Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Laisvės statula Niujorke vėl atidaryta lankytojams, minint JAV Nepriklausomybės dieną

05/07/2013

Taip pat skaitykite

Bangladeše susirgo 450 drabužių siuvyklos darbuotojų, įtariamas užterštas vanduo Mirties bausmės grąžinimas prieštarautų Konstitucijai Paskola emigrantams: ką reikia žinoti, norint pasiskolinti Valstybės diena – ne tik fejerverkams žiūrėti

Niujorkas, liepos 5 d. (AFP-BNS). Laisvės statula ketvirtadienį pagaliai vėl buvo atidaryta lankytojams, minint JAV Nepriklausomybės dieną ir praėjus keliems mėnesiams po to, kai superaudra "Sandy" užgriuvo Niujorką, padarydama didelę žalą šiam itin įsimintinam Amerikos simboliui.

Kai kurie turistai pasistengė atsikelti anksti ryte, kad taptų vienais iš pirmųjų, aplankysiančių suremontuotą statulą, kai visoje šalyje Liepos 4-osios proga rengiami paradai, iškylos po atviru dangumi ir fejerverkų šou.

Fleitininkai ir būgnininkai paskelbė Laisvės salos komplekso atidarymą prie pietinio Manhatano salos galo, plaikstantis Amerikos vėliavoms, o daugelis susirinkusių turistų buvo pasipuošę patriotiniais simboliais.

"Tikiuosi, tai paskutinis pakartotinis atidarymas", - Niujorko meras Michaelas Bloombergas (Maiklas Blumbergas) sakė per juostelės perkirpimo ceremoniją.

"Sandy" smogė JAV Rytų pakrantei spalio 29-ąją - kita dieną po to, kai Laisvės statulos vainikas buvo vėl atidarytas lankytojams po metus trukusios renovacijos.

Audra smarkiai nuniokojo Laisvės salą: trys ketvirtadaliai jos užliejo vanduo, buvo apgadintos prieplaukos ir turėklai, elektros ir telefono linijos, o bangos ir vėjas sunaikino daugelį takų.

Prieš atidarymo ceremoniją ketvirtadienį darbininkai pakeitė bent 53 tūkst. plytelių. Tačiau dalis salos lankytojams vis dar neprieinama.

"Infrastruktūra yra nuolatinis iššūkis, - Nacionalinių parkų tarnybos atstovas Johnas Warrenas (Džonas Vorenas) sakė naujienų agentūrai AFP. - Mums reikėjo ne vien atkurti elektros tiekimą, kanalizaciją ir visa kita, bet taip pat įrengti viską kur nors kitur, kad jų nenuniokotų kita audra. Atstatinėjome sumaniau."

Tačiau išliekančios problemos nesumažino turistų ir darbuotojų džiaugsmo - visi buvo patenkinti, kad galėjo atvykti į Laisvės salą. tikimasi, kad per dieną šį kompleksą aplankys apie 15 tūkst. žmonių.

"Tai mūsų pirmoji kelionė į Niujorką ir puikus būdas praleisti Liepos 4-ąją", - sakė Lolita Perkins, kuri iš anksto užsisakė bilietą į statulos karūną, iki kurios tenka kopti 377 pakopas turinčiais laiptais.

Visą kaitrią vasaros dieną Manhatano Baterijos parke ilgos žmonių eilės laukė, kad galėtų įlipti į keltus, plukdančius į Laisvės salą.

Dėl "Sandy" padarytos žalos Laisvės saloje ir kaimyninėje Eliso saloje, kuri XX amžiaus pradžioje buvo vartai į Ameriką milijonams imigrantų, visų renovacijos darbų kaina išaugo nuo 59 mln. iki 77 mln. JAV dolerių.

Eliso sala, kuri per audrą nukentėjo labiau, tebėra uždaryta lankytojams, ir kol kas neaišku, kada ji vėl bus atidaryta.

Laisvės statula yra vienas iš populiariausių turistų lankomų objektų Niujorke. 2011 metais ją aplankė 3,7 mln. žmonių, o miesto ekonomika iš to gavo 174 mln. dolerių pajamų.

Jungtinės Tautos 1984 metais paskelbė Laisvės statulą Pasaulio paveldo objektu.

Statula, kuri buvo sukurta prancūzų skulptoriaus Auguste'o Bartholdi (Ogiusto Bartoldžio), padedant Gustave'ui Eiffeliui (Giustavui Eifeliui), suprojektavusiam vidinį metalinį karkasą, buvo padovanota Jungtinėms Valstijoms 1876 metais kaip Prancūzijos draugystės simbolis.

Tais metais buvo minimos Amerikos nepriklausomybės 100-osios metinės.

Tuometis JAV prezidentas Groveris Clevelandas (Groveris Klivlendas) šią 93 metrų aukščio statulą, prilygstančią 22 aukštų namui, oficialiai atidengė 1886 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS