Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Ispanijos karalius Juanas Carlosas atsisako prabangios jachtos

17/05/2013

Taip pat skaitykite

NATO susirūpinusi dėl karinės parengties trūkumų Popiežius rengia rimtą Vatikano pertvarkymą, teigiama pranešimuose Ukraina Europai yra išbandymas, ES negali sėdėti sudėjus rankų - L.Linkevičius Norvegijos premjero vairuojamame taksi automobilyje kai kuriems keleiviams buvo sumokėta

Madridas, gegužės 17 d. (AFP-BNS). Ispanijos karalius Juanas Carlosas (Chuanas Karlosas) atsisako savo prabangios, 21 mln. eurų (72,5 mln. litų) vertinamos jachtos "Fortuna", nurodė pareigūnai - tuo metu kai jo pavaldiniai kenčia nuo skaudžios recesijos ir rekordinio nedarbo.

41,5 metro ilgio jachta monarchui buvo padovanota 2000 metais vienos verslo grupės, tačiau Juanas Carlosas buvo kritikuojamas, kad išlaiko šį laivą tuo metu, kai Ispaniją krečia sunkmetis. Kiekvieną kartą, kai ta jachta pripildoma degalų, tenka išleisti daugiau nei 20 tūkst. eurų (69 tūkst. litų), nurodo Ispanijos žiniasklaidą.

"Fortuna" karaliui padovanojęs Balearų salų turizmo ir kultūros fondas sakė tikėjęsis, kad karaliaus dažnesnės viešnagės šiame Viduržemio jūros salyne padės pritraukti atostogautojų.

Kaip ir kitas monarcho turtas, įskaitant karališkuosius rūmus, jachta priklauso valstybei. Nacionalinio paveldo tarnyba rūpinasi, kad tuo laivu galėtų naudotis 75 metų karalius ir jo šeima.

Tačiau karalius pastaraisiais metais "Fortuna" plaukiodavo gana retai. Paskutinį kartą toks pasiplaukiojimas buvo surengtas pernai rugpjūtį.

"Karalius priėmė sprendimą prašyti Nacionalinio paveldo tarnybos imtis šio turto perdavimo", - tos institucijos atstovas sakė ketvirtadienio vakarą.

Nacionalinio paveldo tarnybos valdyba dabar turės patvirtinti jachtos perdavimą vyriausybei, kuri gali nutarti laivą pasilikti arba jį parduoti.

Juanas Carlosas savo šalyje pelnė pagarbą, padėdamas Ispanijai pereiti nuo diktatūros prie demokratijos, kai 1975 metais mirė autoritarinis lyderis Francisco Franco (Fransiskas Frankas).

Tačiau apklausos rodo, kad visuomenės pasitikėjimas karališkąja šeima mažėja, žmonės kenčiant nuo didelių apkarpymų socialinės gerovės programų finansavime, dviejų recesijos bangų ir daugiau nei 27 proc. nedarbo.

Karaliaus žentas, buvęs Ispanijos olimpinės rankinio rinktinės narys Inaki Urdangarinas (Inakis Urdangarinas), tapo taikiniu tyrime dėl korupcijos, susijusio su viena pelno nesiekiančia organizacija, kuriai jis vadovavo 2004-2006 metais. Į šį skandalą taip pat gali būti įpainiota jo žmona - karaliaus jauniausioji dukra Cristina (Kristina).

Karalius išprovokavo ispanų pasipiktinimą pernai balandė, kai išvyko į prabangų dramblių medžioklės safarį Botsvanoje, kai Ispaniją krėtė ekonomikos krizė. Apie tą išvyką visuomenė sužinojo tik tuomet, kai Juanas Carlosas susilaužė klubo sąnarį ir grįžo gydytis į Ispaniją.

Vėliau dėl to incidento monarchas paskelbė precedento neturėjusį atsiprašymą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS