Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Jungtinėse Tautose sutartį dėl ginklų prekybos pasirašė JAV, o Romoje Italija pirmoji Europoje ratifikavo ją

26/09/2013

Taip pat skaitykite

JAV karys atsiprašė dėl kruvinų šaudynių Afganistano kaime Kataro emyras perleido sostą savo sūnui "Greenpeace" aktyvistai - ne piratai, tačiau pažeidė įstatymus, sako Rusijos prezidentas Putinas Rusijos prokurorai nebesiūlo siųsti už grotų kumščius į darbą paleidusio magnato Lebedevo

JungtinÄ—s Tautos, JAV, Roma, rugsÄ—jo 25 d. (AFP-BNS). JungtinÄ—s Amerikos Valstijos, didžiausia pasaulyje ginklų eksporto valstybÄ—, trečiadienį pasirašÄ— sutartį, reguliuojančiÄ… apie 90 milijardų dolerių per metus vertinamÄ… prekybÄ… įprastiniais ginklais.

ŠiÄ… sutartį, suderintÄ… anksčiau šiais metais, JT pagrindinÄ—je bÅ«stinÄ—je trečiadienį pasirašÄ— JAV valstybÄ—s sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris).

Stebint JT pareigÅ«nams pasirašydamas šiÄ… sutartį J.Kerry pareiškÄ—, kad žengtas "ryškus žingsnis" taikos pasaulyje pastangose.

Jis nurodÄ—, kad šia sutartimi siekiama, kad "ginklai nepatektų į teroristų ir nesukalbamų veikÄ—jų rankas".

"Ši sutartis stiprina mÅ«sų saugumÄ… ir kuria pasaulinį saugumÄ…, nekenkdama teisÄ—tai prekybai įprastiniais ginklais", - pažymÄ—jo jis.

Sutartį turi ratifikuoti Senatas, kuriame kai kurie senatoriai žiūri įtariai ir į prekybos ginklais įstatymus, ir į Jungtines Tautas.

"Ši sutartis nemažina niekieno laisvÄ—s, - pabrėžė J,Kerry. - Iš esmÄ—s, ši sutartis pripažįsta ir individų ir valstybių laisvÄ™ įsigyti, turÄ—ti ir naudoti ginklus teisÄ—tu tikslu".

Jei Senatas atsisakys ratifikuoti ginklų prekybos sutartį, Jungtinės Valstybės gali atsidurti tokioje pačioje padėtyje kaip ir Kioto protokolo dėl klimato pokyčių atveju - JAV dalyvauja derybose bet neįeina į Kioto susitarimą

Maždaug tuo pačiu metu Romoje Italijos parlamentas ratifikavo šiÄ… JT sutartį dÄ—l ginklų prekybos.

Jungtinėse Tautose balandį priimta sutartimi reguliuojama prekyba įprastiniais ginklais ir draudžiama tiekti juos valstybėms, kuriose pažeidžiamos žmogaus teisės.

"Didis pasiekimas", - sakÄ— kairiosios DemokratinÄ—s partijos senatorÄ— Silvana Amati, kuri dar pažymÄ—jo, kad Italija gali tapti "varomÄ…ja jÄ—ga Europos SÄ…jungoje, kai mažiausiai 50 šalių turi ratifikuoti šiÄ… sutartį, kad ji įsigaliotų".

Lig šiol JT sutartį dÄ—l ginklų prekybos ratifikavo tik keturios JT narÄ—s (Antigva ir Barbuda, Gajana, Islandija ir Nigerija), o dabar penktoji Italija - pirmoji Europos SÄ…jungoje.

Italija pagal prekybÄ… ginklais yra aštuntoji pasaulyje, nurodo Stokholmo tarptautinis taikos tyrimų institutas.

Pasaulyje itin vertinami italų gamybos pistoletai, didelio tikslumo artilerijos sistemos, atakos sraigtasparniai; anksčiau Italija yra tiekusi ginklus Libijos diktatoriui Muamarui Kadhafi (Muamarui Kadafiui) ir Sirijos prezidentui Basharui al-Assadui (Bašarui Asadui).

 

Naujienų agentÅ«ros BNS informacijÄ… atgaminti visuomenÄ—s informavimo priemonÄ—se bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt