Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Į Kauno marias bus išleista 500 kilogramų žuvų

13/05/2013

Taip pat skaitykite

Užkandis tilps tiesiog ant piršto "Air Lituanica" rugpjūtį neskraido į Briuselį Aiškėja Niujorko metropolitene rasto negyvo ryklio paslaptis Kitas Dalai Lama galėtų būti ir moteris, sako Tibeto lyderis

Vilnius, gegužės 13 d. (BNS). Pirmadienį ir antradienį Kauno mariose vykdomi įžuvinimo darbai. Per dvi dienas į šį vandens telkinį bus paleista apie 500 kilogramų žuvų, pranešė Aplinkos ministerija.

"Šiam, pirmajam etapui, skirta apie 350 tūkst. litų, o iš viso šiemet šiems darbams numatyta 1 mln. 150 tūkst. litų. Šios lėšos - tai pinigai, surinkti už parduotus mėgėjų žvejybos leidimus. Tad, galima sakyti, tai pačių žvejų mėgėjų indėlis į žuvų išteklių gausinimą", - teigė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Pirmadienį, pasak ministerijos, į Kauno marias bus paleista apie 200 kilogramų dvimečių plačiakakčių, antradienį - apie 300 kilogramų dvimečių lynų.

V.Mazuronis teigia, kad, atsižvelgus į mokslininkų atliktus tyrimus ir rekomendacijas, ežeruose veisiamos ne lervutės ar paaugintos lervutės, o vyresni kaip pusės metų žuvų jaunikliai. Jų išgyvena kur kas daugiau negu lervučių.

Anot pranešimo, plėšriųjų ir kitų vertingų žuvų jaunikliais šiemet bus papildytos ne tik Kauno marios. Planuojama, kad lydekos, sterkai, šamai, lynai, baltieji amūrai ir kitos žuvys bus paleistos į valstybinius vandens telkinius įvairiuose Lietuvos rajonuose: Elektrėnų mariose, Dysnų, Platelių, Sartų, Galuonio, Vievio, Riešės, Želvos, Obelijos, Asvejos, Galvės, Amalvo, Jiezno, Grūdos ir kituose ežeruose.

"Tikiuosi, kad ateityje žuvims įveisti galėsime skirti dar daugiau pinigų. Privalome didinti žuvų išteklius vien tam, kad žmonėms, norintiems pažvejoti, nereikėtų vykti į Skandinaviją ar kitas šalis, kaip daroma dabar. Žuvies turi pakakti ir Lietuvoje", - teigė ministras.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS