Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Dėl Šiaurės Korėjos JAV atidėjo raketos bandymą

08/04/2013

Taip pat skaitykite

Holivudo aktorių Ethaną Hawke sužavėjo bučinys su Angelina Jolie Nobelio premija chemijos srityje atiteko trims molekulinės chemijos tyrėjams Baltijos jūros lygis pamažu kyla, bet lietuviai žymių pokyčių nepajus - mokslininkė Internete paviešinti galbūt Lietuvos diplomatų pokalbių įrašai - informacinė provokacija, teigia L.Linkevičius

Vašingtonas, balandžio 7 d. (AFP-BNS). Kilus didžiulei įtampai dėl Šiaurės Korėjos, kuri grasina branduoliniu karu, Pentagonas atidėjo tarpžemyninės balistinės raketos bandymą, kuris turėjo būti atliktas Kalifornijoje kitą savaitę, šeštadienį pranešė vienas gynybos pareigūnas.

Pasak jo, JAVgynybos sekretorius Chuckas Hagelis (Čakas Heigelis) paskyrė kitą datą "Minuteman 3" bandymui Vandenbergo oro pajėgų bazėje, nes kilo susirūpinimas, kad tą bandymą "kai kas gali neteisingai interpretuoti užsimindamas, kad mes ketinome padidinti dabartinę krizę dėl Šiaurės Korėjos".

"Norėjome išvengti tokio neteisingo supratimo ar manipuliavimo, - sakė pareigūnas. - Esame įsipareigoję išbandyti savo tarpžemynines balistines raketas, kad užtikrintume saugų ir efektyvų branduolinį arsenalą".

Raketa turėtų būti išbandyta kažkada kitą mėnesį.

Šiaurės Korėja, kurią įsiutino Jungtinių Tautų (JT) sankcijos ir Pietų Korėjos bei JAVbendros karinės pratybos, pastarosiomis savaitėmis pažėrė virtinę apokaliptinių grasinimų branduoliniu karu.

Pentagono pareiškimas apie atidėtą bandymą pasirodė po pranešimų, kad Šiaurės Korėja ant mobilių paleidimo įrenginių užkėlė ir požeminiuose objektuose netoli rytinės pakrantės paslėpė dvi vidutinio nuotolio raketas.

Pranešta, kad tai yra dar neišbandytos raketos "Musudan", kurių nuotolis, kaip manoma, yra maždaug 3 tūkst. kilometrų. Teoriškai tą nuotolį su lengvu koviniu užtaisu galima padidinti iki 4 tūkst. kilometrų.

Toks spindulys apimtų Pietų Korėją, Japoniją ir galbūt net JAV karines bazes Guamo saloje Ramiajame vandenyne.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS