Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKultūra

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – Holivudo, muzikos bei verslo žvaigždės

12/07/2016

Taip pat skaitykite

Kauno dramos teatras šiemet su japonais baigs statyti oratoriją apie Č.Sugiharą J.Meko vaikai metus laukia Lietuvos pilietybės Jausmų dramos. Londono Madų Savaitėje pristatyta lietuvės kolekcija alsuoja ispaniška aistra ir uždrausta meile Paroda „Iš meilės Tėčiui“ kviečia susirūpinti vyrų sveikata

Šį savaitgalį - liepos 8-10 dienomis Prienų rajone, „Harmony park“ teritorijoje prasidės trečiasis pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas –PLJS2016. Šiame verslo, mokslo, politikos ir kultūros festivalyje laukiama kelių tūkstančių dalyvių iš daugiau kaip keturiasdešimties šalių. „Iš tikrųjų mūsų festivalyje dalyvaus trys milijonai – visa Lietuva. Čia gims idėjos, kurios paskatins pažangą, čia skleisis energija, kuri sukurs stiprių ir laimingų žmonių Lietuvą”, – sako viena susitikimo  organizatorių Toma Pagojutė. Precedento neturintį festivalį globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Atidaryme dalyvaus premjeras Algirdas Butkevičius bei meno ir mokslo įžymybės. Susitikimą pradės keletas Lietuvoje ir pasaulyje garsių pranešėjų. Vienas jų - buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius, bandęs šioje šalyje įveikti korupciją ir sąstingį. „Patarsiu jauniems lyderiams nebijoti rizikos, nebijoti išvykti pasimokyti ar padirbėti užsienyje. Patarsiu labiau didžiuotis savo šalimi, nes Lietuvoje padaryta daug‟, – žadėjo jis.

 

Tarp pagrindinių pranešėjų bus ir lietuvių kilmės aktorė Ruta Lee, Holivude susilaukusi neįtikėtinos sėkmės. Ji žadėjo atvirai pasidalinti savo sėkmės receptu. Nepriklausomybės šauklys, legendinės grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas kvies kurti pergalingą Lietuvą. Legendinė Ukrainos karo pilotė Nadija Savčenko, kuri neseniai sugrįžo į savo tėvynę iš kalinimo Rusijoje, kalbės apie laisvės kainą.

 

Festivalyje bus galima klausyti pranešimų ir dalyvauti diskusijose apie verslą, mokslą, kultūrą bei politiką. Per vieną iš diskusijų kultūros programoje dainininkas, žurnalistas Marijonas Mikutavičius klaus, kas yra tolerancija – kaukė ar veidas. Atsakymo su juo ieškos dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, neseniai apie savo homoseksualumą viešai prabilęs Dominykas Vaitiekūnas, aktorius, šokėjas, choreografas Gytis Ivanauskas. Naujasis Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edvinas Eimontas pakvies diskutuoti apie šios sporto šakos padėtį Lietuvoje ir išsiaiškinti, ką spardome šiandien. O dainininkė, aktorė Jurga Šeduikytė, padedama režisierės Giedrės Žickytės, prodiuserio Martyno Tylos, pasaulinio garso iliustratoriaus Ray Bartkaus, svarstys, kas valdo kūrybinį procesą.

Ekonomistas Nerijus Mačiulis verslo dalyje – ieškoti panašumų tarp statistikos ir bikinio. Kaip dalinimosi ekonomika keičia verslo taisykles ir kodėl lietuviai linkę dirbti užsieniečiams – dar dviejų diskusijų verslo dalyje temos.

Kultūros programoje taip pat bus kalbama apie propagandą žiniasklaidoje bei mene, o politikos diskusijose – apie krašto gynybos strategiją, galimų priešų atgrasymą ir visuomenės pilietiškumą. Ekonomistas Raimondas Kuodis pateiks netradicinį požiūrį į Lietuvoje gyvuojančias dvi ekonomikas ir regionų likimus. Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas Boguslavas Gruževskis kartu su populiariausių partijų lyderiais diskutuos apie šalies demografinę situaciją, kurią jis vaizdžiai apibūdina taip: be stabdžių nuo stataus skardžio.

 

Susitikimo programoje numatytas ir forumas „Nuo Medvėgalio iki Himalajų. Lietuvių dvasiniai takai”. Jame dalyvaus Korėjos zen budizmo vienuolis, aktorius ir rašytojas Kęstutis Marčiulynas, Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vyresnysis kun. Benediktas Jurčys, Azijos politikos ir kultūros tyrėjas dr. Konstantinas Andrijauskas, TV prodiuserė, hatha jogos mokytoja Jolita Seredaitė, Lietuvos religijotyrininkų draugijos narė Ieva Rutė ir Korėjos zen budizmo vienuolė Won Bo Sunim. Diskusiją moderuos Lietuvos ambasadorių klubo prezidentas, tradicinio Korėjos mokymo Kouk sun do žinovas Algirdas Kumža.

 

Ankstesniuose PLJS pasiūlęs naują pavadinimą Lietuvai – (:EthUWA! – ir sukonstravęs įspūdingą pakilimo taką iš 70 kg lempučių, šiemet menininkas R. Bartkus taip pat sukurs didžiulę šviesų instaliaciją „Tiltai‟ virš tvenkinio.

 

Viena pagrindinių pranešėjų – Švedijoje gyvenanti žmogaus teisių aktyvistė kurdė Taffan Ako Sharif – papasakos, ką reiškia būti pabėgėle, o vėliau su Europos Sąjungos ambasadoriumi Maskvoje Vygaudu Ušacku bei neseniai į Lietuvą atvykusia sire Farah Mohammed ieškos atsakymo į klausimą, kaip įgyvendinama prieglobsčio politika ir pabėgėlių integracija – tiesiant tiltus ar statant sienas. Atlikėjas Andrius Mamontovas festivalyje ne tik koncertuos, bet ir prisijungs prie pokalbio tema, ar mokame “parduoti” Lietuvą. Nuolat užsienyje pasirodantis dainininkas yra pastebėjęs, kad svetur apsigyvenę lietuviai perima šalies tradicijas ir žmonių bendravimo ypatumus: Skandinavijoje jie tampa ramesni. Airijoje atrodo draugiškesni, perima draugišką požiūrį į kitą žmogų.

 

Atskiroje erdvėje vyks susitikimai su esamais ar buvusiais sportininkais Benediktu Vanagu, Daina Gudzinevičiūte, Edvinu Krungolcu, Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi, Alytaus meru Vytautu Grigaravičiumi, televiziją į kario uniformą išmainiusiu Ignu Krupavičiumi ir kitais žurnalistais, teisininkais, mados kūrėjais, užsienyje veiklą plėtojančiais verslininkais. Betarpiški susitikimai vyks pagal world cafe principą, kai su kiekvienu dalyviu bendraujama 15 min. sesijose.

 

Karjeros forumo dalyviai svarstys, kaip dirbti kartu X, Y ir Z kartoms, ar Lietuvoje irgi galima gyventi arba kodėl verta grįžti, kaip tapti vadovu ar siekti kitokios karjeros – būnant laisvai samdomu darbuotoju, ką mes veiksime po 15 metų, darbo rinkoje vis labiau įsitvirtinant robotams.

 

Festivalio metu veiks bemaž dvi dešimtys kūrybinių ir technologinių dirbtuvių, kuriose bus galima paragauti Eifelio bokšto ir Laisvės statulos, sukurti pūkinių debesų instaliaciją, pasigaminti lenktyninį droną, prikelti daiktus antram gyvenimui, išmokti suteikti pirmąją pagalbą, šokti lindyhopą, ant pečių užsimesti „Misijos Sibiras“ dalyvio kuprinę, dalyvauti aklame pasimatyme su knyga.

 

Po rimtų diskusijų dalyviai galės atsipalaiduoti sportuodami. Programoje – krepšinio 3x3, mini futbolo ir paplūdimio tinklinio turnyrai, Lietuvoje tik pradedanti populiarėti akrojoga ir visai negirdėtas fūlis (footpool). Šeštadienį vyks antrasis pasaulio lietuvių jaunimo bėgimas, o prieš jį tinkamai apšilti padės karys savanoris, kviečiantis ne tik bėgikus, bet ir kitus patirti, ką reiškia teisinga kareiviška rytinė mankšta.

 

Tiems, kuriems norėsis ramesnio laisvalaikio, – „Arvydas Sabonis. 11‟, „Iglu‟, „Mano gyvenimo žuvis‟, „Meistras ir Tatjana‟, „Misija Sibiras 2015‟, „Sangailės vasara‟ ir dar 11 filmų peržiūros. Desertui festivalio programoje – A. Mamontovo, Ericos Jennings, BIX, „G&G sindikatas‟, Monikos Liu, Martyno Levickio ir dar keliolikos žinomų bei sparčiai populiarėjančių atlikėjų ir grupių pasirodymai. Laukti ryto kvies naktišokiai, kuriuose prie didžėjaus pulto stos Rimas Šapauskas.

 

Dar vienas dainininkas – Kolumbijoje gimęs Jurgis Didžiulis, kuriam patikėta uždaryti šiemetį PLJS, scenoje ieškos atsakymo į klausimą, ką reiškia būti lietuviu.

Toma Pagojutė

Nuotraukų autorius Rytis Šeškaitis

PASAULIO LIETUVIŲ JAUNIMO SUSITIKIMAS (PLJS2016)