Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Kinų Naujieji Metai

20/02/2013

Taip pat skaitykite

Bangladeše atliekami valymo darbai po žmonių aukų pareikalavusio ciklono Dešimties užsieniečių mirtis Pakistane yra smūgis šalies turizmui Metinė infliacija Vietname gegužę buvo žemiausia per aštuonis mėnesius Stambule per susirėmimus suimta daugiau nei 400 žmonių

Didžioji dalis pasaulio gyventojų jau sutiko 2013 metus, tačiau kinai Naujuosius Metus pasitiks tik vasario 10dieną. Jų Naujieji metai švenčiami pagal kalendorių, kuriame susijungia mėnulio ir saulės tradicijos ir kurie prasideda per jaunatį, o baigiasi pilnatimi.

Kinų Naujieji metai – šeimos šventė, jie pasitinkami su šeimos nariais ir artimiausiais giminaičiais. Kviesti draugų nepriimtina. Ši diena primena mūsų Advento susitelkimo ir gerumo tradicijas, nes kinai prašo atleidimo, atiduoda skolas, dovanoja dovanas. Kinai Naujuosius metus švenčia 15 dienų. Kiekviena diena turi savas tradicijas ir yra skirta laikui su artimaisiais, draugais, valgymui, poilsiui, miegui ar organizmo valymui. Ilgasis švenčių laikotarpis užbaigiamas  Žibintų dieną įžiebiant popierinius žibintus.

Prieš Naujuosius metus būtina atlikti generalinę tvarką. Pirmiausia reikia susitvarkyti namus, juos išpuošti raudonais daiktais, išmesti visas šiukšles, nusikirpti nagus ir plaukus. Šiuo tvarkymusi siekiama išvalyti namus nuo įvairiausių negandų, pykčių, negatyvios energijos. Moterys prieš Naujuosius metus turi sulopyti drabužius, kad per jų skyles nedingtų pinigai. Pirmąją Naujųjų metų dieną nevalia trinkti plaukų, nes sakoma, kad taip nuplaunama sėkmė. Taip pat negalima pjaustyti peiliu, nes manoma, jog taip galima nupjauti savo laimę kitiems metams. Dėl šios priežasties visas maistas pagaminamas iš anksto. Visų švenčių metu galioja vienas bendras prietaras teigiantis, jog nevalia sudaužyti nei vieno indo. Tikima, jog tai gali atnešti nelaimių šeimoje, piniginėje ar prikviesti ligą.

Kad į namus nepatektų blogosios dvasios ir pikta linkintys žmonės, lauko durys iš gatvės pusės nudažomos raudona spalva ar apklijuojamos raudonomis popierinėmis juostelėmis ir ateinančių metų gyvūno formos karpiniais. Virš durų atvirkščiai kabinamas hieroglifas, reiškiantis „laimė“.  Atvirkščiai jis kabinamas todėl, kad kiniškai frazė „laimė apsivertė“ reiškia ir „laimė atėjo“.

Kinai turi gilias šventinio stalo tradicijas. Per Kinų naujuosius metus pagal tradiciją ant stalo turi būti patiekta dvylika kiekvieną metų mėnesį simbolizuojančių mėsos, žuvies, krevečių, austrių, jūros augalų patiekalų ir pyragėlių. Tai – ne tik maistas, bet ir gerovės, sėkmės simboliai. Svarbiausias šventės patiekalas yra koldūnai. Jie ruošiami su įvairiais įdarais: mėsos, daržovių faršo, keptų kiaušinių ar krevečių koše. Koldūnų vaidmuo ypatingas dėl viduje slepiamų įvairių staigmenų, kurios atskleidžia, kokie metai laukia. Sakoma, jei valgydamas koldūną randi monetą – ateinantys metai bus turtingi, jei radai aštrų pipirą – gyvenimas taps aistringas, jei pajutai daug cukraus – artinasi saldi meilė. Pirmąją Naujųjų metų dieną kinai nevalgo mėsos – tai gali atbaidyti laimę. 
 

Kinų Naujuosius Metus vasario 10dieną, sekmadienį, švęs ir Londoniečiai. Nepraleiskite progos sudalyvauti svarbiausioje kinų šventėje ir pasigrožėti įspūdingo grožio paradais, persirengėlių kostiumais, akrobatais, fejerverkais, šokiais, pasimėgauti jų tradiciniu maistu ir daugeliu kitų pramogų.
Nemokama spalvinga šventė vyks Trafalgar’o ir Leicester’io skveruose  bei Chinatown kvartale. Oficiali šventės  pradžia 12val. Trafalgar’o skere.