Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Iš garsaus Berlyno teatro metama visa trupė

11/06/2013

Taip pat skaitykite

Ar tikrai Joninių naktį laimę atneša žydintis česnakas? Valstybės vadovai pabrėžia K.Bobelio nuopelnus išeivijoje ir Lietuvos Seime Lietuvos ekspozicija Londono dizaino festivalyje​ Prezidentė ir Premjeras pasveikino Europos vicečempionais tapusius Lietuvos krepšininkus

Berlynas, birželio 11 d. (AFP-BNS). Viena garsiausių Vokietijos teatro trupių, kurią įsteigė velionis dramaturgas Bertoltas Brechtas, pirmadienį gavo įspėjimą, kad jos kontraktas su vienu Berlyno teatru po beveik 60 metų nutraukiamas, pranešė trupės advokatas.

"Berliner Ensemble", kurią B.Brechtas ir jo žmona Helen Weigel (Helen Veigel) įsteigė 1949 metais, teatre "Schiffbauerdamm" vaidino nuo 1954-ųjų.

Tačiau šio paupyje esančio teatro savininkas, vokiečių dramaturgas Rolfas Hochhuthas (Rolfas Hochhuthas), nutraukė miesto valdžios nuomos sutartį, pagal kurią trupė naudojosi šia scena, sakoma AFPatsiųstame "Berliner Ensemble" advokato Peterio Raue (Pėterio Rauės) pareiškime.

R.Hochhuthas 17 puslapių sutarties nutraukimo laiške išdėsto visą virtinę nusiskundimų, kurių pagrindinis yra tas, kad trupės vadovas Clausas Peymannas (Klausas Peimanas) nesilaikė susitarimo reguliariai rodyti vieną jo pjesių.

Toje pjesėje, 1963-iųjų "Atstove" (Der Stellvertreter), teigiama, kad popiežius Pijus XII nesiėmė veiksmų Holokaustui sustabdyti.

P.Raue sakė, jog, priešingai nei teigia R.Hochhuthas, jis neturi jokios "teisinės pretenzijos", kad "Berliner Ensemble" rodytų tą pjesę.

"Žiūrovų susidomėjimo trūkumas neleis jai grįžti į tvarkaraštį", - sakė P.Raue.

R.Hochhuthas taip pat reikalauja, kad "Berliner Ensemble" parodytų jo pjesę "14-ųjų vasara" apie Pirmojo pasaulinio karo pradžią iki 100-ųjų metinių minėjimo kitais metais.

P.Raue sakė, kad C.Peymannas šį darbą atmetė "dėl meninių priežasčių".

R.Hochhuthui priklauso "Schiffbauerdamm Theatre", kuris 1892-aisiais buvo atidarytas per nepelno fondą. Šį Berlyno centre esantį teatrą miesto valdžia minimai trupei iš jo nuomoja už maždaug, kaip pranešama, 214 tūkst. eurų per metus.

Kol kas neaišku, kur "Berliner Ensemble" vaidintų, jeigu sutartis bus nutraukta galutinai, bet P.Raue užsiminė, kad mato geras galimybes paprieštarauti R.Hochhuthui,ir pažymėjo, kad jis ir anksčiau kartą nesėkmingai bandė išmesti trupę.

"Berliner Ensemble" tradiciškai stato garsiausias B.Brechto pjeses, tokias kaip "Opera už tris skatikus" (Die Dreigroschenoper) ir "Motušė Kuraž ir jos vaikai" (Mutter Courage und ihre Kinder), tačiau taip pat rodo kitas moderno ir šiuolaikines pjeses.

"Berliner Ensemble" nurodo, kad per metus sulaukia maždaug 240 tūkst. žiūrovų, kurie užpildo maždaug 86 proc. vietų. Tai geriausias rodiklis tarp visų Berlyno teatro trupių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS