Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Kastis Torrau Londone

29/03/2013

Taip pat skaitykite

Pakistano uostamiestyje bombos sprogimas užmušė šešis žmones Britanijoje iš pašalpų gyvenantis 22 vaikų tėvas stebina gyvenimo prabanga ir šiurpina kaimynus Britų vyriausybės konsultantas dėl mokesčių atsistatydino dėl patarimų, kaip jų išvengti Harvarde vėl išdalytos alternatyviosios Nobelio premijos

Prie įėjimo išsidriekusi eilė, blyksiančios šviesos, smalsūs žvilgsniai, vertinantys dar „dažais“ kvepiantį klubą – tokį vaizdą išvydau naktinio klubo Studio 338 atidaryme, kurio naujutėles garso kolonėles šventinti savo muzika atvyko  vienas talentingiausių Lietuvos didžėjų bei elektroninės muzikos prodiuserių – Kastis Torrau.  Jo talentas ne tik leido išlikti didžėjų pasaulyje jau eilę metų, bet ir iškėlė nuo mažų klubinių vakarėlių iki tarptautinių scenų, kur jis kiekvieną kartą nustebina ir sužavi techno house muzikos gerbėjus  vis kitu  užburiančia ritmu.  Tad skubėjome jį išplėšti iš gerbėjų rato ir šiek tiek daugiau apie jį sužinoti.

Kasti, ar dar turite jėgų kalbėtis, visgi dabar jau beveik 5 valandos ryto?

Viskas super, jaučiuosi puikiai. Be to už keletos valandų jau turėsiu skubėti į lėktuvą atgal į  Lietuvą.

Tada puiku, noriu kuo daugiau apie Jus sužinoti, juk esate žvaigždė  didžėjų pasaulyje  ir jau daugelį metų džiuginate savo muzika.

Na taip, prabėgo jau beveik dvylika metų. Net neprabėgo, tiesiog praskriejo! Bet tikrai nesu žvaigždė (juokiasi). Tiesiog dirbu tai, ką mėgstu ir man tai sekasi. Žmonėms patinka, tai ką darau.

Esate ne pirmą kartą Londone? Kas Jus traukia čia vėl sugrįžti?

Londone esu tikriausiai jau šeštą kartą. Čia turiu labai daug draugų, pažįstamų, bendradarbių, gyvenančių ir dirbančių Londone, tad tenka aplankyti juos, pabūti kartu. Aišku, labiau tenka ne svečiuotis  ir linksmintis, bet atvažiuoti groti, kuo iš tiesų labai džiaugiuosi.

Esu didelė Jūsų fanė dar nuo Kauno Exit laikų, kai tik pradėjote savo įspūdingą DJ karjerą. Kas vėliau paskatino Jūsų plėtrą į kitas šalis?

Kalbant apie plėtrą, viskas prasidėjo nuo Kauno- Lietuvos centro, vėliau norėjosi save po truputį pateikti ir kitiems Lietuvos didmiesčiams, kuriuose vykdavo vakarėliai, po to sekė užsienis. Žinoma, kadangi Kaliningradas ir Latvija  buvo arčiausiai, nuo jų ir pradėjome, nors visą laiką mintyse turejau norą plėstis į Europą.

Savo pirmuosius žingsnius  pradėjote  vedamas DJ Mariaus Ivanoff .  Kas dar buvo Jūsų įkvepėjai?

Marius, Marcius D, Mindaugėlis buvo trys didžėjai, kurie mane įkvepė labiausiai, galima sakyti išmokino ir parodė tuos esminius techninius dalykus, kurie yra būtini didžėjui. Aš nors ir turėjau labai didelę fonoteką, paprasčiausiai nemokėjau tų techninių dalykų, kuriuos daro didžėjus už pulto.

Manau, tais pradžios laikais technika buvo labai primityvi palyginus su tuo, ką didžėjus gali padaryti dabar.

Taip, iš tiesų, ta technika buvo  be galo primityvi, tačiau tai buvo didelis malonumas mokėti ją valdyti, nes dabar yra viskas daug paprasčiau, ypatingai  tuo atžvilgiu, kad technika dabar daro labai didelę dalį to, ką mes anksčiau darydavome mechaniškai. Tačiau klausos jokia technika niekada nepakeis. Paprasčiausiai tu profesionaliau viską gali atlikti šiuolaikinės technikos pagalba. Anksčiau viskas buvo daug sudėtingiau ir dėl to didžėjavimas reikalaudavo daugiau pastangų. Kuomet dabar  dar lieka  laiko atsigerti, pašnekėti, kartais net  akį pamerkti (juokiasi), tai suteikia galimybę daugiau pajausti tai, kas vyksta salėje.

Galite nesutikti su manimi, tačiau daugelis Jus laiko menininku, netgi savotišku elektroninės muzikos dievu. Stebint Jus šį vakarą prie pulto, tokiu susikaupusiu veidu, pasinėrusį į muziką, visiškai esu tuo įsitikinusi, kitaip nebūtų įmanoma iš šios techninės, sintetinės terpės sukurti tokį garsą, kuris tiesiog užburia ir valdo minią.

Taip, iš esmės tai yra menas, nes kiekvieną kartą tu ateidamas į klubą ir matydamas publiką pradedi įsivaizduoti ką tu grosi, ko jiems reikia, ką jie nori girdėti ir ko tikisi iš Tavęs.  Tu palengva vedi juos į kulminaciją, neduodamas to maksimumo pasitenkinimo nuo pirmo ar antro kūrinio, bet po truputį juos vis labiau trauki į savo pusę, kol galiausiai po kokios pusantros valandos, tu juos visiškai pasiėmi ir jau valdai.   

Jums teko groti su elitinėmis DJ žvaigždėmis, tokiomis kaip Steve Lawler, Danny Howells, Lee Burridge, Omid16B, Deep Dish, Behrouz, Hernan Cattaneo, Smoking Jo. Turėjote progos iš arti stebėti pasaulio elektroninės muzikos grando John Digweed darbo virtuvę, tačiau tikriausiai didžiausią pastūmėjimą Jūsų karjerai suteikė pažintis su DJ Sasha? 

Su DJ Sasha man teko praeitą vasarą dirbti Ibizoje, kur mes darėme bendrą projektą, laimėję pasaulinį prodiuserių konkursą. Mūsų remixas laimėjo pirmąją vietą iš tūkstančio atsiųstų paraiškų. Tuo pačiu laimėjome ir galimybę padaryti bendrą projektą kartu su Sasha. Vos  per kelias dienas padarėme kūrinį, kuris po pasirodymo internetinėse  parduotuvėse daugiau nei mėnesį išliko top dešimtuke. Tas iš tiesų labai džiugina, tai yra labai svarbus pasiekimas ir neįkainuojama patirtis.

Tas žmogus yra mūsų įkvepėjas. Mūsų  - tai  turiu omenyje mano, Donatelo ir Arno D. Kadangi mūsų trijų skoniai yra identiški, mes dirbame labai vientisa linija. Kartu  gavome tą įkvėpimą ir pamokas, kurių niekur kitur taip paprastai negausi, niekas tau to šiaip sau neduos ir tai yra neišdildoma patirtis. Tad net pamenu grįžę į Lietuvą, vieną vakarą susėdę aptarinėjome tą Ibizoje įgytą patirtį. Supratome, kad pabuvoję  su šiuo žmogumi vos savaitę, gavome daugiau patirties, nei per dešimt metų dirbdami šalia pasaulinio garso vardų. Kalbėdavome su Sasha  būtent apie tuos techninius dalykus, kurie yra ypač svarbūs kiekvienam mūsų muzikos kūrėjui. Po šios pažinties, mums tiesiog atsivėrė naujos durys. Dabar viskas priklauso tik nuo mūsų, ar mes atversime dar sekančias duris. Labai tikiuosi, kad taip ir atsitiks.

Kasti, kaip į Jus žiūrima, kad esate iš Lietuvos? Mes, deja, taip dažnai girdime tą klausimą, kas tai yra Lietuva, kad net kartais apima neviltis. Juk turime tiek deimančiukų apie kuriuos jau plačiai kalbama ir pasaulyje. Ar nejaučiate to grodami užsienyje?

Na, esmė tame, kad ši muzikos industrija yra pakankamai užimta. Jei pažvelgtumėme kiek yra pasaulyje skirtingo žanro didžėjų, jų priskaičiuotumėme milijonus. Tačiau čia daugiausia už tave kalba tavo darbai, ne žodžiai ir ne tavo kilmė.  Žmonės nesigilina iš  kur tu, jie žiūri ką tu darai ir ar darai tai gerai.

Esu girdėjusi, kad esate labai reiklus sau, nelabai  tikite hobiais, o greičiau darbu ir dar kartą darbu.

Iš tiesų šis mano užsiėmimas  prasidėjo nuo hobio arba greičiau požiūrio kaip į hobį. Pamažu pradėjau pirkti įrašus, vėliau išmokau valdyti didžėjinius dalykus, techniką. Atsirado noras tobulėti, noras kažką parodyti ir kiekvieną kartą padaryti vis geresnį miksą ir palikti vis didesnį įspūdį žmonėms, kurie ateina tavęs paklausyti. Tai tiesiog ir yra ta varomoji jėga, kuri iš esmės paskatino žiūrėti į tai ne kaip į hobį, o kaip į darbą ir šiai dienai, man tai yra visavertis gyvenimo užsiėmimas.

Kasti,man labai įdomu kaip visa tai, ką darai susiformavo Tavyje? Kaip susikūrė žmogus, kuris gali duoti tiek daug atgal?

Paprasčiausiai tu kiekvieną dieną guli ir keliesi su ta pačia mintimi, galvodamas apie tai, ką tu darai dabar, ir koks yra tavo artimiausias tikslas. Visada pradedamas naują darbą, noriu jį kokybiškai ir užbaigti. O pabaigęs darbą, aš visada įvertinu, ar jis yra toks, kokį aš jį norėjau sukurti, ar jis yra man tobulas. Tik tuomet kai esu šimtu procentu juo patenkintas ir įsitikinęs, kad jis yra man tinkamas, galiu paleisti savo kūrinį į plačiuosius vandenis.

Iš kur Tu semiesi įkvėpimo, kas yra pagrindinė Tavo varomoji jėga?

Na, tai tiesiog tampa tavo gyvenimo varikliu, kai tu jauti tą „draivą“, kai tave tai užkabina iš pagrindų ir tampa tavo gyvenimo prasme, tada tu gyveni tuo kiekvieną dieną, kiekvieną valandą ir minutę.

Bet ar Tu randi balansą visame šiame gyvenimo tempe, turint omenyje, kad tai yra naktinis darbas, kad tenka nuolat keliauti  į užsienį, gilintis į kitų atlikėjų muziką. Ar tai Taves „nesuvalgo“?

Naktį iš tiesų vyksta tik atlikimas - atlikimas ir turėjimas gero laiko. Turiu omenyje ir šią naktį puikiai praleidau laiką, iš tiesų labai geras vakaras, šauni publika, labai malonu buvo groti. Visgi pagrinde tu  dirbi  kiekvieną dieną, tik tam, kad - galėtum turėti tokius momentus kaip šiandien, kad galėtum groti savo muziką, savo kūrybą tiems žmonėms, kurie tai jaučia, supranta, kuriems ji patinka. Puiku, kai atsidėkodami žmonės parodo ir savo emocijas.  Tai ir yra pagrindinis mano muzikos tikslas.  

Aš žinau, kad tu labai reiklus sau…

Ypatingai!

Tavyje yra daug lyderystės..

Taip! Nes aš esu Liūtas!

Man įdomu sužinoti, ko Tu reikalauji, tikiesi iš žmonių, kuriems groji? Tiesiog įsivazduoju, kad žmogus tiek daug įdėjęs darbo į savo kūrinį, ieško tos tobulos publikos, kuri sugebėtų tuo kūriniu mėgautis ir jį įvertinti.

Aš iš jų nereikalauju daug. Tačiau, noriu, kad ateidami pas mane, jie žinotų pas ką ateina, noriu, kad  mėgautusi mano kūryba, darbais. Man tai svarbiausia, visa kita bus padaryta iš mano pusės. Tik tiek.

Kalbant apie žinomumą, tikiu, kad Lietuvoje Tave visi puikiai žino, tačiau dėl  Londono nesu tuo tikra. Džiaugiuosi, kad su Tavo muzika mane supažindino mano broliai ir ji  savo laiku tiesiog mane gydė. Tai buvo geriausia terapija, kurią gavau.  Tada atsimenu pamaniau sau, ar tas žmogus iš tiesų suvokia kaip tai yra stipru ir kaip jo muzika tiesiogiai paliečia žmones.

Iš esmės, jeigu aš to nesuvokciau, jaučiu, kad neatrasčiau tos energijos progresuoti, tobulėti ir toliau žavėti. Kiekvieną kartą kažką kuriant, pagrindinis ir esminis dalykas yra pačiam tobulėti  ir įkvėpti kitus. Tu negali būti toks pats, negali būti nuspėjamas. Kiekvieną kartą tu turi būti neprognuozuojamas ir stebinantis. Tai yra labai svarbu, bet kokioje kūryboje. O kalbant apie pasaulinį žinomumą – mano tikslas yra žingsnelis po žingsnelio supažindinti pasaulį su Kastis Torrau per savo kūrybą.

Kasti, koks yra Tavo tikslas numeris vienas šiuo metu, su kuriuo Tu keliesi ir eini miegoti kiekvieną dieną?  Atostogos?

Ne, atostogos tikrai dabar nesišviečia. Aš paprasčiausiai laukiu, kada ateis šilti orai, kada prasidės „open air“ koncertai, kada nušvis Lietuvoje saulė ir pas žmones atsiras šypsenos veiduose. Nes šiuo metu Lietuvoje planuojame tikrai daug didelių renginių, tad laukiame vasaros, saulės ir geros nuotaikos.

Kiek mačiau Tavo nuotraukas, man pasirodei labai kuklus, santūrus žmogus, tačiau dabar matau, kad esi kupinas  pasitikėjimo ir lyderystės. Tai atsiskleidė ir šiais metais vykusiose „Halls Winter Rally 2013“ lenktynėse, kuriose Tavo ir D.Jociaus ekipažas laimėjo pirmąją vietą! Kaip spėji suderinti sportą ir didžėjavimą?

Ralis yra mano senas, mylimas hobis, kuriame aš išsikraunu,  gaunu dozę  adrenalino. Tai galima sakyti yra mano slapta aistra, kurios aš net neafišuoju. Aš raliu susidomėjau prieš daugelį metų, tačiau, buvau padaręs keturių  metų pertrauką. Šiais metais vėl grįžau į sportą ir jau  pirmosiose varžybose užėmiau auksčiausią vietą (juokiasi).

Kasti, ar nematai pavojaus, kad vėlgi šitas hobis gali tapti Tavo nuolatine profesija? Tikiuosi,mes Taves neprarasim?

Ne tikrai, ne. Šis sportas ir liks hobio lygmenyje, nes profesionalaus automobilių sporto Lietuvoje kol kas kaip ir nėra, tad ir juo rimtai užsiimti galimybės dabar nematau.

Maceo Plex Lietuvoje? Papasakok apie tai daugiau.

Tai garsus Amerikiečių kilmės prodiuseris bei didžėjus, kuris balandžio 19 d, gros Lietuvoje. Maceo  iš tiesų labai ilgai lauktas svecias. Tai žmogus, kuri mes kvietėme atvykti į Lietuvą jau  labai senai. Jo įkalbinėjimas  atvykti truko be galo ilgai, tačiau ačiū Dievui, mes gavome galimybę  surengti šį renginį, tad balandžio mėnesį mes jo labai laukiame atvykstant. Garantuoju, kad tai bus grandiozinis renginys. Šiuo metu šis didžėjus kaip tik yra ant tos bangos, kurios mums reikia, t.y. mes norime Lietuvos publiką supažindinti būtent su jo muzika. Norime pristatyti jį mūsų naujajai kartai, kad jie turėtų su kuo augti ir tobulėti toliau. Gaila, kad Lietuvoje kartų kaita yra labai greita. Kas trys metai karta užauga ir išeina. Kita vertus, tai iš tiesų yra ganėtinai normalu, jie subręsta, sukuria šeimas, pasikeičia. Bet visgi  Lietuvos klubinė kultųra daugiau laikosi ant jaunosios kartos, kai tuo tarpu Ibizoje, tikrai matai vyresnius žmones virš 40 –ties, šokančius ir besilinksminančius pagal tą pačią muziką. Lietuvoje tai yra retenybė. Tad  norime jauniems žmonėms įskiepyti tuos esminius muzikos pradmenis, todėl ir kviečiame tokius sektinus atlikėjus.  Lietuvoje jau turėjome Guy J, John Digweed  ir štai dabar balandžio mėnesį  Maceo Plex.

Ar ateityje įsivaizduoji save gyvenantį Londone?

Londone gyvenantį -  ne. Tai nėra mano svajonių miestas, aš save įsivazduoju gyvenantį toje šalyje, kur žiemą temperatūra būtų apie 18 laipsnių. Pagal horoskopą esu Liūtas, tad ir šilumą mėgstu kaip katinas (juokiasi). Lietuva – yra mano gimtasis kraštas, aš dar nesijaučiu visko padaręs joje, bet turiu minčių ateityje gyventi ten, kur šiek tiek yra šilciau ir daugiau saulės, nes ji iš tiesų duoda visai kitus kūrybinius impulsus,  kas yra ganėtinai svarbu.

Trumpas palinkėjimas tai kartai, kuri dar auga.

Linkiu jiems teisingai pasirinkti ir klausyti  tos  muzikos, kuri jiems tiesiog teikia malonumą.

Ačiū Kasti! Mes Tavim didžiuojamės ir laukiame sugrižtant į lietingą Londoną su naujais projektais!

Daugiau apie šį atlikėją galite sužinoti čia:

http://soundcloud.com/kastis-torrau

https://www.facebook.com/KastisTorrauOfficialFanpage

http://kastistorrau.com

 

Interviu su Kasčiu Torrau vedė  Margarita Skvarčienė