Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Dėl Interpolo ir JAV perspėjimų uždaromos ambasados

05/08/2013

Taip pat skaitykite

Nobelio literatūros premiją laimėjo kanadiečių rašytoja Alice Munro Paskola emigrantams: ką reikia žinoti, norint pasiskolinti Pergalingasis Medelyno savaitgalis Šiandien minima Lietuvos Valstybės atkūrimo diena

Paryžius, rugpjūčio 4 d. (AFP-BNS). Interpolas šeštadienį išleido pasaulinį saugumo perspėjimą po pabėgimų iš kalėjimų, siejamų su "al Qaeda", o Vakarų valstybės planuoja laikiną tam tikrų ambasadų uždarymą dėl terorizmo grėsmės.

Vašingtonas nurodė sekmadienį uždaryti jo ambasadas islamo pasaulyje, o Vokietija, Didžioji Britanija ir Prancūzija mažiausiai dviem dienoms turi uždaryti savo misijas Jemene.

Kanada paskelbė, kad sekmadienį nedirbs jos ambasada Bangladešo sostinėje Dakoje.

Paskelbdamas savo perspėjimą Interpolas nurodė įtariantis, kad "al Qaeda" yra susijęs su pastarojo meto pabėgimais iš kalėjimų devyniose valstybėse, tarp jų - Irake, Libijoje ir Pakistane.

Pasaulinė policijos agentūra nurodė, kad vien per pastarąjį mėnesį "pabėgo šimtai teroristų ir kitų nusikaltėlių".

Interpolas taip pat paprašė 190 savo narių padėti "nustatyti, ar kurie nors iš šių pastarojo meto įvykių yra koordinuoti ir susiję", ir nedelsiant perduoti bet kokią žvalgybinę informaciją, kuri galėtų padėti užkirsti kelią kitiems incidentams.

Interpolo perspėjimas pasirodė kitą dieną po to, kai Vašingtonas paskelbė pasaulinį perspėjimą dėl kelionių, nurodydamas "al Qaeda" planus rugpjūtį smogti JAV interesams Artimuosiuose Rytuose ar Šiaurės Afrikoje.

Interpolas, kurio būstinė yra Prancūzijos mieste Lione, pažymėjo, kad rugpjūtį yra atakų Indijoje, Rusijoje ir Indonezijoje metinės.

Šią savaitę taip pat minimos 15-osios sprogdinimų JAV ambasadose Kenijos sostinėje Nairobyje ir Tanzanijos Dar es Salame metinės. Per tuos išpuolius žuvo daugiau kaip 200 ir buvo sužeista dar tūkstančiai žmonių, daugiausia - afrikiečių.

JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Martinas Dempsey (Martinas Dempsis) "ABC News" sakė, kad grėsmės yra nukreiptos prieš Vakarų interesus ir yra "konkretesnės" už ankstesnes.

Nors konkretus taikinys nežinomas, "ketinimai atrodo aiškūs", sakė M. Dempsey ir nurodė: "Ketinimas yra atakuoti Vakarų, ne vien JAV, interesus".

Imdamasis atsargumo priemonių JAV valstybės departamentas paskelbė, kad sekmadienį, kuris daugelyje islamo valstybių yra darbo diena, uždaro mažiausiai 22 JAV ambasadas ir konsulatus.

Vokietija ir Didžioji Britanija vėliau paskelbė, kad jų ambasados Jemene nedirbs sekmadienį ir pirmadienį, o Prancūzija nurodė, kad jos misija šioje valstybėje nedirbs "kelias dienas".

Kanada paskelbė, kad imdamasi atsargumo priemonių uždaro misiją Dakoje ir kad "toliau atidžiai stebės įvykius ir imsis atitinkamų saugumo priemonių".

JAV pareigūnai, kurių pavardės neskelbiamos, laikraščiui "The New York Times" sakė, kad perspėjimas buvo paskelbtas JAV pareigūnams pastarąją savaitę perėmus elektroninę komunikaciją tarp "al Qaeda" aukšto rango agentų, kurie aptarinėjo smūgius JAV interesams islamo pasaulyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS