Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Kelnes viešai nusimovęs olandas nubaustas 300 litų bauda

29/07/2013

Taip pat skaitykite

Sulaikyti neteisėtai sieną perėję penki vietnamiečiai Varėnos rajone į šulinį įkrito ir žuvo moteris Policijos ieškota vienuolikmetė rasta pas draugę Už teisėjo vardo pažeminimą atleidžiamas A.Saulėnas neatvyko į Teisėjų tarybos posėdį, nes nagrinėjo bylą

Vilnius, liepos 29 d. (BNS). Vilniaus policija 300 litų pinigine bauda nubaudė Olandijos pilietį, kuris buvo nusimovęs kelnes prie Vilniaus arkikatedros bazilikos.

Incidentas įvyko šeštadienį, kai Vilniuje vyko lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų (LGBT) ir juos palaikančių asmenų bendruomenės eitynes "Už lygybę". Prie arkikatedros tuo metu būriavosi tradicinę šeimą palaikantys dvasininkai ir politikai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius pirmadienį BNS sakė, kad Olandijos piliečiui surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas už nedidelį chuliganizmą ir paskirta 300 litų piniginė bauda.

Iš pradžių dėl Olandijos piliečio veiksmų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, vėliau veiksmus nuspręsta perkvalifikuoti į administracinį pažeidimą.

Per antrąsias po trejų metų pertraukos Lietuvoje vykusias seksualinių mažumų eitynes sulaikyti ir į komisariatus pristatyti 28 asmenys, dėl dviejų iš šių asmenų pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

26 asmenims gresia administracinė atsakomybė už nedidelį chuliganizmą ir pareigūno teisėtų reikalavimo nevykdymą ir pasipriešinimą policijai.

Kas per eitynes pataikė Seimo narei, socialdemokratei Aušrinei Marijai Pavilionienei kiaušiniu, policijai nustatyti nepavyko.

"Šitas žmogus nebuvo pristatytas į policiją, jam pavyko ištirpti minioje", - BNS sakė P.Radvilavičius.

Šeštadienį buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai - vienas dėl dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kitas - dėl disponavimo narkotikais - apžiūros metu dar prieš eitynes buvo rasta narkotinių medžiagų. Olandijos piliečio veiksmus kvalifikavus kaip administracinį pažeidimą, šio ikiteisminio tyrimo nebeliko. Tačiau buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl policininko sužalojimo per eitynes. Todėl šiuo metu Vilniaus apskrities policija atlieka du ikiteisminius tyrimus, susijusius su seksualinių mažumų eitynėmis.

Surašyta 16 administracinės teisės pažeidimo protokolų už nedidelį chuliganizmą, 6 teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo, pasipriešinimo pareigūnams atvejai. Administracinių teisės pažeidimų protokolas surašytas kovotojų už Lietuvą sąjungos pirmininkui ir buvusiam parlamentarui ir Kauno merui Vytautui Šustauskui.

"Areštinėse sulaikytų nėra ir nebuvo, pažeidėjai tiesiog buvo vežami į policijos komisariatus, kur jiems buvo surašomi protokolai", - BNS sakė P.Radvilavičius.

Tarp šeštadienį sulaikytų asmenų buvo ir Seimo narys Petras Gražulis.

Apskrities policijos vadovas K.Lančinskas sakė, kad V.Šustauskas buvo sulaikytas už tai, kad pareigūnus išvadino necenzūriniais žodžiais, o P.Gražulis - už pasipriešinimą pareigūnams.

Pasak P.Radvilavičiaus, dėl P.Gražulio sprendimas dar nėra priimtas.

"Jo veiksmuose įžvelgiami požymiai administracinio teisės pažeidimo, numatyto Administracinių teisės pažeidimo kodekso 178 pirmoje ir antroje dalyse. Šiose dalyse numatomas administracinis areštas. Policija turi kreiptis į generalinį prokurorą, kad jis kreiptųsi į Seimą dėl Seimo nario imuniteto panaikinimo. Tačiau sprendimas kol kas nepriimtas", - BNS sakė P.Radvilavičius.

Pasipriešinimas policijai užtraukia baudą nuo 500 iki 1 tūkstančio litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų, o policijos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.

Eitynėse dalyvavo apie pusę tūkstančio LGBT bendruomenės narių ir juos palaikančių asmenų, o iš viso eitynėse ir joms nepritariančiųjų protesto akcijoje dalyvavo apie 1,2 tūkst. asmenų. Tvarką prižiūrėjo apie 400 policininkų.

Seksualinių mažumų renginys šiemet buvo pirmosios eitynes, kurias leista rengti centrine sostinės gatve.

Pirmasis "Baltic Pride" paradas Lietuvoje 2010-aisiais vyko Upės gatvėje. Tuomet kelis šimtus eitynių dalyvių, kurie žygiavo griežtai saugomoje teritorijoje, nustelbė kelis kartus gausesnė priešininkų minia.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Olandas