Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKriminalai

Prieš teismą stos savadarbius sprogmenis gaminęs vyras

21/06/2013

Taip pat skaitykite

Nuteistieji susigrūmė su prižiūrėtojais dėl telefono ir įtartino paketo Bankininkams milijonai virto antrankiais Graikijoje pateikti kaltinimai dėl protestus išprovokavusio muzikanto nužudymo įtariamam neonaciui Kinijoje moksleivis užsakė savo tėvo ir sesers nužudymą

Vilnius, birželio 21 d. (BNS). Šiaulių prokurorai teismui perdavė septynerius metus savadarbius sprogmenis gaminusio, sprogias sudėtines medžiagas ir šaudmenų dalis įgijusio ir buitinėmis sąlygomis laikiusio V.V. baudžiamąją bylą.

Vyras kaltinamas ir tuo, kad sunkai sutrikdė žmogaus sveikatą, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, penktadienį pranešė Šiaulių apygardos prokuratūra.

Ikiteisminiam tyrimu vadovavusi prokurorė Violeta Bartušienė sakė, kad kartu su Šiaulių apskrities pareigūnais buvo nustatyta, kad šia neteisėta ir itin visuomenei pavojinga veikla kaltinamasis užsiėmė nuo 2003-ųjų iki 2010 metų. Išaiškinta, kad, suveikus V.V. pagamintam sprogmeniui, moteriai buvo padarytas sunkus kūno sužalojimas.

Sprogimas nugriaudėjo 2010 metų liepos 7 dienos pavakare, viename iš Šiaulių miesto daugiabučių. Pareigūnai nustatė, kad, tvarkydama buvusio nuomotojo butą, moteris praplėšė spintoje rastą paketą, kuris tuo metu susprogo. Įvykio metu traumą dėl akustinio sprogimo patyrė ir kartu buvęs jos vyras. Specialistai nustatė, kad sprogimo galingumas galėjo prilygti maždaug 20 gramų trotilo ekvivalento.

Atliekant tyrimą pareigūnai nustatė, kad kaltinamasis per septynerius metus neteisėtai įgijo šaudmenų dalis, įvairaus kiekio sprogiąsias medžiagas, paraką, iš kurių gamino sprogmenis ir juos laikė skirtingose vietose, esančiose Šiaulių apskrityje. Atliktų kratų metu buvo surastos įvairaus kiekio ir rūšies sprogiosios medžiagos, jau pagaminti sprogmenys.

Prokurorai Šiaulių apygardos teismui perduotoje byloje V.V. kaltina penkių nusikalstamų veikų padarymu, susijusių su neteisėtu disponavimo sprogmenimis, jų įgijimu, laikymu ir gaminimu bei sunkaus sveikatos sutrikdymu, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS