Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Renkantis sporto klubą, moterys pirmenybę teikia žemesnei kainai, vyrai – maloniai kompanijai

13/06/2013

Taip pat skaitykite

Sveikas maistas Kodėl žiemą nepatartina valgyti žalių agurkų Gal ekologiška degtinė nieko tokio?! Pasibaigęs gripo sezonas: neišvengta epidemijų, komplikacijų, mirčių

Beveik pusė (49 proc.) didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų teigia laisvu laiku sportuojantys, iš kurių net 38 procentai tai daro sporto klube. Svarbiausi kriterijai, pagal kuriuos lietuvaičiai renkasi sporto klubą, yra vieta (21 proc.) ir lankytojai (20 proc.), rodo reprezentatyvi gyventojų apklausa, kurią sporto ir sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ iniciatyva atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

„Bendras sportuojančiųjų procentas didmiesčiuose atrodo nemažas. Deja, dauguma jų aktyvią fizinę veiklą praktikuoja tik kartais – reguliariai sportuojantys nurodo tik vos ketvirtadalis respondentų. Kas dešimtas apklauso dalyvis pripažįsta, kad tiesiog tingi užsiimti sportine veikla. Taigi, nors didžiųjų miestų gyventojams prieinama vis daugiau galimybių sportuoti, akivaizdu, kad būtina ir aktyvi šviečiamoji veikla, pastangos sudominti žmones sportu ir į jį įtraukti“, ‒ pastebi sporto ir sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ vadovas Vidmantas Šiugždinis.

Kaip parodė tyrimo rezultatai, sporto klubus  moterys ir vyrai vertina nevienodai: dailiosios lyties atstovėms dažniau svarbi paslaugų kaina ir treneriai, tuo tarpu vyrams – kartu sportuojantys draugiški žmonės bei įrangos pasirinkimas.

„Kalbant apie sporto klubo pasirinkimą, dažnai minimas kainos veiksnys. Tačiau, kaip parodė tyrimas, jis nėra pats svarbiausias sprendžiant, kur sportuoti“, - teigia bendrovės „Spinter tyrimai“ vadovas Ignas Zokas.

Pasak jo, išvada, kad vyrams sportuojant svarbi tinkama kompanija, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti netikėta. Pašnekovas atkreipia dėmesį į tyrimo metodą – „mes neklausėme tiesiogiai sporto klubų lankytojų kas jiems svarbu, o leidome rinktis iš suformuotų skirtingų  sporto klubų pasiūlymų. Vėliau analizėje naudotas „conjoint“ metodas būtent ir leido išskaičiuoti tikruosius, o ne viešai deklaruojamus pasirinkimo motyvus“, - komentuoja I. Zokas.

51 proc. respondentų, besilankančių sporto klubuose, teigė, kad  dažniausiai sportuoja kartą-tris per savaitę, daugiau kaip trečdalis jų, 35 proc., klube lankosi 3-5 kartus per savaitę, 8 proc. klube sportuoja kasdien.

Nesilankantys sporto klubuose dažniausiai tvirtino, kad klubai tiesiog yra ne jiems (42 proc.). Dar 17 proc. nesportuojančiųjų tikino randantys įdomesnių užsiėmimų, o 16 proc. respondentų nuo 45 metų amžiaus teigė besijaučiantys per seni sporto klubams.

„Susidaro įspūdis, jog kalbant apie sportavimą klube, tebėra gajūs stereotipai, kurie nebeatitinka tikrovės. Nuolat plėsdami savo paslaugas bei klubų tinklą, šiandien galime pasiūlyti tiek individualius, tiek grupinius užsiėmimus paties įvairiausio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms“, - teigia „Impuls“ vadovas V. Šiugždinis.

Sportavimo įpročių ir sporto klubo pasirinkimo tyrimas buvo vykdomas šių metų pradžioje. Tyrimo metu apklausti 424 respondentai – didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai, kurių amžius nuo 18 iki 75 metų.

Apie „Impuls“

„Impuls“ yra didžiausias sporto ir sveikatingumo klubų tinklas Lietuvoje. Tinklą šiuo metu sudaro 9 klubai, iš jų 5 – Vilniuje. Sostinėje veikiantis klubas „Impuls+“ yra didžiausias sporto ir sveikatingumo kompleksas Baltijos šalyse, o Kauno „Žalgirio“ arenoje įsikūręs „Impuls+“ - moderniausias Lietuvoje. Dar trys „Impuls“ sveikatingumo ir sporto klubai įsikūrę Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje. „Impuls“ klubas Klaipėdoje atvers duris 2014 metų rudenį.

Aida Kručininaitė
VRP Hill+Knowlton Strategies