Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaFinansai

ERK pranešimas: visuomenė bus sąžiningai informuojama apie euro įvedimo procesą

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Euras stiprėja JAV dolerio atžvilgiu Projektų valdymo sistema padidins „Idea prima“ kuriamą pridėtinę vertę klientams Reikšminga 2011 m. ES biudžeto išlaidų dalis – ir vėl neteisėta Euras silpsta JAV dolerio, jenos atžvilgiu

Visuomenė turėtų būti sąžiningai ir nuosekliai informuojama apie euro įvedimo procesą ir pasekmes gyventojų pajamoms, jų darbo užmokesčiui ir kasdieniam gyvenimui. Dėl to sutarta vakar po pietų vykusiame bendrame Seimo Europos reikalų ir Biudžeto ir finansų komitetų posėdyje, kuriame Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pristatė Vyriausybės nutarimą dėl pasirengimo euro įvedimui ir euro įvedimo koordinacinę sistemą. Posėdyje taip pat dalyvavo Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Finansų ministras Rimantas Šadžius.

Premjeras A. Butkevičius pritarė tam, kad Vyriausybė ir Seimas glaudžiai bendradarbiautų, nuosekliai informuojant visuomenę apie pasirengimo euro įvedimui progresą ir pasekmes. Jam antrino Seimo narys, buvęs Europos reikalų komiteto pirmininkas Vytenis Povilas Andriukaitis, kuris ragino stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą bei Vyriausybės ir Seimo partnerystę, rengiantis įvesti eurą sakė: „Tai, kad Lietuvai reikia įvesti eurą, abejonių nekyla, bet tai, kad visuomenė turi būti įtraukta į šį procesą, abejonių taip pat nekelia“.

„Apie eurą reikia kalbėtis su Lietuvos piliečiais ir tai neturėtų būti viešųjų ryšių akcija, o sąžininga diskusija,“ – sakė Biudžeto ir finansų reikalų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas.

„Estijos ir Slovakijos pavyzdžiai yra drąsinantys. Estijoje kainos dėl euro įvedimo 2011 m. padidėjo vos 0,2–0,3 procento. Panašiai buvo ir Slovakijoje 2009 m. įvedus eurą – ten infliacija pasiekė tik 0,15 proc. Net 87 proc. estų valiutos pakeitimą laikė sėkmingu sandoriu. Be to, Estijoje gyventojų pajamos po euro įvedimo didėjo sparčiau nei prieš tai, o vidutinis mėnesio atlyginimas irgi atitinkamai augo, – tvirtino Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas. – Pagerėjo ir šalies investicinis klimatas, atpigintas Estijos valstybės kreditavimas – kredito reitingų agentūra „Fitch“ iškart pakėlė Estijos reitingą nuo BBB+ iki A, o Lietuvos ir Latvijos kredito reitingai iki šiol yra mažesni. Šiandien Latvija irgi seka šiuo keliu – euras ten taps realybe jau kitais metais. Nekyla abejonių, kad Lietuvai euro įvedimas taip pat atvers daug naujų galimybių“.

Lietuvos Vyriausybė išsikėlė tikslą eurą šalyje įvesti 2015 m. Tam vasario 27 d. Vyriausybės nutarimu sukurta speciali koordinacinė komisija, kurią sudaro Ministras Pirmininkas, Finansų ministras ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Parengė:

Seimo Pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo patarėja