Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Jemene tūkstančiai žmonių dalyvauja demonstracijoje už pietinio regiono nepriklausomybę

12/10/2013

Taip pat skaitykite

Kinė, kuri pranešė apie vaiką kanalizacijos vamzdyje, yra jo motina Japonija iškvietė Kinijos pasiuntinį dėl laivų netoli ginčijamų salelių Kinijoje prieš teismą stojo susikompromitavęs įtakingas politikas Bo Xilai Libano šiauriniame uostamiestyje per sprogimus prie mečečių žuvo 19 žmonių

Jemene tūkstančiai žmonių dalyvauja demonstracijoje už pietinio regiono nepriklausomybę

Adenas, Jemenas, spalio 12 d. (AFP-BNS). Tūkstančiai separatistų šeštadienį išėjo į Adeno gatves, minėdami buvusio Pietų Jemeno nepriklausomybės paskelbimą 1967 metais ir reikalaudami atkurti šio regiono suverenumą.

Demonstrantai iš viso Jemeno pietinio regiono susirinko Paradų aikštėje Adeno centre, mojuodami buvusio Pietų Jemeno vėliavomis ir nešdami plakatus su šūkiais už nepriklausomybę.

Saugumo pajėgos stebėjo minias, išlaikydamos atstumą. Daugiausiai pareigūnų buvo sutelkta aplink viešųjų institucijų pastatus ir policijos bei armijos postuose.

Atsiskyrimo šalininkai skandavo "Ne - dialogui, taip - nepriklausomybei ir išsivadavimui", taip pat "Mūsų reikalavimas - nepriklausomybė", atsiliepdami į Pietų judėjimo griežtųjų šalininkų raginimus.

Demonstracijoje dalyvavęs Pietų judėjimo narys Majedas al Shuwaibi (Madžidas Šuvaibis) sakė, kad šiam mitingui pasirinkta reikšminga data.

"Pietiečiai švenčia Spalio revoliucijos metines ..., ir tai bus tęsiama dėl valstybės atkūrimo", - sakė jis.

Pietų judėjimo Aukščiausiosios tarybos vadovas Hassanas Baoumas (Hasanas Baumas) atvyko iš kaimyninės Hadramauto provincijos penktadienio vakarą ir ketina pasakyti kalbą per mitingą Adene, nurodė aktyvistai.

Po Šiaurės ir Pietų Jemeno susivienijimo 1990 metais, pietinis regionas vėl atsiskyrė 1994-aisiais, išprovokuodamas trumpą pilietinį karą, per kurį Šiaurės kariai perėmė kontrolę Pietuose.

Tuo tarp nuosaikieji Pietų judėjimo nariai reikalauja tik didesnės autonomijos.

Per šių metų kovą prasidėjusias ir rugsėjo 18-ąją turėjusias pasibaigti derybas, buvo pripažintas federacinės valstybės principas, tačiau prezidentas Abdrabuhas Mansuras Hadi (Abdrabuhas Mansuras Hadis) ir šiaurinio regiono delegatai aiškino, kad ją turėtų sudaryti keli vienetai.

Tuo tarpu Pietų separatistai reikalauja federacinės valstybės, kurią sudarytų tik du regionai - šiaurinis ir pietinis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS