Pietų Korėja vis labiau tampa populiaria šalimi, kurią mielai lanko viso pasaulio turistai. Itin egzotiška, laukinė gamta, išsaugotos Rytų tradicijos persipina su sparčiai besivystančiomis technologijomis. Pietų Korėja- šalis, kurią aplankyti dažnai vykstama tikrai ne poros dienų vizitui. Šalis turistams siūlo užsiimti kuo tik širdis geidžia: karšta saulė gražiausiuose paplūdimiuose, 5000m. senumo kultūros istorija, slidinėjimas kalnų papėdėje ar apsipirkinėjimas prabangiose parduotuvėse.
Turbūt retas mūsų lengvai bestų pirštu į žemėlapį ir tiksliai pasakytų, kur randasi Pietų Korėja. Tačiau atmintyje tikrai ne vienam ji asocijuojasi su spalvingais Lotoso žibintais, kurie leidžiami į orą. Šalyje vykstantis festivalis pritraukia daugiausiai turistų ir mintyse sukuria šalies, kurioje susipina gražiausios spalvos, paveikslą.
Vykstant į P.Korėją, siūloma atidžiai paieškoti, kokias vietas tiesiog būtina aplankyti- šalis gausi kultūrinio paveldo kūrinių, vaizdingais gamtovaizdžiais bei urbanistiniais miestais.
Po ilgai trukusio skrydžio, neabejotinai, nuskridę kaip mat aiktelsite- pagrindinis P.Korėjos oro uostas Incheon- ne tik didžiausias visame, bet ir pats judriausias oro uostas visame pasaulyje. Oro uostas įrengtas taip, jog galite pamiršti, jog reikia skubėti vykti į miestą (vos 48km nuo sostinės)- susidaro įspūdis, kad pats oro uostas yra lyg atskiras miestas. Čia siūlomas SPA kompleksas, golfo aikštynai, kazino lošimo automatai, ledo čiuožyklos ar aplankyti Korėjos Kultūros Muziejų.
Sostinė Seoul- populiariausias ir vienas labiausiai lankomų šalies miestų. Sostinė visame pasaulyje garsėja savo dangoraižiais, sukuriančiais įspūdingą miesto panoramą. Tai trečiasis pagal dydį ir gyventojų populiaciją mietas pasaulyje. Siūlomų pramogų įvairovė nustebins kiekvieną, tačiau kai kurios turistinės vietos dešimtmečiais išlieka populiariausiomis ir kasmet pritraukia vis daugiau pasaulio turistų.
Neretai P.Korėją siūloma aplankyti pavasarį- bundanti gamta miestus nudažo ypatingomis spalvomis. Korėjiečiai šį metų laiką vadina cherry blossom- vyšnių žydėjimo metu. Kasmetinis Jinhae mieste vykstantis Cherry Blossom festivalis švenčiamas nuo 1952m. ir tęsiasi kelias savaites nuo kovo paskutiniųjų dienų iki balandžio vidurio. Apie 340 000 vyšnių medžių Jinhae mieste sužysta ankstyvą pavasarį, taip pritraukdami turistus iš viso pasaulio. Bijančius atstumo, vertėtų nuraminti- kelionė patogiu traukiniu iš sostinės tetruks mažiau nei keturias valandas.
Norintiems pamatyti urbanistinį miestą Seoul iš aukščiau- siūloma Namsan Tower, dar vadinamu N Seoul Tower bokšto panorama. Ant aukšto kalno įrengtas panoraminis bokštas yra aukščiausias Seoul pastatas (kone 480m. virš jūros lygio). Aplink turistus pritraukiantį bokštą įrengtas didelis parkas, kuriame siūloma aplankyti Nacionalinę Biblioteką, Nacionalinį Teatrą, Akvariumą, Botanikos Sodus. Kalno viršūnėje įrengtas Bonghwadae- penki švyturio bokštai, kurie būdavo naudojami kaip stebėjimo taškai ginant sostinės miestą.
Norinčius paklaidžioti sostinės gatvėmis ir apsipirkti, siūloma aplankyti Namdaemun tradicinę turgaus aikštę. Nuo prabangių dizainerių parduotuvių iki siūlomų paragauti unikalių korėjietiškų patiekalų, turistus labiausiai stebina siūlomi kiaulių kojų gardėsiai. Miesto centre prekeiviai pradeda šurmėti jau 4-5val. ryto, tad tokia dienos pradžia turistams ne tik puiki galimybė įsigyti suvenyrų, bet ir pažinti šalies kultūrą. Verta paminėti, jog oficialiai turgus veikia 24val. per parą, tad čia verta užsukti ir vėlai vakare- siūlomos atrakcijos keičiasi kone su laikrodžio rodykle.
Viena labiausiai ištisus dešimtmečius lankomų vietų- Seoul mieste įkurta Changdeokgung Palace. Tai dar 1405 metais pastatyta karališkoji vila, kurioje rinkdavęsi karaliai. Senovės Joseon dinastijos karališkieji rūmai buvo nugriauti ir vėl atstatyti vos prieš 145 metus, apjungiant daugiau nei 300 pastatų ir taip suformuojant atskirą gyvenvietę. Rūmų užimamame plote siūloma pasivaikščioti gražiausiuose šalies parkuose, pamatyti slaptus sodus, seniausią tiltą sostinėje, susipažinti su kultūros istorija.
Tradiciškai Seoul mieste gegužės 14- 23 dienomis švenčiamas kasmetinis Lotoso žibintų festivalis. Šia švente siekiama paminėti Budos gimtadienį, tačiau pritraukiama turistų iš viso pasaulio. Įspūdingi spalvoti žibintai, stebinantys neįprastomis formomis, budistams simbolizuoja sveikatą, ilgaamžiškumą bei išmintingumą, tikint, jog tai gyvenimą nušviečia įvairiomis spalvomis. Festivalio metu dalyviams siūloma pasimokyti gaminti žibintus, paragauti budistiškų patiekalų, bei patrynus Budos statulėlės pilvą, laukti noro išsipildymo.
P.Korėja net ir šiomis dienomis išlaikiusi savitą kultūrą ir savas tradicijas. Svarbiausia elgesio taisyklė- beatodairiška pagarba vyresnio amžiaus ir aukštesnio socialinio rango žmonėms. Net bendraujant su tėvais ar seneliais- rodomas išskirtinis dėmesys, o rūkyti yra didelė nepagarba. Gražus gestas- pagirti vyresnio žmogaus sveikatą ar išvaizdą. Nenustebkite, jei Jums korėjietis nusilenks- taip jie išreiškia dėkingumą, pagarbą ar tiesiog atsiprašydami. Jei į svečius paviešėti Jus pakvies vietos gyventojas- nusiauti batus namuose- privalu. Kojas korėjiečiai suvokia kaip purviną kūno dalį. Jei tektų sėdėti su aukštesnes pareigas užiimančiu asmeniu- įsitikinkite, kad nekryžiuojate kojų. Kūno lietimas, ar paplekšnojimas per petį menkai pažįstamam korėjiečiui- drąsus ir nepatartinas žestas. Valgydami korėjiečiai dažniausiai sėdi ant pagalvių, padėtų tiesiog ant grindų. Valgio įrankiai- šaukštai ir lazdelės, kurių jokiu būdu nevalia nukreipti į kitus asmenis, arba smeigti į maistą. Jei valgydami pakelsite lėkštę nuo stalo- tai bus traktuojama kaip nepagarba namų šeimininkui. Gatvėje patariama būti itin atsargiems- automobilių vairuotojams visai nesvarbu, ar pro Jus pravažiuos laikantis saugaus atstumo, ar likus vos kelių centimentrų atstumui. Nenustebkite ir nepasibjaurėkite, jei praeivis gatvėje nusispjaus- tai leistina ir subrendusioms moterims. Kita vertus, neišsigąskite, jei stovint viešojo transporto priemonėje Jūsų krepšį paims šalia sėdintis- taip korėjiečiai išreiškia paslaugumą. Verta paminėti, jog visuose P.Korėjos parkuose ir miesto soduose griežtai draudžiama rūkyti ir vedžioti šunis.
Visos teisės saugomos v2. © 2013 europlius.com Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką sutikimą. Sprendimas Onefuzz |
Mus rasite: |