Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKitos sporto šakos

"World Series Karting" finale Italijoje lenktyniavo ir du lietuviai

07/11/2013

Taip pat skaitykite

Pirkėjai grumiasi dėl "Žalgirio" stadiono Tadas Šuškevičius Slovakijoje įvykdė pasaulio čempionato A lygio normatyvą Evaldas Šiškevičius klasikinėse dviratininkų lenktynėse Ispanijoje finišavo 63-ias Europos bokso čempionate Minske startuos penki lietuviai

Roma, lapkričio 6 d. (BNS). Italijoje vykusiose "World Series karting" (Pasaulio serijos kartingo") finalinėse varžybose dalyvavo du Lietuvos atstovai - Justas Jonušis "Mini 60" klasėje iškovojo 11 vietą, o Rokas Baciuška "KFJ" klasėje liko trisdešimt pirmas.

Šios lenktynės Italijos "7 Laghi" ("Septynių ežerų") lenktynių trasoje rengiamos kasmet, o šiemet jose varžėsi net 176 sportininkai iš viso pasaulio.

Lenktynių sezono pabaigoje vykstančiose varžybose susirenka pajėgiausi planetos kartingo meistrai. Šiose lenktynėse Justui Jonušiui "Mini 60" klasėje reikėjo kovoti su 51 priešininku, o Rokas Baciuška varžėsi su 67 lenktynininkais "KF Junior" klasėje.

Treniruotėse lietuviams sekėsi neblogai. Savo grupėse R. Baciuška važiavo tarp dvidešimties geriausių, o J. Jonušis greičiausiųjų penketuke.

 

BNS informacija

Kvalifikacija mūsų šalies lenktynininkams susiklostė nepalankiai. Po atrankos važiavimų Roko Baciuškos komanda pareguliavo techniką ir kartas tapo greitesnis, bet lietuvis kvalifikavosi vos 42-oje vietoje.

Justo Jonušio kvalifikacijai pakeistos padangos viską apvertė aukštyn kojomis - kartingas su nauju padangų komplektu pasižymėjo pernelyg geru sukibimu, o negalingas "Mini 60" variklis su tokiu sukibimu tiesiog nesusitvarkė. Rezultatas kvalifikacijoje - tik 26-as.

Pusfinalio važiavime R. Baciuška startavo iš 21-os vietos ir kad paklius į finalą, į kurį patenka tik 17 greičiausiųjų, vilties buvo nedaug. Tačiau "Energy Racing LT" komanda po finišo šokinėjo iš džiaugsmo - Rokas aplenkė net 16 varžovų ir finišavo ketvirtas! Kurį laiką Rokas važiavo net antroje pozicijoje, tačiau likus porai ratų iki finišo jį aplenkė du varžovai.

J. Jonušio atrankos važiavimai prasidėjo itin nesėkmingai. Vieną važiavimą sportininkas pradėjo su "slick" tipo sausai dangai skirtomis padangomis, tačiau jau pirmame rate pradėjo lyti. Antrajame viskas įvyko atvirkščiai - lietus nustojo, trasa pradėjo džiūti, bet komanda nutarė, kad Justas turėtų startuoti su šlapiai dangai skirtomis padangomis ir vėl "prašovė" - trasa išdžiūvo pernelyg greitai...

Dar viename važiavime lietuvis kovodamas dėl ketvirtos pozicijos pateko į didelę avariją, po kurios J. Jonušio kartingą beliko tik išmesti. Laimei, "New Force Racing" komanda buvo paruošusi du kartus, tad lietuvis galėjo dalyvauti kituose važiavimuose.

Justas Jonušis dėl to pateko tik į taip vadinamą paguodos važiavimą, kuriame startavo 22 lenktynininkai ir tik pirmi šeši iš jų pateko į pusfinalį. Pagaliau lietuviui nusišypsojo sėkmė: startavęs iš paskutinės pozicijos jis pravažiavo puikiai ir finišavo šeštas.

Pusfinalyje jis ir vėl startavo iš paskutinės vietos, tačiau jau po pirmo rato važiavo dešimtas. Deja, J. Jonušis ir vėl pateko į avariją ir nukrito į paskutinę vietą. Lietuvis nepasidavė - iki finišo pakilo iki 25-os vietos ir tapo paskutiniu, patekusiu į pagrindinį finalą.

Finale lietuviai daugiausiai vilčių siejo su Roku Baciuška. Jaunasis Lietuvos lenktynininkas finale startavo iš septintos vietos ir realiai pretendavo į prizininkus. Deja, jau po incidento pirmajame rate Rokas Baciuška nukrito į antrą dvidešimtuką, vėliau nusirito į patį rikiuotės galą. Finišo liniją lietuvis kirto tik 31-as.

"Jaučiuosi labai nusivylęs. Nesuprantu, kodėl sukau į išorę. Atsirado tuščias tarpas, bet tai buvo mano klaida, kad ten važiavau," - po finišo nusivylimo neslėpė Rokas Baciuška.

Visiškai atvirkščiai finalas susiklostė Justui Jonušiui. Startavęs iš paskutinės pozicijos Justas jau pirmajame rate aplenkė aštuonis priešininkus ir važiavo dvidešimtas. Įpusėjus distanciją J. Jonušis pakilo į dešimtą vietą! Finišo liniją lietuvis kirto vienuoliktas ir tai yra vienas geriausių, tačiau tuo pat metu ir vienas sunkiausių lenktynių savaitgalių šio sportininko karjeroje.

"Tai pačios sunkiausios mano lenktynės. Įsitikinau, kad svarbiausia kovoti iki pat galo," - patenkintas pasirodymu finale džiaugėsi Justas Jonušis.

J. Jonušiui sezonas dar nesibaigė - po dviejų savaičių jo laukia dar vienos atsakingos varžybos - Italijoje, Neapolio "Sarno" trasoje lietuvis dalyvaus legendinio lenktynininko Ayrtono Sennos taurės lenktynėse.