Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKosmosas

Kinija pradėjo savo ilgiausią pilotuojamą kosminį skrydį

11/06/2013

Taip pat skaitykite

TKS įgulos narių grįžimas į Žemę atidėtas dėl blogų orų Rusijos kosmonautai dėvės drabužius iš bambukų pluošto Europos kosmoso agentūros teleskopas "Planck" baigė savo darbą Titano atmosferoje aptiktos nežinomos dujos

Pekinas, birželio 11 d. (AFP-BNS). Kinija antradienį pradėjo iki šiol ilgiausią savo pilotuojamą kosminę misiją - kosminis laivas "Shenzhou 10" startavo iš Dziukuano kosminio centro Gobio dykumoje.

Kaip parodė valstybinė televizija CCTV, raketa nešėja "Long March" pakilo 9 val. 38 min. Grinvičo (12 val. 38 min. Lietuvos), palikdama didžiulę liepsnojančią uodegą reportaže.

Trys šio kosminio laivo, kurio pavadinimas reiškia "dieviškąjį laivą", įgulos nariai, tarp jų antroji į kosmosą pakilusi Kinijos astronautė Wang Yaping (Vang Japing), orbitoje turėtų praleisti 15 dienų.

Erdvėlaivis, kuriuo, be vado Nie Haishengas (Nie Haišengas), dar skrenda astronautas Zhang Xiaoguangas (Džang Siaoguangas), susijungs su kosmoso laboratorija "Tiangong-1" ("Dangaus rūmais") ir įgula pereis į ją.

Ši misija yra labai svarbus žingsnis Kinijai siekiant pastatyti visapusiškai funkcionuojančią kosmoso stotį, kurioje astronautai galėtų gyventi ilgą laiką.

Kinija savo pirmąjį astronautą į kosmosą pasiuntė tik 2003 metais ir jos pajėgumai šioje srityje vis dar atsilieka nuo JAV ir Rusijos, tačiau kinai turi labai ambicingą programą, kurioje yra ir planai išlaipinti žmogų Mėnulyje, o iki 2020 metų pastatyti orbita aplink Žemę skriejančią stotį.

Ankstesnėje "Shenzhou" misijoje, kuri įvyko pernai birželį, dalyvavo pirmoji Kinijos astronautė moteris Liu Yang (Liu Jang), kuri tapo nacionaline didvyre. 13 dienų trukęs skrydis tuo laiku buvo vadinamas ilgiausia šalies kosmoso misija.

Pekinas daug milijardų dolerių kainuojančią kosmoso programą laiko savo tvirtėjančių pozicijų pasaulyje, didėjančio patyrimo technologijų srityje ir Komunistų partijos sėkmės vystant šalį simboliu.

Kinų pareigūnai yra pranešę, kad šiemet pirmą kartą ant Mėnulio nutupdys žvalgomąjį aparatą.

Tuo tarpu amerikiečiai, kurie ilgai buvo lyderiai šioje srityje, apkarpė kai kurias savo programas, pavyzdžiui, baigė eksploatuoti savo daugkartinius erdvėlaivius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS