Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Gyventojai kaip rimčiausius pretendentus į Lietuvos Respublikos prezidento postą įvardija du politikus, rodo apklausa

12/11/2013

Taip pat skaitykite

Į Lietuvą atvykstantis Pasaulio žydų kongreso prezidentas sveikina žingsnius dėl košerinio skerdimo Europos plaukimo čempionato pasiekimai: du aukso ir vienas sidabro medalis, rinktinė - 7-oje vietoje Nelaimės Bangladeše aukų skaičius pasiekė 273 Harvarde vėl išdalytos alternatyviosios Nobelio premijos

Vilnius, lapkričio 12 d. (BNS). Lietuvos gyventojai kaip rimčiausius kandidatus į prezidento postą įvardija du politikus - dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę ir premjerą socialdemokratų lyderį Algirdą Butkevičių.

Naujienų portalo delfi.lt skelbiama apklausa rodo, kad jeigu rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, už D.Grybauskaitę balsuotų 36,5 proc., o už A.Butkevičių - 11,5 proc. respondentų.

Trečias pagal populiarumą rikiuojasi teisės kandidatuoti dar neatgavęs partijos "Tvarka ir teisingumas" lyderis Rolandas Paksas, kuriam savo balsą žada 4,3 proc. apklaustųjų.

Už buvusią Seimo pirmininkę konservatorę Ireną Degutienę savo balsą atiduoti norėtų 3,3 proc. apklaustųjų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis bei Vilniaus meras Artūras Zuokas gautų po 2,2 proc. respondentų balsų.

                                      

Už Darbo partijos atstovą Artūrą Paulauską savo balsą atiduotų 2,1 proc. respondentų, Seimo pirmininkę, Darbo partijos vadovę Loretą Graužinienę - 2 proc. apklaustųjų.

SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda apklausoje pasirodė geriausiai tarp visų su politika nesusijusių visuomenės veikėjų, žinomą ekonomistą prezidento kėdėje norėtų matyti 2,1 proc. respondentų.

Tarp potencialių kandidatų minėti trys Liberalų sąjūdžio politikai. Daugiausiai simpatijų - 1,9 proc. - sulaukė Eugenijus Gentvilas. Petras Auštrevičius ir Remigijus Šimašius atitinkamai gautų 0,9 ir 0,8 proc. apklausos dalyvių balsų.

 

Už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderį, buvusį premjerą Andrių Kubilių prezidento rinkimuose balsuotų 1,3 proc. apklaustųjų.

Kas devintas gyventojas jau dabar deklaruoja apskritai nenorįs balsuoti prezidento rinkimuose. Antra tiek respodentų dar nepasirinko savo favorito. Reprezentatyvią gyventojų nuomonės apklausą naujienų portalo delfi.lt užsakymu atliko Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai" šių metų spalio 18-31 dienomis.

BNS informacija 

Nuotraukos: http://lt.wikipedia.org/