Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAustralija

Lietuvis atsisakė gyventi Australijoje - Kaune geriau

18/03/2013

Taip pat skaitykite

Nedarbo lygis Australijoje birželį buvo didžiausias per beveik ketverius metus Australija - naujasis prieglobstis emigrantams? Nedarbo lygis Australijoje gegužę smuko iki 5,5 proc. Australijoje prasidėjo istorinis tyrimas dėl vaikų lytinio išnaudojimo

Beveik trejus metus plaukų stilistas Marijus Mazuraitis (28 m.) darė viską, kad gautų Australijos vizą ir galėtų ten laisvai gyventi. Kai pagaliau svajonė išsipildė – iš kengūrų šalies tekinomis grįžo į gimtinę.
Daugelio kirpimo ir šukuosenų konkursų laimėtojas, pasaulio kirpėjų čempionato trečiosios vietos prizininkas, grožio akademijos „Supermodels“ plaukų stilistas Marijus Mazuraitis jau seniai turėjo gyventi Australijoje, tarp kengūrų, koalų, eukaliptų, aborigenų, atogrąžų miškų ir neaprėpiamų paplūdimių. Ne veltui ji – oficialaus patraukliausių pasaulio šalių sąrašo lyderė. Net keturi Australijos miestai patenka į „World‘s Most Livable Cities“ dešimtuką, o Melburnas įsitvirtinęs pačioje pirmoje vietoje.
Tačiau paaukojęs daug laiko, išleidęs apvalią sumelę, atlaikęs sudėtingus egzaminus ir testus didžiausią savo gyvenimo svajonę Marijus išmetė į šiukšliadėžę. Vietoj Australijos pasirinko gimtąjį Kauną.
„Viskas prasidėjo 2009-aisiais, kai tiesiog atsibodo niūri mūsų šalies aplinka. Norėjau susikrauti lagaminą, pasiimti žirklių rinkinį ir emigruoti į šiltesnę šalį. (Kodėl būtent Australija?) Tiesiog ji vienintelė atitiko visus mano reikalavimus. Norėjau į šalį su kuo daugiau baltųjų gyventojų, su tvirta ekonomika ir prieinama darbo rinka. Ir tada prisiminiau seną vaikystės svajonę – kengūrų šalį! Išsikėliau tikslą, kad viską padarysiu, bet Australijoje gyvensiu. Na ir prasidėjo...“

NEPRIEINAMA INFORMACIJA
„Beveik pusės metų prireikė surinkti visą informaciją. Supratau, kad norint Australijoje normaliai gyventi, reikia siekti ne darbo, o pastovaus gyventojo vizos. (Kodėl?) Darbo viza duodama laikinai, ir kai ją turi, esi praktiškai priklausomas nuo darbdavio. Jis žino, kad tau reikės pratęsimo, todėl manipuliuoja ta situacija, mažina atlyginimą, duoda viršvalandžių. Nenorėjau to. O pastovaus gyventojo vizos gavimas gali užtrukti net iki trejų metų. Bet tai manęs neišgąsdino.“

REIKALINGI TIK PROTINGI
(Ko reikia, kad gautum pastovaus gyventojo vizą?) „Gauti ypatingą leidimą, kuris suteikia teisę jos siekti. Tai ilgas darbas! Šitą kelią gali nueiti tik atkaklūs žmonės ir tik turintys gerą specialybę. Jeigu nieko nemoki, nieko nežinai – be šansų. Reikia surinkti visą savo biografiją: mokslų dokumentus, visų darbų, kuriuose esi dirbęs dokumentus, visų kursų, kuriuos teko lankyti, pažymėjimus, medicinines pažymas, mokesčių inspekcijos ataskaitą. Taip pat gauti kuo daugiau rekomendacijų ir charakteristikų. Tada viskas turi keliauti į vertimų biurą, iš jo pas notarą, kad patvirtintų. Pagaliau milžinišką dokumentų šūsnį siunti į ambasadą Švedijoje, nes Lietuvoje tokios nėra. Atsakymo lauki vos ne metus. Aš teigiamą žinią gavau po pusės metų. (Ką tai reiškė?) Kad esu pusiaukelėje ir dabar jau galiu prašyti vizos.“

EGZAMINAI IR PATIKRINIMAI
„Toliau laukė konkursas, sudarytas iš egzaminų ir testų. Teko lankyti specialius kursus. Paskui – išsilaikyti anglų kalbos egzaminą. Po jo – specialioje įstaigoje pasidaryti medicininę patikrą. Kai gavau šitą dokumentą, atsirado nauja kliūtis. Pasirodo, Australijoje norintis gyventi žmogus privalo pažiūrėti, ar šitai šaliai jis išvis reikalingas. Australijos vyriausybės tinklapyje kiekvienais metais skelbiamas profesijų sąrašas, kokių sričių specialistų jiems labiausiai trūksta. Dažniausiai tik tie žmonės vizas ir gauna. (O kiti?) Lieka laukti, kol jų profesija papuls į sąrašą. Bet čia man pasisekė – tarp trisdešimties tų metų pageidaujamų profesijų pateko ir kirpėjai! Tad sėdau prie kompiuterio finaliniam testui.“

DIDYSIS TAŠKŲ ŽAIDIMAS
(O jis kaip atliekamas?) „Dar vienas viso gyvenimo pasiekimų patikrinimas su daug klausimų. Privalai surinkti mažiausiai 130 taškų iš 150 galimų. Jeigu nesurenki – viso gero. Prisimenu, 60 gavau vien už tai, kad mano profesija iš sąrašo. Tada nemažai davė dėl amžiaus. Australijoje labiausiai pageidaujami 25–30 metų žmonės. Juokingiausi gauti 5 taškai – už lietuvių kalbą. Mūsų bendruomenė ten labai aktyviai reiškiasi, jie išsireikalavo, kad teste būtų šitie mums naudingi taškai. Surinkau lygiai 130! (Ir viskas?!?!? Viza tavo?) Neeeee! Vėl laukimas. Kol patvirtins testo rezultatus.“
IŠLAIDOS NESIBAIGIA
Po dešimties mėnesių Marijus pagaliau gavo laišką: „Sveikiname, gavote penkerių metų Australijos nuolatinio gyventojo vizą. Kad ji imtų galioti, privalote per pusę metų kirsti Australijos sieną. Jeigu to nepadarysite, viza bus anuliuota“.
„Tuo metu turėjau įsipareigojimų darbe Lietuvoje, tad negalėjau visko iškart mesti. Nusprendžiau nuvykti tik tam, kad aktyvuočiau vizą ir išsirinkčiau, kuriame mieste norėsiu gyventi. Gavau didžiulę dozę streso! Reikėjo pinigų bilietams! (Neturėjai susitaupęs?) Visiems tiems dokumentams, egzaminams, vertimams, gydytojams išleidau neplanuotus 15 tūkstančių litų! Vien vizos prašymas kainavo du tūkstančius australiškų dolerių. (O kiek bilietai kainuoja?) Penkis tūkstančius litų. Bet pasistengiau ir greitai juos uždirbau. 2012-ųjų balandį per pat Velykas išskridau į Singapūrą, o iš ten į Brisbeną. Welcome, Australia!“

„URMO BAZĖS“ LYGIS
„Ten buvo pati rudens pradžia. Per mėnesį suplanavau aplankyti tris didžiausius, vakarietiškiausius ir šilčiausio klimato miestus: Brisbeną, Sidnėjų ir Melburną. Kiekviename praleidau po pusantros savaitės, apžiūrėjau viską, kuo tie miestai didžiuojasi, ką turi įdomiausio. Susipažinau su krūva žmonių... Ir supratau....
panele.lt