Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaFutbolas

FIFA veikėjai neneigia ėmę kyšius

09/06/2015

Taip pat skaitykite

„Bayern“ tęsia pergalingą žygį Vokietijoje Abejonės sklaidosi: teisę rengti pasaulio čempionatus nusipirko Pasaulio futbolo čempionato Afrikos zonos atrankos turnyro pirmosiose atkrintamųjų varžybų rungtynėse šeimininkai iškovojo pergales Naujosios Zelandijos rinktinė - planetos futbolo pirmenybių Okeanijos zonos atrankos turnyro nugalėtoja

JAV pradėta plataus masto galimos korupcijos byla privertė atsistatydinti FIFA prezidentą Seppa Blatterį. Įtarimai iš viso pateikti 14 asmenų, dar 4 buvo apkaltinti iki tol, tarp jų – ir C. Blazeris.

Buvęs aukštas FIFA pareigūnas Chuckas Blazeris prisipažino, kad jis ir kiti vykdomojo komiteto nariai ėmė kyšius, susijusius su sprendimu leisti Pietų Afrikos Respublikai surengti 2010 pasaulio čempionatą. Taip pat buvęs FIFA viceprezidentas Jackas Warneris sakosi tyrėjams perdavęs dokumentus, įrodančius tiek jo, tiek kitų pareigūnų kaltę.

Amerikietis taip pat teigė, kad buvo susijęs su kyšiais dėl 1998 m. taurės. Tai paaiškėjo paviešinus 2013 m. metais vykusių teismo posėdžių stenogramas, kur C. Blazeris prisipažino kaltu dėl 10 jam pateiktų kaltinimų.

Tuo pat metu buvęs FIFA viceprezidentas Jackas Warneris pasirodė išskirtinėje televizijos transliacijoje ir paskelbė, kad, bijodamas dėl savo gyvybės, atsakingoms institucijoms perdavė dokumentus, įrodančius FIFA finansines machinacijas ir organizacijos kišimąsi į J. Warnerio gimtojo Trinidado ir Tobago 2010 m. valdžios rinkimus, praneša „The Guardian“.

J. Warneris yra vienas iš Interpolo ieškomų su FIFA skandalu susijusių asmenų. „Daugiau nesaugosiu FIFA vadovų paslapčių“, – jis pareiškė „The Guardian“ paskelbtoje transliacijoje ir pridėjo, kad jo paskelbti dokumentai „atskleidžia mano žinomus FIFA mokėjimus, kurie įtraukia ir jos prezidentą Seppą Blatterį, nors neapsiriboja tik juo.“

S. Blatteris į šiuos kaltinimus dar neatsakė.

Įtariama, kad FIFA pareigūnai per daugiau nei 20 metų kyšiais galėjo gauti daugiau nei pusantro šimto milijonų dolerių.

Reuters/Scanpix nuotr.

europlius.com inf.