Muzikantai

Pradžia

Popiežius ragina plėsti dialogą su islamu ir tiesia alyvos šakelę Kinijai

22/03/2013

Taip pat skaitykite

Maskvos valdžiai naktį jėga varant žmogaus teisių gynėjus iš jų biuro, keli buvo sužeisti, bet policija teigia nesikišusi Rusijos ortodoksų patriarchas Estijoje pagerbė Sovietų Sąjungos represijų aukas Dienos horoskopas Kinijos armijos laikraštis užsipuolė JAV programą PRISM

Vatikanas, kovo 22 d. (AP-AFP-BNS). Popiežius Pranciškus penktadienįparagino plėsti Katalikų Bažnyčios dialogą su islamu ir ištiesė alyvosšakelę Kinijai bei kitoms šalims, neturinčioms diplomatinių santykių su Vatikanu.

Popiežius susitiko su 180 valstybių, kurios palaiko diplomatinius santykius su Šventuoju Sostu, ambasadoriais ir pasakė jiems, kad nori dirbti dėl taikos, neturtingųjų ir "statyti tiltus" tarp žmonių. Jis net atkreipėdėmesį į tai, kad jo titulas "pontifikas" reiškia tiltų statytoją.

Pranciškus sakė, jog svarbu intensyvinti dialogą tarp įvairių religijų, "ypač - dialogą su islamu", taip pat - aktyviau kalbėtis su ateistais.

Jis taip pat sakė, jog nori pradėti "kelionę" su šalimis, kurios dar nėra užmezgusios diplomatinių santykių su Vatikanu, ir smerkė "dvasinį skurdą"Vakaruose.

Jo pirmtakas Benediktas XVI santykių su Kinija gerinimą buvo išsikėlęs prioritetu, bet įtampa tarp Pekino ir Vatikano kol kas išlieka.

 

bns.lt,  Užsienio naujienų skyrius