Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

JAV palieka Egiptui spręsti nuversto prezidento Mubarako likimą, bet ragina paleisti Mursi

23/08/2013

Taip pat skaitykite

Karalienės dalyvavimas Thatcher laidotuvėse atspindi abipusę pagarbą Jeruzalėje apsaugininkas nušovė žydų tautybės asmenį prie Raudų sienos Save skaitančių knygų serija emigrantų vaikams primins lietuvių kalbą Lincolnshire grafystėje traukinys rėžėsi į automoblį – du žuvę

Vašingtonas, rugpjūčio 23 d. (AFP-BNS). Jungtinės Valstijos ketvirtadienį vengė atsakyti į klausimus dėl buvusio Egipto prezidento Hosni Mubarako (Hosnio Mubarako) paleidimo iš kalėjimo, sakydamos, kad šiuos reikalus turi spręsti Kairas, tačiau paragino paleisti jo nuverstą įpėdinį Mohamedą Mursi (Mohamedą Mursį).

"Kalbant apie Mubarako teismą ir priimtus sprendimus - tai Egipto vidaus teisinis reikalas, - sakė JAV valstybės departamento atstovė Jen Psaki (Džen Psaki). - Mūsų pozicija dėl pono Mursi lieka ta pati. Manome, kad turėtų vykti procesas dėl jo paleidimo."

Žurnalistai jau kelias dienas prašė Valstybės departamento pakomentuoti dėl iš pažiūros paradoksu virtusią tų dviejų buvusių lyderių padėtį.

H.Mubarakas, kuris buvo nuverstas 2011-ųjų pradžioje, buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Tačiau šis nuosprendis buvo atšauktas, o jo bylą nurodyta nagrinėti iš naujo.

Ketvirtadienį 85 metų H.Mubarakas buvo perkeltas iš kalėjimo į vieną karinę ligoninę, kur bus laikomas namų arešto sąlygomis.

Tuo tarpu M.Mursi, pernai tapęs pirmuoju demokratiškai išrinktu Egipto vadovu, šių metų liepos 3-ąją buvo nuverstas kariškių ir dabar yra laikomas nenurodomoje vietoje. Per saugumo pajėgų susidorojimą su M.Mursi šalininkai Egipte žuvo šimtai žmonių.

J.Psaki pareiškė: "Kad vyktų (visas stovyklas) įtraukiantis procesas, įtraukiantis politinis procesas, manome, jog visos šalys turi turėti galimybę dalyvauti. Tau sunku padaryti, kai keli vienos (šalies) nariai yra suimti."

JAV demonstravo nesvyruojantį palaikymą H.Mubarako režimui, kol šis lyderis 30 metų vadovavo Egiptui.

Po Arabų pavasario sukilimo 2011-aisais Vašingtonas priėmė M.Mursi išrinkimą, spausdamas jį imtis demokratinių ir ekonomikos reformų.

Tačiau Jungtinės Valstijos iki šiol nepripažino M.Mursi nušalinimo kariniu perversmu, o toks žingsnis reikalautų automatiškai nutraukti JAV pagalbą Kairui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

 

JAV Hosni Mubarakas Kairas Mohamed Mursi