Kovo 8-oji - tai viena gražiausių švenčių, turinti savo istorinę ir moterų emancipacijos iš priespaudos, prasmę. Šios dienos ištakos siekia net Antikos laikus. Remiantis rašytiniais šaltiniais, tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio ir netgi karai tą dieną turėdavo būti nutraukti.
Idėja švęsti Tarptautinę moters dieną kilo XIX amžiuje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius darbininkų protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Vienas tokių protestų vyko 1857 metų kovo 8 d. Niujorke, kur moterys protestavo prieš ypač prastas darbo sąlygas, mažus atlyginimus ir reikalavo rinkimų teisės.
Nuolatos moters diena pradėta švęsti po to, kai, 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje aktyvi moterų teisių gynėja Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti moters kovai už laisvę ir lygias teises. Konferencijoje buvo nutarta, jog kovo mėnesį turi būti švenčiama Tarptautinė moterų solidarumo diena. Ilgainiui šią dieną buvo nuspręsta minėti kovo 8 dieną.
1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje. Pirmoji valstybė, suteikusi kovo 8-ąjai oficialų šventės statusą buvo Tarybų Rusija. 1917 metais Austrijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Danijoje ir Islandijoje moterys išsikovojo balso teisę. 1920 metais – JAV.
Su kovo 8-ąja prasideda pavasaris. Su pavasariu atbunda gamta ir žmogus, atgimsta meilė, tirpsta ledas, sugrįžta šiluma. Tad linkime Jums, mielosios skaitytojos, laimės, sveikatos ir ryžto visuomeniniame bei asmeniniame gyvenime! Gražaus Jums pavasario, saulėtos nuotaikos ir meilės Jūsų namuose bei širdyse!
Visos teisės saugomos v2. © 2013 europlius.com Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką sutikimą. Sprendimas Onefuzz |
Mus rasite: |