Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAustralija

Rojus Australijoje. Emigranto patirtis.

18/03/2013

Taip pat skaitykite

Nedarbo lygis Australijoje birželį buvo didžiausias per beveik ketverius metus Nedarbo lygis Australijoje gegužę smuko iki 5,5 proc. "WikiLeaks" įkūrėjas Assange'as neigia, kad JAV paslapčių viešintojas Snowdenas apklausiamas Rusijoje Australijos aborigenai

Didžiojoje Britanijoje sparčiai keičiantis ekonominei situacijai, ne tik patys britai, bet ir čia kurį laiką pagyvenę lietuviai vis dažniau ieškoti naujo gyvenimo leidžiasi į tolimąją Australiją.
Lolita Jakaitė Londoną į Australijos sostinę Kanberą iškeitė prieš gerą pusmetį. Moteris pasakoja ten atradusi būtent tą svajonių kraštą, apie kurį buvo girdėjusi tiek gerų atsiliepimų.
– Nekalbant apie gautus darbo pasiūlymus, kuo suviliojo Australija? Kas suformavo nuomonę apie pačią šalį, kaip gerą vietą gyventi?
– Niekada iki tol nebuvau susimąsčiusi, kodėl būtų įdomu gyventi Australijoje, bet atsiradus galimybėms ten atsidurti pradėjau domėtis mažai apgyvendintos salos privalumais ir trūkumais. Daug įtakos padarė žmonių, kurie jau ten yra buvę, atsiliepimai apie pačią šalį, taip pat reakcijos tų, kurie norėtų pagyventi kengūrų šalyje.
Anot vieno pažįstamo, davusio patarimą, tai tikrai geras žingsnis į priekį. Mane patraukė šios šalies unikalus gamtos grožis, gyvūnijos pasaulis, spalvotos papūgos. Taip pat suviliojo šiltas ir sausas Australijos klimatas, daug saulėtų dienų, nes nuo pat vaikystės labai nemėgau šalčio ir sniego. Tikėjau, jog ir finansiškai bus geriau, nes Australija garsėja stabilia ekonomika.
– Kokie buvo pirmieji įspūdžiai nuvykus? Ar šalis pasirodė tokia, kokią įsivaizdavote?
– Pirmieji įspūdžiai atvykus į Australijos sostinę iki šiol išliko saulėti ir malonūs, nes tada buvo ruduo, o oras vis dar labai šiltas. Iš karto labai norėjosi pamatyti kengūras, bet reikėjo truputį apsiklausinėti vietinių, kokiu laiku ir kur labiausiai tikėtina jas pamatyti. Australijoje iki šiol stebina laukinių gyvūnėlių gausa. Jų galima sutikti visur ir įvairiausių: spalvotų papūgų, rėksnių kakadu, pelikanų, vandens drakonų, o sutemus galima stebėti medžiais besikarstančius oposumus. Kartais atrodo, kad gyvename zoologijos sode.
Australijos sostinė Kanbera nustebino savo modernumu. Čia niekur nerastumėte senų, aptriušusių namų, viskas atrodo naujai, miesto centre gana nemažai meniškų ir modernių skulptūrų. Taip pat esu sužavėta australų draugiškumu – jie labai malonūs, nuolat besišypsantys, paslaugūs ir niekur neskubantys.
Australija priėmė svetingai
– Pragyvenusi Australijoje kone pusmetį, kaip galite palyginti gyvenimo kokybę ten ir Londone, kuriame gyvenote prieš tai? Kokie skirtumai krinta į akis?
– Žinoma, ryškiausias pasikeitimas po gyvenimo Anglijoje – tai klimato ir orų kaita. Čia daug daugiau saulėtų dienų, ne itin daug lietaus, švaresnis ir kvapnesnis oras, tad ir nuotaika dažnai būna pakylėta. Turbūt dėl to ir žmonės atrodo geranoriški ir lengviau bendraujantys.
Pragyvenimo lygis čia geresnis negu Anglijoje. Nors kainos atrodo didesnės, bet palyginus kainų ir atlyginimų santykį, produktų ir paslaugų kokybę, banko palūkanų normas, mano manymu, Australijoje gyvenimo sąlygos palankesnės.
Teko apsilankyti ir Sidnėjuje, kuris šiek tiek primena Londoną savo didybe, bet visgi, mano požiūriu, jis pranoksta Londoną savo grožiu, smėlėtais įlankos paplūdimiais, kalvotumu ir įspūdingais architektūriniais statiniais.
– Visuomet smalsu palyginti kainas skirtingose šalyse. Kokios būtiniausios išlaidos Australijoje palyginti su kainomis Anglijoje?
– Vidutiniškai vieno kambario buto nuoma Kanberos centre kainuoja apie 1330 D. Britanijos svarų, minimalus australiškas atlyginimas siekia apie 1730 svarų per mėnesį. Pavalgyti restorane galite vidutiniškai už 14 svarų.
– Londone baigėte grafinio dizaino studijas. Kaip sekasi įsitvirtinti Australijoje?
– Paskutinį grafinio dizaino studijų mėnesį Londone teko užbaigti per atstumą iš Australijos, bet juk šiais laikais tai nėra problema. Po finalinio studijų projekto ėmiausi ieškoti dizaino darbų Kanberoje, bet darbų pasiūla čia truputį nuvylė.
Daugiausia pasiūlymų skirti žmonėms, turintiems Australijos pilietybę, o norint ją įgyti, šalyje reikia būti išgyvenus ne mažiau kaip ketverius metus. Galų gale, po dviejų mėnesių kruopščių paieškų internete suradau ir sėkmingai įsidarbinau dar tik besikuriančioje kompanijoje. Džiaugiuosi tokia pradžia, nes galiu padirbėti ir su grafinio, ir su internetinių puslapių dizaino kūrimo projektais, o tai ateityje turėtų padėti išplaukti į platesnius vandenis. Šiuo metu turiu nemažai mokytis, nes daug dalykų tenka daryti pirmą kartą. Nors projektų būna įvairių,

delfi.lt