Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Baltarusijos KGB baigė tyrimą dėl pliušinių meškiukų desanto

29/06/2013

Taip pat skaitykite

Kinijos astronautė vedė pamoką vaikams iš kosmoso Buhalterinės paslaugos ir apskaita UK - klausti nieko nekainuoja „London Lithuanian“ regbio klubas pasiekė devintą pergalę ir rengiasi antram varžybų ratui Afganistane sudužus JAV krovininiam lėktuvui žuvo septyni žmonės

Minskas, birželio 28 d. ("Interfax"-BNS). Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) baigė tyrimą dėl vadinamojo pliušinių meškiukų desanto, penktadienį pranešė jo pirmininko pirmasis pavaduotojas Igoris Sergejenka.

"Tyrimas baigtas", - jis sakė žurnalistams Minske.

I.Sergejenka atsisakė įvardyti šio tyrimo išvadas, taip pat kokių veiksmų bus imtasi prieš įtariamus to incidento kaltininkus.

Praėjusių metų liepos 4-ąją dviejų Švedijos piliečių pilotuojamas lengvasis civilinis lėktuvas įskrido į Baltarusijos teritoriją iš Lietuvos ir mėtė virš Minsko ir netoli sostinės esančio Ivenčiaus miestelio pliušinius meškiukus su pritvirtintais parašiutais ir šūkiais už žiniasklaidos laisvę.

Tyrimą dėl šio incidento atlieka ir Švedijos generalinės prokuratūra. Lietuvos generalinės prokuratūros prašymu tiriamas neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas ir tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimas. Lietuva švedų paprašė perimti tyrimą, nes toliau jo atlikti Lietuvoje nėra galimybių, mat įtariami sienos pažeidėjai - Švedijos piliečiai.

Po to incidento Baltarusijos KGB pradėjo tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos kirtimo ir suėmė du Baltarusijos piliečius, kurie vėliau buvo paleisti, apribojus jų judėjimo laisvę.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pernai liepos 31 dieną atleido iš pareigų Valstybės sienos komiteto pirmininką Igorį Račkovskį ir oro pajėgų bei oro erdvės gynybos vadą Dmitrijų Pachmielkiną bei pareiškė papeikimus kai kuriems teisėsaugos agentūrų vadovams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS