Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaVerslo Pulsas

Koks yra idealus darbdavio įvaizdžio receptas?

28/02/2019

Taip pat skaitykite

Lycamobile klientams siūlo galimybę laimėti naują automobilį Naftos kainos Azijoje traukia žemyn JAV doleris stiprėja euro atžvilgiu Lenkijoje šiemet bankrutavo 380 įmonių

Stiprus darbdavio įvaizdis – vienas iš svarbiausių faktorių, nulemiančių šiuolaikinės kompanijos sėkmę ir ilgaamžiškumą. Žvilgtelėjus į gigantiškas, ilgą laiką klestinčias organizacijas Lietuvoje ar užsienyje, akivaizdu, jog didžioji dalis jų efektyviai formuoja pozityvią, išsiskiriančią vidinę kultūrą. Tai labiausiai akį pritraukianti organizacijos dalis, todėl tinkamai suformuotas įvaizdis tampa efektyviu įrankiu bendrovėms išlaikyti sėkmę, įtakingą kultūrą ir klientų pagarbą. Tačiau mums tai puiki proga pažiūrėti į pasisekusias kompanijas iš arčiau ir pasisemti geros praktikos, kurią pritaikytumėme savo organizacijose – imkime pavyzdį iš lyderių ir išsiaiškinkime, kokia toji ideali darbdavio įvaizdžio formulė.

Vargu ar yra puikesnis kompanijos vidinės kultūros pavyzdys nei užkulisiai „Google“. Didžiausia technologijų bendrovė pasaulyje užsitarnavo geriausios vidinės kultūros titulą 2017 metais, ir ne veltui. Trylika „Forbes“ darbuotojų technologijų skyriuje, kai kurie iš jų dirbę „Google“, išrinko esminius faktorius, kurie eilinę korporatyvinę kompaniją paverčia sėkmingiausia metų organizacija ir daugelio svajonių darbo vieta.

„Google“ svarbiausia – žmogus ir jo poreikiai

Darbo laisvė ir lankstumas „Google“ – vieni iš labiausiai akcentuojamų privalumų kompanijoje. Kiekvienas darbuotojas, nepaisant pareigų, turi galimybę susitvarkyti darbo grafiką taip, kaip patogu. Vargu ar tektų išvysti įprastą „9-5“ režimą minėtos kompanijos erdvėje – kiekvienas čia vienodai siekia tikslų, tačiau turi visišką laisvę, kaip tai padarys.

Itin daug pastangų skiriama išlaikyti visus darbuotojus pozityviais ir patenkintais. Smulkūs dalykai daro milžinišką skirtumą ir paverčia „Google“ viena iš rūpestingiausių kompanijų darbuotojo atžvilgiu. Organizacija siūlo nemokamus, natūralius, profesionalių šefų gaminamus patiekalus, nemokamą dantų ir sveikatos priežiūrą, nemokamus elektrinius automobilius, galimybę bet kada žaisti kompiuterinius žaidimus ar „ping-pong‘ą“, laisvę atsivesti šunis į darbovietę ir dar daug įvairių privalumų, skatinančių darbuotojus šypsotis kiekvieną dieną.

Daugelio teigiama patirtis visgi labiausiai orientuota į pačius žmones. Kur tik pažvelgsi – atrasi praktiškai kiekvienos technologinės srities ekspertą. Komandos dirba itin susitelkusios, niekada netrūksta palaikymo ir darbuotojai vieni kitais pasitiki. Visi fokusuojasi į tikslus, kurie sutampa ir jų siekia. „Google“ – inovacijų kompanija ir kiekvienas darbuotojas turi laisvę būti kūrybiškas ir prisidėti prie organizacijos tobulėjimo. Iš šalies „Google“ formuoja patrauklią erdvę, kurioje kiekvienas, dirbęs įprastame biure, suprastų, kokį didelį skirtumą padaro stipri ir inovatyvi vidinė darbovietės kultūra.

Vidinė kultūra lėmė, jog vienas filialas Lietuvoje virto į tarptautinę kompaniją Berlyne

Pažvelkime į panašias vidinės kultūros idėjas formuojančią kompaniją Lietuvoje. Tai viena sėkmingiausių ir sparčiausiai augančių mūsų šalies organizacijų, sukūrusių internetinę drabužių mainų platformą „Vinted“. Prieš kelis metus buvusi smulki vieno filialo įmonė virto į tarptautinę gigantę, šiuo metu turinčią daugiau nei 150 darbuotojų ir įsikūrusią ne vien Lietuvoje, o net Berlyne. Vidinės komunikacijos vadovė Marta Kuzmickaitė praėjusių metų pradžioje portalui „Ink Agency“ pasakojo apie „Vinted“ sėkmės receptą ir vidinės kultūros formavimą.

„Daug įkvėpimo sėmėmės iš šiuolaikinių technologijų įmonių. Žavėjomės ir patys dirbome keldami sau kompanijų vertus klausimus: ar tikrai esame atviri, ar priimame skirtingas idėjas ir įvairovę, ar kuriame pagarbos bei pasitikėjimo kultūrą. Nenorėjome šių žodžių tiesiog užsirašyti ant sienos. Sukurti šiomis vertybėmis grįstą įmonės kultūrą reikia laiko, valios ir nuoširdumo.“, - teigė M. Kuzmickaitė.

Anot jos, didžiausią įtaką vidinei kultūrai daro bendras sprendimas būti atviriems ir dalintis informacija be apribojimų. Taip pat didelis dėmesys skiriamas geriems rezultatams – kompanijoje akcentuojamas darbas ne skyriuje ar sektoriuje, o komandoje. Dirbant viename kumštyje, būnant atvirais ir nebijančiais pateikti ar priimti kritiką, atsiveria galimybės geriau pažinti vieniems kitus, o tai itin svarbu, siekiant išlaikyti darbo našumą 150 žmonių kolektyve.

ACME grupėje žmogus – vertingiausias resursas

O kaip vidinė kultūra šiandien atrodo nei kiek ne mažiau sėkmingoje bendrovėje „ACME Grupė“? 37 bendroves vienijančios organizacijos komunikacijos projektų vadovė Inga Lungė pasakojo apie ACME grupės vidinės kultūros subtilybes ir paaiškino, ar darbdavio įvaizdis tikrai lemia kompanijos sėkmę.

„Organizacijos vidinė kultūra ir atmosfera yra vieni iš pagrindinių elementų, kurie daro didelę įtaką kompanijos klestėjimui. Mes žmones laikome pačiu svarbiausiu resursu. Juk jie atlieką darbą ir yra atsakingi už organizacijos sklandų veikimą, todėl labai svarbu juos išlaikyti laimingus, patenkintus ir motyvuotus, suteikti jiems galimybes atsiskleisti savo srityse“, - aiškino I. Lungė.

Paklausus, iš ko susideda ACME grupės vidinės kultūros puoselėjimas, komunikacijos vadovė pateikė išsamų sąrašą elementų. „Turime vidinę darbuotojų mokymų akademiją „ACMErship“, kur netradiciniais būdais lavinami kūrybiniai, sąmoningumo, lyderystės ir verslumo įgūdžiai, vykdome socialinės atsakomybės projektus. Organizuojame vidinį „ACME Cup“ darbuotojų turnyrą, kur jie gali išbandyti ir varžytis net 27-iose skirtingose sporto rungtyse. Tam tikromis progomis kviečiame darbuotojus į kiną, skatiname tobulinti įgūdžius pirmos pagalbos kursuose, gyvūnų mylėtojai penktadieniais į darbovietę gali atsivesti augintinius. Šiuo metu biure įrengiame multifunkcinę poilsio zoną darbuotojams, kuri turės modernę kino salę, stalo žaidimams pritaikytas erdves, biblioteką bei zonas, kuriose bus galima atsipalaiduoti darbo metu. Stengiamės pačiais įvairiausiais būdais suteikti žmonėms galimybę darbo vietoje realizuoti save. Taip pat skatiname atvirą, nuoširdų bendravimą, kad kiekvienas jaustųsi tarsi šeimoje“, - pasakojo ACME grupės komunikacijos projektų vadovė.

Nors bendrovė atsižvelgia į sėkmingų užsienio ar Lietuvos kompanijų patirtis, visgi stengiasi išlikti originalūs. Nuolat testuojami įvairūs būdai, kaip stiprinti darbuotojų tarpusavio ryšius ir taip formuojamas išskirtinis ACME DNR, kuris būtų stiprus ir aptažįstamas.

Vidinė kultūra – užtikrina darbuotojų pasitenkinimą ir padeda užsitarnauti gerą vardą

Geram dardavio įvaizdžiui vienos slaptos formulės nėra, tačiau ištyrinėjus puikiai su tuo susitvarkančias organizacijas, iškyla gana aiškūs bendri principai. Visos trys minėtos kompanijos pirmenybę teikia žmogui – tarpusavio ryšiams, atviram bendravimui, darbui komandoje ir bendrų tikslų siekimui. Tačiau nepamirštami ir išoriški privalumai, kurių nereikėtų ignoruoti, nes pasirūpinimas darbuotojų džiaugsmu ir gera nuotaika gali nulemti jų darbo rezultatus, bendravimą su kitais bei padėti užsitarnauti patrauklaus darbdavio vardą. Kaip ir sporte, didžiausi pasiekimai prasideda virtuvėje. Tik sporto atžvilgiu, virtuvėje gaminamas sveikas, kaloringas maistas, o kompanijoje – „virtuvė“ yra vidinė darbo kultūra.

Julius Kralikas

 

Kompanijos vidinė kultūra