Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaIT

Jaunieji Lietuvos išradėjai įsiveržė į pasaulinę kompiuterinių žaidimų rinką

26/09/2013

Taip pat skaitykite

„Apple“ rekomenduoja lietuvių kurtą programėlę vaikams KTU specialistai padės techniškai aptarnauti orlaivius „Boeing 747“ ir „Boeing 787 Dreamliner“ Buvo įsilaužta į KTU duomenų bazę, paviešinta informacija „Samsung“ pristatė „Galaxy S 4“ – įrankį turiningesniam ir patogesniam gyvenimui

Kauno technologijos universiteto (KTU) Inovacijų ir verslo centre veikiančiame „StartupSpace“ studentų įkurta žaidimų studija „Tiny Lab Productions“ drauge su pasauliniu žaidimų leidėju „Bulkypix“ pristato galvosūkių žaidimą „Orborun“. Lietuvių sukurtą produktą jau šiandien gali išmėginti visi „iPhone“ ir „Android“ išmaniųjų savininkai.

Anot studijos vadovo Jono Abromaičio, žaidimo idėja gimė „StartuWeekend“ renginyje, vykusiame Vilniaus televizijos bokšte. „Sumanėme sukurti žaidimą, perteikiantį adrenalino ir greičio pojūtį. Pirmąją žaidimo versiją sukūrę per 52 val. bei pasiūlę ją išmėginti renginio dalyviams, pastebėjome, kad dauguma jų žaidė labai įsijautę ir įsiaudrinę. Taip akimirksniu pavyko rasti atsakymą, kurio kitu keliu būtų tekę ieškoti kur kas ilgiau ir išleidžiant nemažai lėšų,”, - primena jis.

Vėliau sekė daugiau negu devyni mėnesiai intensyvaus darbo. Komanda per šį laiką atkakliai gilinosi į žaidimų kūrimo subtilybes, dalyvavo žaidimų akseleratoriuje „Game Founders“ Estijoje bei patirties sėmėsi iš „Angry Birds“ ir kitų garsių žaidimų kūrėjų. „Išmoktos pamokos privertė nuo pagrindų pakeisti mūsų pirminį žaidimą – dabar jis kur kas gyvesnis, siūlantis daugiau iššūkių ir galvosūkių bei neįtikėtinai lengvai žaidžiamas, - teigia Jonas Abromaitis bei džiaugiasi galimybe žaiidimą platinti kartu su patyrusiu leidėju, - Pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su „Bulkypix“ ir žaidimą platinsime visame pasaulyje. Be to, kurdami produktą susipažinome su „GameStick“ konsolės kūrėjais  įmone „Playjam“ ir netrukus „Orborun“ pasirodys drauge su pirmąja mobilia „Android“ žaidimų konsole.“

Šiuo metu „AppStore“ ir „Google Play“ parduodamą „Orborun“ žaidimą galima įsigyti už maždaug 6 litus „Android“ ir „iOS“ išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių savininkai. Anot žaidimų kūrėjų, jiems dar reiks luktelėti finansinės sėkmės, nes žaidimo uždarbis tiesiogiai priklauso nuo pardavimų, tačiau po pirmojo savaitgalio „Orborun“ sužaistas daugiau nei 30 tūkstančių kartų ir „iPhone“ žaidimų apžvalgininkų „Touch Arcade“ įvertintas keturiais su puse balo iš penkių galimų.

Jaunieji verslininkai veržiasi į pasaulį

KTU „StartupSpace“ vadovas Justinas Katkus teigia, kad pagaliau po metų pradėjus viso labo nuo idėjų galima pamatyti rezultatus, kurie ateityje atneš dar didesnę finansinę naudą. Studentams – tai neįkainojama patirtis. „Jau šiandien esu įsitikinęs, jog netrukus rinkoje startuosiantys studentų sukurti informacinių ir aukštųjų technologijų produktai nuaidės pasaulinės rinkos kontekste,“ – pabrėžė J. Katkus.

Anot KTU Inovacijų ir verslo centro direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus, verslumo dvasios ugdymas, entreprenerystės kultūros skleidimas, įvairūs mokymai, susitikimai su verslo atstovais ar mentoriais studentams suteikia didelį postūmį kurti naujus rinkos produktus ir išbandyti save versle. „Matau, kad Lietuvos jaunimo perspektyva yra dirbti Lietuvoje, o veikti globalioje rinkoje,“ – teigė vadovas.

Apie KTU Jaunojo verslo vystymo skyrių „StartupSapce“

KTU „StartupSpace“ yra Inovacijų ir verslo centro skyrius, jis padeda kurti pumpurines įmones ir verslus, per metus įkurtos 22 įmones, studentai ir kiti jaunieji verslininkai pritraukė daugiau kaip pusę milijono litų investicijų. Skyrius surengė per šimtą renginių startuoliams studentams per metus: vienas iš jų – tarptautinė konferencija „Silicon Valley Comes to the Baltics” ir „Startup Weekend Lithuania“.

 

KAROLINA PAULONYTĖ, KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS