Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDidžioji Britanija

Didėjant ginčui dėl Gibraltaro, britų karo laivai išplaukia į Viduržemio jūrą

12/08/2013

Taip pat skaitykite

24-ąjį filmą apie Bondą kurs Mendesas, pagrindiniame vaidmenyje išliks Craigas Būsto kainos Didžiojoje Britanijoje birželį pakilo aukščiausiai per beveik trejus metus Būsto kainos Didžiojoje Britanijoje birželį augo 1,2 proc. Madonna per savo gimtadienį pasipuošė Prancūzijos karalienės kostiumu

Londonas, rugpjūčio 12 d. (AFP-BNS). Britų karo laivai pirmadienį turi išplaukti į Viduržemio jūrą karinėms pratyboms, kurių metu vienas laivas prisišvartuos Gibraltare - didėjant įtampai tarp Jungtinės Karalystės ir Ispanijos dėl šios britų valdoms teritorijos.

Fregata "HMS Westminster" išplauks iš Didžiosios Britanijos antradienį ir per savaitę turės atplaukti į Gibraltarą prie pietinio Ispanijos pakraščio. Gynybos ministerija pabrėžia, kad tai - "įprastas" ir "seniai planuotas" dislokavimas.

Trys kiti karo laivai - flagmanas "HMS Bulwark", sraigtasparnius nešantis "HMS Illustrious" ir fregata "HMS Montrose", taip pat - šeši aptarnaujantys laivai pirmadienį jau plaukia Viduržemio jūros link dalyvauti pratybose kodiniu pavadinimu "Cougar '13".

Madridas sutiko leisti "HMS Illustrious" sustoti karinio jūrų laivyno bazėje Rotoje Pietų Ispanijoje, bet ispanų žiniasklaida planą "HMS Westminster" sustoti Gibraltare vadina Britanijos siekiu pagąsdinti.

Pirmadienį laikraščiui "The Sun" britų Europos ministras Davidas Lidingtonas (Deividas Lidingtonas) rašė: "Britanija ir Ispanija svarbios viena kitai. Mes esame NATO sąjungininkės, svarbios prekybos partnerės, o milijonai britų kasmet keliauja į Ispaniją".

"Tačiau mūsų gera draugystė su Ispanija nereiškia, kad žiūrėsime pro pirštus, kai Gibraltaro žmonėms grasinama ar (kai) jie spaudžiami", - pridūrė D.Lidingtonas.

Ispanija neribotam laikui perleido Gibraltarą Britanijai 1713 metais, bet jau seniai tvirtina, kad jis jai turėtų būti grąžintas. Londonas sako, kad to nedarys, nes to nenori 30 tūkst. Gibraltaro gyventojų, kurie yra tvirtai probritiški.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Britų karo laivai Didžioji Britanija Fregata "HMS Westminster" Gibraltaras