Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Kaltinamiesiems D.Kedžio bendrininkams gresia aukų artimųjų ieškiniai

31/05/2013

Taip pat skaitykite

Šiauliuose vyras nušovė žmoną ir nusišovė pats Kazlų Rūdoje gaisre žuvo keturi žmonės Nuteistieji susigrūmė su prižiūrėtojais dėl telefono ir įtartino paketo Raseinių rajono gyventoja pasigedo 50 tūkst. litų

Vilnius, gegužės 31 d. (BNS). Kauniečio Drąsiaus Kedžio galimiems bendrininkams - Raimundui Ivanauskui ir jo gyvenimo draugei Eglei Barauskaitei, kurie kaltinami galėję kurstyti ir padėti nužudyti Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių bei Violetą Naruševičienę, aukų artimieji teisme pateikė civilinius ieškinius.

Septyni asmenys, nužudyto J.Furmanavičiaus giminaičiai, tarp jų motina Anelė Furmanavičienė, penktadienį per advokatą Vilniaus apygardos teismo prašo būti pripažintais nukentėjusiais, civiliniais ieškovais dėl turtinės ir neturtinės žalos. J.Furmanavičiaus sesers Sigitos Uogintienės advokatas Valdemaras Bužinskas kol kas nepaskelbė, kokio dydžio ieškinus norima pateikti kaltinamiesiems.

Teismo posėdyje penktadienį dalyvavo keturi bylos nukentėjusieji - Laimutė Stankūnaitė ir jos tėvai bei S.Uogintienė.

Tuo metu kaltinamojo R.Ivanausko gynėjas Artūras Pauža teisme pareiškė, kad kaltinamas aktas jo ginamojo atžvilgiu neatitinka reikalavimų, todėl jis kartu su byla turi būti grąžintas prokurorui.

Prokuratūros duomenimis, kauniečiai R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė kaltinami kurstę padaryti labai sunkią nusikalstamą veiką- padėti D.Kedžiui 2009 metų rudenį nužudyti J.Furmanavičių, V.Naruševičienę, Laimutę Stankūnaitę ir Andrių Ūsą.

Jie kaltinami dar ir tuo, kad planuojant rengiamų nužudymų detales, davė patarimų dėl nužudymų eigos, rado galimą bendrininką, kartu su D.Kedžiu aptarinėjo slapstymosi vietas bei atsitraukimo kelius, policijos darbuotojų suklaidinimo taktiką, dalyvavo užtikrinant D.Kedžio slapstymąsi po jo planuojamų nužudymų.

Anot prokuratūros, R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė dalyvavo išbandant nužudymuose numatytą naudoti pistoletą su garso slopintuvu bei neperšaunamas liemenes.

2009metų spalio 5 dieną Kaune važiuojantis į darbą J.Furmanavičius nušautas iš viso aštuoniais šūviais, automobiliui užblokavus kelią. V.Naruševičienė nužudyta tą patį rytą savo namų tarpduryje šešiais-septyniais šūviais.

Visus minėtus asmenis D.Kedys kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą. Tačiau dėl pedofilijos teistas vienintelis A.Ūsas, jį teismas visiškai išteisino. 2010 metų balandį prie Kauno marių negyvas rastas D.Kedys, tų pačių metų birželį - A.Ūsas.

R.Ivanauskas neneigė, kad porą metų buvo pažįstamas su D.Kedžiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS