Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Kataro emyras perleido sostą savo sūnui

25/06/2013

Taip pat skaitykite

Naujasis Nobelio fizikos premijos laureatas Higgsas teigia esantis "priblokštas" Pasaulio Bankas perspėja dėl pasaulinio klimato šiltėjimo poveikio ateityje Saudo Arabija neleido al Bashirui skristi į Iraną jos oro erdve, sako Sudanas Vašingtonas ragina Rusiją sugrąžinti Snowdeną į JAV

Doha, birželio 25 d. (AFP-BNS). Kataro emyras šeichas Hamadas bin Khalifa al Thani (Hamadas bin Chalifa Sanis) antradienį perleido sostą savo 33 metų sūnui šeichui Tamimui.

"Šiandien kreipiuosi į jus, skelbdamas, kad perduodu valdymą šeichui Tamimui bin Hamadui al Thani", - 61 metų emyras paskelbė per televiziją.

Ši pirmoji arabų pasaulyje abdikacija žymi "pradžią naujos eros, kurioje jaunoji vadovybė laikys vėliavą".

Dėl šio žingsnio šeichas Tamimas tapo jauniausiu monarchu Persijos įlankos arabų šalyse.

Šeichas Hamadas, kuris didžiules pajamas iš Kataro dujų išteklių skyrė šalies modernizacijai ir pavertė ją viena iš didžiųjų tarptautinės diplomatijos veikėjų, atėjo į valdžią per perversmą 1995 metų birželį, kai jis nuvertė savo tėvą šeichą Khalifą (Chalifą).

61 metų emyras tapo pirmuoju lyderiu arabų pasaulyje, savo noru perdavusiu valdžią, nors buvo įprasta, kad šio regiono autokratiniai lyderiai netrikdomai valdo ištisus dešimtmečius. Padėtis iš dalies pasikeitė, kai Arabų pavasario revoliucijos nuvertė seniai gyvavusius režimus Tunise, Egipte ir Libijoje.

1980 metais gimęs šeichas Tamimas yra antrasis emyro sūnus, kurio motina yra jo antroji žmona šeicha Mozah (Moza). Jis buvo daugelį metų ruošiamas perimti šios itin turtingos Vakarų šalių sąjungininkės vairą.

Didžiojoje Britanijoje išsilavinimą įgijęs Tamimas yra Kataro ginkluotųjų pajėgų vado pavaduotojas ir Nacionalinio olimpinio komiteto pirmininkas.

Jis taip pat pirmininkauja Kataro 2022-ųjų aukščiausiajam komitetui, kuris rūpinasi tais metais vyksiančios FIFA Pasaulio futbolo čempionato organizavimu.

Pasak diplomatų, per pastaruosius trejus metus emyras perdavinėjo šeichui Tamimui vis daugiau pareigų kariuomenėje ir saugumo sistemoje. Kaip ir jo tėvas, šeichas Tamimas mokėsi Sandhersto karo akademijoje Didžiojoje Britanijoje.

Jis taip pat mokėsi Šerborno mokykloje Dorseto grafystėje pietvakarių Anglijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS