręs ryte po to, kai jo mama Magdalena Luczak (27m.) nusiuntė žinutę savo partneriui ir berniuko tėčiui Mariusz Krezolek (33m.), sakydama, jog sūnus praradinėja sąmonę "tačiau neverta nerimauti". Naktį prieš berniuko mirtį (4.34 val.), mama dar buvo siuntusi žinutę, jog "neverta kviesti greitosios ir nerimauti, tai nieko nepakeis, o tik pridarys bėdų". Laimei, tėvai vis tik iškvietė paramedikus, tačiau berniuko, kuris tesvėrė vos daugiau nei 9kg, medikams ligoninėje nepavyko atgaivinti. Medikai teigia, jog Daniel atrodė kaip koncentracijos stovykloje augęs vaikas, o jo kūne ir kaktoje buvę didelės mėlynės.

Abu tėvai pripažįsta, jog elgėsi nederamai, versdami berniuką badauti, tačiau neigia, kad tai sukėlė jo mirtį. Vėliau policijos pareigūnams pavyko išsiaiškinti, kokias SMS žinutes keturmečio tėvai siuntinėjo vienas kitam: "nuvesk ir užrakink jį į kambarį, bus tik ramiau" arba jog "jis laikinai praradęs sąmonę po to, kai bandžiau jį nuskandinti. Dabar namuose ramybė. Jei jis ir toliau inkš, aš jį grąžinsiu į vonią- vandens dar neišleidau"- tokias žinutes Daniel mama siuntė dar vasario mėnesį.

Apklausti mokyklos darbuotojai bei berniuko bendraklasiai pasakoja, jog neretai Daniel buvo pričiuptas vagiantis klasės draugų pietus, ar valgantis maisto likučius, rastus šiukšliadėžėje. Po tokių įvykių, berniuko tėvų namuose apsilankė ir socialiniai darbuotojai.  Kaip vėliau paaiškėjo, pirmasis mokyklos socialinis darbuotojas Daniel namus aplankė dar 2011m. gruodžio mėnesį, kai berniuko lankomumas mokykloje krito kone 63proc.

Šiandien teismo salėje vis dar tęsiamas posėdis ir laukiama nuosprendžio.