Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Su kreipimusi į ES institucijas dėl homoseksualų teisių paskubėta - Seimo pirmininkas

26/06/2013

Taip pat skaitykite

B.Vėsaitė teigia neketinanti trauktis, jei ją palaikys partija ir koalicijos partneriai Izraelio prezidentas: R.Meilutytė ir D.Grybauskaitė įrodo, kad ateitis priklauso moterims Vilniaus oro uostą pasiekė antrasis „Air Lituanica“ orlaivis Lietuvių rekordai spaudžia ašaras gruzinams

Vilnius, birželio 26 d. (BNS). Seimo pirmininkas "darbietis" Vydas Gedvilas sako, jog parlamentarai paskubėjo kreipdamiesi į Europos Sąjungos institucijas dėl Seime svarstomų projektų, kurie gali riboti homoseksualių asmenų laisves.

Trečiadienį interviu Žinių radijui komentuodamas grupės Seimo narių kreipimusi V.Gevilas pabrėžė, kad projektai yra tik pradinėje stadijoje.

"Padarytas tik pateikimas, nėra nei svarstymo, nei priėmimo, ir jau mes kreipiamės į (Europos Parlamento pirmininką)Martiną Schulzą. Tiesiog juokingai atrodo", - kalbėjo V.Gedvilas.

"Man atrodo, kad mes lietuviai turim patys spręsti savo problemas, o ne kreiptis kažkur, kad atvažiuos mus išgelbės", - sakė V.Gedvilas.

Pačiuos projektus jis pavadino nelogiškais, ir abejojo, ar jie surinktų reikiamą balsų skaičių parlamente per priėmimą.

"Esam demokratinė ES valstybė, ir seksualinės mažumos turi turėt tam tikras teises, aš nesu už tai, kad jie ten per prievartą reklamuotųsi, ar mes juos pristatinėtumėm, ar kalbėtumėm, kad tai yra kažkoks gėris, tikrai taip nereikia daryti, bet mes negalime uždrausti žmonėms turėti savo pasirinkimo", - apie projektus pasisakė Seimo vadovas.

Grupė parlamentarų birželio viduryje kreipėsi į Europos Sąjungos institucijas, ragindami išsakyti poziciją, ar Seimo svarstomi projektai nepažeidžia žmogaus teisių ir nediskriminuoja seksualinių mažumų.

Tarp minimų projektų - siūlymai bausti už "konstitucinių dorovinių vertybių niekinimą", nustatyti, kad "kiekvienas vaikas turi prigimtinę teisę į tėvą ir motiną, kylančią iš lyčių skirtingumo bei motinystės ir tėvystės tarpusavio papildomumo", taip užkertant kelią homoseksualiems asmenims įsivaikinti.

Kreipimąsi į Europos Parlamento pirmininką M.Schulzą, Žmogaus teisių komitetą, Europos Parlamento intergrupę LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų) klausimams, Europos Pagrindinių teisių agentūrą ir Lietuvos atstovus Europos Parlamente pasirašė 11 Seimo narių iš trijų parlamentinių frakcijų.

Savo kreipimesi Seimo nariai kviečia Europos Sąjungos institucijas, pareigūnus, Europos Parlamento narius pareikšti savo nuomonę apie Seime svarstomus "žmogaus teises pažeidžiančius siūlymus ir valstybės institucijų neveiklumą, kurie kursto neapykantą prieš homoseksualius ir biseksualius asmenis".

Kreipimąsi pasirašė socialdemokratai Marija Aušrinė Pavilionienė, Giedrė Purvaneckienė, Birutė Vėsaitė, Juras Požėla, Algirdas Sysas, Orinta Leiputė, Alma Monkauskaitė, Julius Sabatauskas; Liberalų sąjūdžio atstovai Eligijus Masiulis ir Dalia Kuodytė; konservatorius Rokas Žilinskas.

"Valstybės institucijoms vengiant imtis priemonių užkardyti homofobijos skatinimą, tikėtini ir smurtiniai išpuoliai, ypač eitynių "Už lygybę" metu", - taip pat teigiama Seimo narių pranešime.

Kad keli Seime svarstomi gėjų teises galintys suvaržyti įstatymų projektai kenkia Lietuvos įvaizdžiui, yra perspėjęs užsienio reikalų ministras socialdemokratas Linas Linkevičius.

Jo teigimu, siūlymas piniginėmis baudomis bausti gėjų eitynių organizatorius gali prieštarauti Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijai, sutarčiai dėl Europos Sąjungos veikimo.

Liepą Vilniuje ketinama surengti antras homoseksualų eitynes už lygias teises. Nuo liepos 1-osios Lietuva pradės pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.