Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKosmosas

Išpranašautos pasaulio pabaigos nebuvo

20/02/2013

Taip pat skaitykite

Į stažuotę NASA rekomenduoti trys lietuvaičiai Kinija pasiųs į Mėnulį "Nefritinį triušį" Putinas pristatė 50 mlrd. dolerių programą, siekiant išlaikyti Rusijos dominavimą kosmose Kosmose pirmoji pabuvojusi moteris norėtų skristi į Marsą, net jeigu negalėtų grįžti į Žemę

2012 pasaulio pabaigos prognozė nepasitvirtino. Kaip etnologai ir astronomai ramina: pasaulio pabaigos nebuvo nei žymiąją gruodžio 21-ąją, nebus ir artimiausiu metu. Pasaulio pabaiga buvo pranašauta jau daug kartų, remiantis religinėmis pranašystėmis, astronominiais įvykiais ar kalendoriniais tūkstantmečiais.

 

Viskas prasidėjo po istorijos apie paslaptingąją Nibiru planetą atrastą šumerų, kuri gali atsitrenkti į Žemę. Šis susidūrimas iš pradžių buvo numatytas 2003 metų gegužę, tačiau jam neįvykus susidūrimas buvo perkeltas į 2012 metų gruodį. Tada šios pasakos buvo sujungtos su besibaigiančiu majų kalendoriaus ciklu ir buvo „nustatyta“, kad pasaulio pabaiga ateis 2012 metų gruodžio 21 dieną.
 

Tryliktas majų kalendorius prasidėjo 3114 m prieš mūsų erą ir progresuodamas 144 tūkst. dienų ciklais baigėsi gruodžio 21 d. Mokslininkų teigimu po šios datos baigėsi „Didysis ciklas“ ir prasidėjo nauja pradžia. Kaip buvo skelbta ELTA spaudos konferencijoje tiek majų, tiek kitų genčių kalendorių negalima sieti su dideliais Žemės rutulio įvykiais. Pasak profesoriaus etnologo L.Klimkos taip garsiai eskaluojama data buvo tik kasmet pasikartojanti žiemos saulėgrįža.


“Reuters” apklausos duomenimis, pasaulio pabaiga tikėjo vienas iš septynių apklaustųjų, bet daugiausia tie žmonės, kurie yra mažiau išsilavinę ir turi mažesnes pajamas. Tyrimais įrodyta, jog žmonės, kurie turi mažesnį suvokimą,  vidinės kontrolės jausmą, mažiau save suvokia kaip galinčius daryti įtaką aplinkai žymiai daugiau linkę įtikėti tokiais dalykais. Apskritai, žmonių sąmonė labai imli stiprioms emocijoms, tad visuomenę nėra sudėtinga užkrėsti įvairiomis baimėmis: epidemijomis, paukščių ar kiaulių gripais, pasaulio pabaigomis. Tuo naudojasi daugybė žurnalistų, verslininkų ir pranašų visame pasaulyje. Juk lengviausia pelnyti autoritetą gąsdinant, be to, baimės valdomus žmones daug lengviau kontroliuoti.

 

Mokslininkų skaičiavimu, Žemės planeta natūraliai praras energiją ir užges tik po kokių puspenkto milijardo metų, kai išseks mūsų žvaigždės energija ir gyvybė čia nebegalės egzistuoti. Astronomai apskaičiavo, kad vidutiniškai tokio dydžio žvaigždės kaip mūsiškė Saulė gyvuoja apie 10 mlrd. metų. Vadinasi, jai liko gyvuoti apie 5,5 mlrd. metų. Po 5, o gal ir 7 mlrd. metų Saulė sudegins savo paskutinį vandenilio atomą ir  prasidės pabaigos pradžia. Saulė išsipūs iki neįsivaizduojamo dydžio ir taps raudonąja milžine. Jos skersmuo padidės šimtus kartų, o bedidėdama ji “suvalgys”  vidines planetas, įskaitant ir Žemę. Nuo karščio beveik akimirksniu išgaruos pasaulio vandenynai, išsilydis uolienos ir sunyks gyvybė. Tai bus garantuota pasaulio pabaiga.

 

Tad dabar nebeieškokime pasaulio pabaigų, nes mirtingųjų spėlionės nepasitvirtino jau tūkstančius kartų. Gyvename Žemės planetoje, kur  viskas vyksta labai reguliariai ir planetos skrieja savo orbitomis jau milijardus metų. Artimiausius milijardus metų mūsų Žemė kaip sukosi, taip ir suksis. Kasdieną švies saulė, pavasariais pro tirpstantį sniegą čiurlens upeliai, žydės alyvos, čiulbės paukščiukai, o žiemomis vaikai šūkaudami lipdys sniego senius.

Jokios planetos neišsidėstys į grėsmingą kombinaciją, o tie išbandymai, kurie mūsų laukia, tik išmokins mus dar labiau mylėti vienas kitą.


 


Euro Plius nuomonė