Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKosmosas

Iranas ketina pasiųsti į kosmosą Persijos katiną

16/09/2013

Taip pat skaitykite

Kosmose pirmoji pabuvojusi moteris norėtų skristi į Marsą, net jeigu negalėtų grįžti į Žemę Vilniaus universitete bus pristatytas lietuviškas palydovas JAV astronautas ir du Rusijos kosmonautai atskrido į TKS "kosminiu ekspresu" Rusijos kosmonautai dėvės drabužius iš bambukų pluošto

Teheranas, rugsėjo 16 d. (AP-BNS). Iranas nurodė svarstantis galimybę pasiųsti į kosmosą Persijos kačių veislės atstovą, o anksčiau šiais metais buvo skelbta, kad šiitiška respublika pasiuntė į orbitą beždžionę.

Šis sumanymas yra dalis ambicingos Irano kosminės programos, kurios tikslas - iki 2018 metų nuskraidinti į kosmosą žmogų, tačiau pranešimai apie sėkmingus gyvūnų skrydžius kai kuriems ekspertams kelia abejonių.

Pirmadienį valstybinė naujienų agentūra IRNA citavo kosminės programos pareigūną Mohammad Ebrahimi (Mohamedą Ebrahimį), kuris sakė, jog kitu Irano kosminės kapsulės keleiviu galėtų tapti Persijos katinas.

Šių ilgaplaukių trumpasnukių kačių protėviai yra kilę iš Irano, anksčiau vadinto Persija.

Jokių kitų detalių nebuvo paskelbta.

Vasarį Iranas teigė sėkmingai nuskraidinęs beždžionę už Žemės atmosferos ribų ir saugiai ją susigrąžinęs. Tačiau paskelbtos nuotraukos sukėlė klausimų, ar tas gyvūnas buvo nufotografuotas prieš skrydį, ar po jo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS