Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Nepaisant nuogąstavimų dėl Fukušimos 2020-ųjų olimpiadą rengs Tokijas

08/09/2013

Taip pat skaitykite

JAV ir Didžioji Britanija spaudžia Rusiją dėl Sirijos Suomijos politologė: Lietuva įrodė, kad maža šalis gali nustatyti ES darbotvarkę "Maximos" įvaizdis po Rygos tragedijos priklausys ir nuo komunikacijos Mirė seniausias visų laikų pasaulio vyras - 116 metų japonas

Buenos Airės, rugsėjo 8 d. (AFP-BNS). Tokijas šeštadienį laimėjo teisę antrą kartą, šįkart - 2020 metais, surengti olimpines žaidynes, sugebėjęs įveikti nuogąstavimus dėl radiacijos nuotėkio iš Fukušimos elektrinės.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nariai per susitikimą Buenos Airėse didžiausio pasaulyje sporto renginio 2020 metų šeimininku pasirinko Japonijos sostinę, kurioje anksčiau olimpiada vyko 1964 metais.

Su Tokiju varžėsi Stambulas, pirmajame balsavimo rate iš tolesnės kovos dramatiškai išstūmęs Madridą.

Tokijuje susirinkusios minios pratrūko džiaugsmo šūksniais, nors balsavimo rezultatai buvo paskelbti paryčiais vietos laiku, už beveik tuzino laiko zonų.

Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė) iš Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo, kuris vyko Sankt Peterburge Rusijoje, nuskrido į Argentinos sostinę nuraminti TOK narių dėl Fukušimos atominės elektrinės, esančios 220 km nuo Tokijo, saugumo.

Fukušimos elektrinėje neseniai buvo pastebėtas radiacija užteršto vandens nuotėkis. Sh.Abe delegatams sakė, kad situacija "kontroliuojama", ir pridūrė: "Tai niekada nedarė ir nedarys jokios žalos Tokijui".

Fukušimą eksploatuojanti "Tokyo Electric Power Co" atskiru pranešimu taip pat stengėsi išsklaidyti nuogąstavimus dėl galimo radiacijos pasklidimo.

Paskutinėmis dienomis prieš balsavimą Tokijo paraišką lydėjo nerimas dėl Fukušimos elektrinės, kurią smarkiai apgadino 2011 metų žemės drebėjimas ir cunamis, pareikalavę daugiau kaip 18 tūkst. gyvybių, bet Sh.Abe sėkmingai nuramino TOK narius.

Galutinio balsavimo rezultatai buvo 60 balsų už Tokiją ir 36 balsai už Stambulą, paskelbė TOK.

Tokijas, kuris liko trečias per 2016 metų olimpiados šeimininko rinkimus, laimėtus Rio de Žaneiro, nuo pat pradžių buvo favoritas ir žadėjo saugias ir finansiškai patikimas žaidynes "netikrumo laikais".

Šis sprendimas reiškia, kad Japonija olimpiadą organizuos jau ketvirtą kartą - ši šalis taip pat surengė žiemos olimpiadas Nagane 1998 metais ir Sapore 1972 metais.

Madridas paskutinę savaitę atrodė gerinantis pozicijas po puikaus pristatymo TOK nariams Lozanoje liepos mėnesį ir vylėsi - kaip Rio de Žaneiras lenktynėse dėl 2016 metų olimpiados - galintis laimėti.

Tačiau to nepakako, net jei jau stovi 28 iš 35 objektų, yra visa infrastruktūra ir teigiamas įvertinimas iš TOK Vertinimo komisijos, nes biudžetas buvo palyginti mažas.

Abejonės dėl recesijos ištiktos Ispanijos ekonomikos išliko iki pat galo ir net optimistiškesnės pastarojo meto naujienos bei premjero Mariano Rajoy (Mariano Rachojaus) pažadai, kad finansavimas nekels problemų, neįtikino narių.

Stambulas vylėsi, kad Turkija taps pirmąja olimpiadą surengusia šalimi, kurioje gyventojų daugumą sudaro musulmonai.

Tačiau nepaisant turkų jausmingos ir dinamiškos kampanijos akcentuojant dviejų žemynų ir dviejų kultūrų susijungimą, taip pat - įkvepiančio šūkio "Atsibusk Azijoje, varžykis Europoje", jų siekis birželį susidūrė su kliūtimis.

Keliems TOK nariams įspūdžio nepadarė griežti metodai, kuriais Ankara sprendė antivyriausybinius protestus, įsižiebusius nuo nepritarimo vieno Stambulo parko pertvarkymui.

Taip pat buvo tam tikro nerimo dėl kruvino civilinio karo kaimyninėje Sirijoje padarinių.

Sh.Abe savo prezentacijoje sakė, kad olimpiada yra dalis jo DNR, kad jis jas pirmą kartą patyrė dar vaikystėje.

"Buvau atidarymo ceremonijoje Tokijuje 1964 metais ir mačiau, kaip į giedrą mėlyną dangų paleidžiami keli tūkstančiai balandžių ir suėjus drauge suformuojami olimpiniai žiedai, - sakė jis. - Visa tai man, 10-mečiui, atrodė nepaprasta".

Jis taip pat papasakojo, kaip buvo susitikęs su vienu vaiku per kelionę, kurios metu aplankė tą žemės drebėjimą ir cunamį išgyvenusius žmones, ir sakė, kad sportui tenka svarbus vaidmuo padedant atsigavimui.

"Susitikau su vienu berniuku nukentėjusiame rajone, jis laikė branginamą futbolo kamuolį, kurį jam padovanojo vienas tame rajone apsilankęs futbolininkas iš užsienio", - pasakojo Sh.Abe.

"Tas kamuolys jam buvo ne vien kamuolys, jis reiškė jo viltį dėl ateities. Šiandien po mėlynu Fukušimos dangumi maži berniukai žaidžia futbolą ir žvelgia į ateitį, o ne praeitį", - sakė premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.