Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaMokslas

Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas Lietuvos universitetams skyrė 375 tūkst. litų paramą

25/08/2013

Taip pat skaitykite

Nuotolinis mokymasis Vilniaus Ozo gimnazijoje Pradedama Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro statyba Techninės pagalbos kelyje dažniausiai prireikia dėl elektros sistemos gedimų Kalėdų eglėje – 25 tūkst. įvairiausių gyvių

Koncerno „Achemos grupė“ ir jo pagrindinių akcininkų valdomas dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas Lietuvos universitetams skyrė solidžią 375 tūkst. litų paramą. Parama padalinta po 125 tūkst. litų trims didžiausiems universitetams: Vilniaus Universitetui, Kauno Technologijos Universitetui ir Klaipėdos Universitetui.

Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė Lyda Lubienė sako, kad parama universitetams skirta siekiant išlaikyti jos šviesaus atminimo vyro vykdytos mecenatystės tradicijas, taip pat skatinant mokslo ir verslo bendradarbiavimą. „Viena svarbiausių koncerno įkūrėjo remiamų sričių visada buvo mokslas. Jis skatino savo darbuotojus nuolat kelti kvalifikaciją, įgyti naujų žinių, nemažai daliai darbuotojų finansavo jų studijas, netgi užsienyje. Mokymasis visą gyvenimą, glaudus mokslo ir verslo santykis buvo Bronislovo Lubio pasaulėžiūros, mokslo svarbos valstybės augimui suvokimo dalis“,- kalba p. L. Lubienė.

Pasak fondo valdybos narės Jūratės Žadeikienės, paramos gavėjai pasirinkti atsižvelgiant į tai, kad šie universitetai yra trys reikšmingiausios Lietuvos Alma Mater. Ne mažiau svarbios buvo perspektyvos vystyti mokslo bei verslo bendradarbiavimą, todėl fondo lėšas planuojama nukreipti į sritis, aktualias koncerno bendrovėms: inžinerinę ir chemijos technologijas, elektros ir valdymo inžinerijos, mechanikos ir mechatronikos, telekomunikacijų, elektronikos, informacinių technologijų, ekonomikos ir finansų sritis.

Dalis paramos lėšų bus skiriamos stipendijoms ir studentų skatinimui, o dalis - mokslinių tyrimų finansavimui arba mokslininkų skatinimui. Chemijos produktų gamintojos „Achema“ lėšomis jau yra įrengta sudėtinga chemijos laboratorija Kauno Technologijos Universitete.

Koncerno įmonės AB „Achema“, AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ ir kitos visada glaudžiai bendradarbiavo su universitetais ir mokslininkais, kurdami naujus chemijos produktus, tobulindami technologinius procesus, rengdami aukštos kvalifikacijos chemikus ir inžinierius. Nemažai darbuotojų mokslus baigė jau dirbdami koncerno įmonėse, dalis jų universitetuose įgytas  žinias pritaikė po to, kai minėtos įmonės padengė jų studijų sąnaudas, mokėjo stipendijas. Dauguma grupės įmonių netgi švenčia Žinių dieną ir pagerbia tais metais mokslus baigusius įmonės darbuotojus.

Dr. Bronislovo Lubio vardo labdaros ir paramos fondas įsteigtas šių metų balandį B. Lubio žmonos Lydos Lubienės, jo dukros Jūratės Žadeikienės ir koncerno „Achemos grupė“ iniciatyva. Siekiama tęsti koncerno pradininko mecenatystės veiklą, kuri garsėjo aktyvia parama ir dėmesiu kultūros renginiams, knygų leidybai, meno ir mokslo plėtrai. Pagrindinės fondo paramos sritys taip pat bus orientuojamos į švietimą, kultūrą ir mokslą.

Gintarė Mierkienė

Lietuva Achemos grupė Mokslas