Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Japonijoje- įspūdingas ugnikalnio išsiveržimas

20/08/2013

Taip pat skaitykite

Švedai stebisi miške rastu ruonio jaunikliu Musulmonų brolija pakenkė 80 metų puoselėtoms savo viltims patekti į valdžią Egipte Mirė "Missoni" mados namų įkūrėjas Australijos premjerė mezga žaislą karališkajam kūdikiui

Rugpjūčio 18 d. Sakuradžimos ugnikalnis šiais metais išsiveržė jau 500-ąjį kartą.

Japonijos saloje veikiantis ugnikalnis apie pusę penkių vakaro išsiliejo nepaprastai karštais vulkaninių dujų, pelenų ir nuolaužų tumulais, kurie, anot meteorologijos agentūros specialistų, nuo hiperaktyvaus ugnikalnio šlaito nusirito 90 km/val. greičiu. Pelenai į dangų šovė maždaug trijų mylių aukščio stulpu, o paskui nusidriekė vakarų kryptimi, netoliese esančio Kagošimos miesto link. Jo gyventojai nuo toli gražu nebe pirmą sykį iškritusio pelenų lietaus gynėsi skėčiais ir respiratoriais.

"Ugnikalnio apylinkėse gyvenantys žmonės tam nuolat pasiruošę. Kai pasakojo Aliasko vulkanų observatorijos ir Aliaskos universiteto Feirbankso geofizikos instituto geofizikas David Fee: “vaikai eidami į darželius ir mokyklas visados dėvi kieto paviršiaus skrybėlaites”.

Sakuradžimos ugnikalnis yra vienas aktyviausių planetos ugnikalnių – jo išsiveržimai registruojami šimtus metų. Tačiau, bėgant šimtmečiams, išsiveržimų pobūdis keičiasi. Iki 1955 m. vulkanas sprogdavo kas keletą šimtų metų, o po 1955-ųjų pradėjo spjaudytis žymiai mažesniais lavos ir pelenų kiekiais, tačiau daug dažniau. Išsiveržimai pradėjo vykti kone kasdien. 

Sakuradžimos ugnikalnis