Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaStilius

Kirpėja Vaida Urbaitė: „Lietuva jau nebe namai, o Anglija jais dar netapo"

09/09/2013

Taip pat skaitykite

Aistros pagal Feng Shui Vilniuje prasideda jubiliejinė "Mados infekcija" Šurmulingas mados siausmas „Londono mados savaitėje“ (London Fashion Week) Lietuvių sodyboje – tradicinė Užgavėnių šventė

Sakoma, kad tikslo siekimas yra viena svarbiausių sėkmės gyvenime salygų, nesvarbu, kokio tikslo yra siekiama. Žmogus gali įveikti visas kliūtis, jei turi pakankamai priežasčių tai padaryti. Savęs tobulinimas, nauji iššūkiai, amžinas ieškojimas ir atsidavimas savo tikslui – tai ta varomoji jėga, kuri Vaidai Urbaitei leido išplėšti net dvi pirmąsias vietas  Anglijos grožio industrijoje – „Geriausia laisvai samdoma metų  kirpėja“, bei „Geriausia metų plaukų dažymo specialistė“, kurias įteikė JK laisvai samdomų grožio specialistų asociacija (angl. The Freelancer Hair & Beauty Federation – FHBF).

Vaida, pradėkime nuo pradžių. Kodėl, kaip ir kada atvykote į Londoną?

Į Londoną atvykau prieš šešerius metus. Viliojo perspektyvus miestas, mokslo galimybės, norėjosi išbandyti savas jėgas svetur.  Tuo metu Lietuvoje jau buvau tapusi „Wella“ technologe. Londonas - Europos mados sostinė, kurioje yra sukurtos visos galimybės įgyti profesines žinias bei sekti visas grožio industrijos naujienas.

Kaip manote, kokių savybių reikia turėti norint įgyvendinti savo idėjas kuriant verslą? Kokia esate Jūs?

Mano manymu, reikia kantrybės, užsibrėžimo ir nebijoti sunkių žingsnių. Jeigu man įdomu, tai visa kita nublanksta, nesigilinu į sunkumus, kuriuos reiks įveikti, kas tai bebūtų: kalba, kitos šalies sistema ar kita. Žinau, kad esu užsispyrusi ir man tai padeda siekti savo tikslų. Dirbdama ir kurdama nesistengiu ką nors nugalėti, tiesiog realizuoju save, labai myliu procesą ir su juo susijusią naują informaciją.

Dažnai girdžiu žmones sakančius, jog  siekti savo svajonių ar užsiimti mėgstama veikla jie neturi laiko, jiems neapsimoka, nes auklei turės atiduoti didesnę dalį savo atlyginimo ar pan. Asmeniškai aš, auklei atiduočiau visą atlyginimą ir dar pasiskolinčiau, jei man reikėtų padaryti tai, kas dar ir įdomu.  Deja, dauguma pasirenka tūnoti komforto zonoje, nes kiekvienas dalykas turi savo kainą, kurią ne visiems atrodo verta mokėti.

Stipriausias mano „arkliukas“- plaukų dažymai. Labai vertinu laisvę, kurią turiu dirbdama kaip laisvai samdoma kirpėja. Aš mėgstu iššūkius, niekada neatsisakau galimybės dirbti su įvairiais projektais, reklamų filmavimais, fotosesijomis ir vestuviniais projektais. Tarkim, per vestuves kartais tenka dirbti net su keleta skirtingų svečių, reikia pažinti jų individualius stilius, charakterius, juos sušukuoti, sukurti makiažus,  pristatyti fotografams ir pasirūpinti, kad viskas įvyktų tobulai ir laiku.

Komandoje, su kuria dirbu, yra keletas  skirtingų fotografų ir  makiažo meistrų. Kai vykdau projektą, suburiu tam tikrus  žmones, sukuriu stilių, kol pasiekiame bendrą trokštamą rezultatą. Tai labai paįvairina kirpėjos kasdienybę ir suteikia nepaprastą pasitenkinimo jausmą.

  

Dirbate prabangioje vietoje, pačiame Londono centre. Kokių dažniausiai sulaukiate klientų?

Dirbu nedideliame angliškame boutique stiliaus salone „Green House“, įsikūrusiame New Quebeek gatvėje. Tai mielas, jaukus salonas, kuriame tvyro gera darbo atmosfera, tačiau vien prabangi aplinka dar nelemia sėkmės. Kartais sudarytas gražaus interjero bei gero rajono salono  įvaizdis yra apgaulingas ir nereikėtų aklai juo tikėti.

Nuo kada ir kaip supratote, kad Jūsų pašaukimas yra grožio srityje?

Turbūt pati profesija mane pasirinko. Gal kažkiek įtakos tam turėjo, jog aš lankiau šokius ir klipuose matydavau gražius žmones, man patikdavo jiems sukurtas stilius, išvaizdos „teatras“, tad jau būdama keturiolikos, žinojau, kad noriu dirbti grožio srityje. Mokslai man labai patiko. Pirmaisiais mokslo metais su vokiečių kalbos mokytojos pagalba išvažiavau į Vokietiją, kur galėjau praplėsti savo žinias. Nuo tada  tikėjaus, kad turėsiu galimybę kurti didesnius projektus.

Ar  pastebėjote skirtumų tarp britų klientų ir lietuvių?

Neturiu išankstinių nusistatymų klientų atžvilgiu, tiesiog man, kaip lietuvei, lengviau suprasti lietuvių poreikius. Pagrindinės mano klientės yra Londono centre dirbančios profesionalės, karjeristės, kurios darbo aplinkoje ar verslo kelionėse turi atrodyti reprezentatyviai ir nepriekaištingai. Tačiau norėčiau pabrėžti, jog klientai anglai yra idealūs. Jie dažniausiai brandūs, klasikai, santūrūs, inteligentiški. Manau, dirbdama Camden Town rajone gaučiau ekstremalesnių ir įdomesnių užsakymų, juk niekam ne paslaptis, jog ir skirtingi Londono rajonai pasižymi sirtingais klientais.

Ar turite autoritetų verslo pasaulyje?

Tiesą pasakius, apie autoritetus aš negalvoju. Aš žiūriu, ką pati darau, ką naujo siekiu sukurti ir išbandyti. Labai nesidairau į kitų darbus ar juo labiau nebandau jų atkartoti. Turiu tiesiog patinkančių kūrėjų, kaip pavyzdžiui, „Richard Ward‘ salonas Chelsea rajone. Tai didelė kompanija, pasižyminti gražiai sukurta sistema bei siūlanti geras sąlygas kirpėjams ir klientams. Taipogi kirpėjas Angelo Seminara - nuostabios idėjos, sudėtingi dažymai- gražu žiūrėti ir pasidžiaugti.

Ar Jums yra svarbi kitų žmonių nuomonė, ką jie apie Jus galvoja, rašo?

Jei ką nors darai, visada būsi kritikuojamas. Tad jei bijai kritikos, nereikia iš vis niekur kišti nosies. Man svarbiausia žmogaus, su kuriuos dirbu, nuomonė, tad pirmiausia klausiu jo. O visa kita – antrinis dalykas. Noriu įgyvendinti savo tikslus ir norus, dirbti atsakingai su kiekvienu klientu, įsigilinti į jo pageidavimus, o ne gaišti laiką klausantis, ką kiti kalba.

Jei gautumėte pasiūlymą grįžti dirbti Lietuvoje – ar jį priimtumėte?

Aš atvira visiems pasiūlymams, juo labiau, kad Lietuva tėra už kelių valandų kelio lėktuvu. Jei projektas įdomus, galėčiau jo imtis ir Lietuvoje. Viduje tūno jausmas, kad pasisemsiu viską, ką įmanoma Londone ir grįšiu atgal, bet čia taip greitai viskas atsinaujina, kad niekada neįmanoma pasisemti visko.

  

Ar Londoną galėtumėte pavadinti galimybių miestu, Jūsų namais?

Londonas yra galimybių miestas. Net į gatvę išėjus jau gali mokytis. Tik čia didelis miestas ir nėra paprasta viską suspėti. Reikia eiti, domėtis, veikti, būti atviram naujai informacijai, iš anksto nusistatyti tikslus, pasirinkti teisingą kryptį ir ta linkme dirbti, antraip galima ir pasiklysti tarp galimybių. Lietuvoje esame įpratę daug ką pabandyti ir tik tada atsirinkti, o  čia reikia taupyti laiką ir dirbti kryptingai.

Turiu tokį jausmą, kad Lietuva jau nebe namai, o Anglija jais dar netapo. Greičiausiai, namai mano ten, kur mano lagaminai. Kolkas gyvendama čia,  realizuoju save tobulėjime, veikloje, o apie pastovių namų kūrimą dar negalvoju.

Neseniai Anglijos laisvai samdomų grožio specialistų asociacijos (angl. The Freelancer Hair & Beauty Federation – FHBF) organizuotame konkurse laimėjote net dvi pirmąsias vietas: kaip geriausia metų kirpėja bei geriausia plaukų dažymo specialistė. Ką Jums reiškia šis apdovanojimas?

Žinoma, buvau maloniai nustebusi, kad užėmiau net dvi pirmąsias vietas. Tai labai džiugina mane ir įrodo klientui, kad jis pasirinko tinkamą, savo darbą gerai išmanantį, profesionalų meistrą ir yra gerose rankose. Laimėjusi šį konkursą, buvau pakviesta dirbti kartu televizijos užkulisiuose su labai garsiu Anglijos meistru. Taip pat  laimėjau kursus „Goldwell“ akademijoje. Svarbus šių metų konkurso momentas buvo tai, jog pirmą kartą konkurso teisėjai nuotraukas gavo be autorių pavardžių ar kitos papildomos informacijos, tad ir apdovanojimai buvo skirti patiems stipriausiems darbams, neatsižvelgiant iš ko jie gauti.

Pats apdovanojimo renginys taip pat buvo labai įdomus ir naudingas, jo metu vyko ir kitų garsių kirpėjų seminarai apie mados tendencijas, naujų kirpimų bei dažymų pristatymai. Beje, parodoje įsigijau įdomią programą- internetinis administratorius, kuri padeda klientui pačiam užsiregistruoti pas kirpėją, matyti naujienas, gauti priminimus ir pan.

Ar labai skiriasi kirpėjų lygis Lietuvoje ir Anglijoje?

Ir Lietuvoje, ir čia yra absoliučiai aukšto lygio kirpėjų. Numanau, kodėl klausiate šio klausimo. Daugelis į Lietuvą iš JK grįžusių žmonių į eina pas aukšto lygio kirpėjus ir skundžiasi, kad Anglijoje nėra gerų kirpėjų. Bet manau, jei jie Londone eitų į aukštos klasės salonus ir už kirpimą negailėtų £250 - £300, o už dažymą £500  jie irgi būtų patenkinti kokybe. Čia pakiša koją viena iš visiems gerai žinomų lietuviškų sąvybių - visada ieškoma pigiai ir gerai. Londonas yra brangus, viskas turi savo kainą, geras kirpimas taip pat.

Kokia yra geroji ir blogoji Jūsų darbo pusė?

Na, šiame darbe turiu būti lanksti, tad populiariausios mano darbo valandos – vakare ir savaitgalį. Negaliu planuoti laiko su draugais, nes kai aš laisva- jie dirba. Labai daug dirbu prieš Kalėdas, neturiu ir kada ramiai galvoti apie dovanas. Kalėdų dvasios tikslus įvardinimas man būtų- persidirbimas. Apart to- viskas tik pliusai: sutinku daug įdomių žmonių, darbas kupinas gerų emocijų. Kas dieną atrandu ką nors naujo, žygiuoju su mada ir tobulėju.

Ar turite žmonių ratą, su kuriais nuolat noriai dirbate?

Taip, džiaugiuosi galėdama dirbti su tokiais profesionaliais fotografais kaip Klaudijus Kairys, Galina Norvaišė, Ilona Rolytė. Su jais  darome  individualias ir mados fotosesijas. Fotografas Aurelijus Varna kartu padeda kurti vestuvines fotosesijas. Su prodiuseriu ir fotografu Roger Eaton kuriame aktorių portfolio nuotraukas. Šie nuostabūs žmonės padeda man įgyvendinti visus norimus  projektus ir jiems esu nepaprastai dėkinga už jų profesionalumą.

Ką veikiate laisvalaikiu, kur Jus galima sutikti penktadienio vakarą?

Jei nedirbu ir nesimokau, tuomet skaitau knygas, vaikštau po parduotuves, vakarieniauju su draugais bei  leidžiu laiką su šeima.

Esate taipogi ir mama, kaip suderinate karjerą ir mamos vaidmenį?

Suderinti labai sudėtinga. Esu labai dėkinga savo mamai, kuri man labai padeda auginti sūnų.

Ar yra žmonių, kuriems dėkojate už tai ką dabar esate pasiekusi?

Labai daug žmonių prisideda prie mano darbo. Patys svarbiausi – mano mama, kurios dėka galiu dirbti, bei Marijus- supratingasis mano partneris, kuris nepriekaištauja, kad tiek daug dirbu.

Iš esmės esu dėkinga visiems savo mokytojams, bendradarbiams ir darbdaviams. Pirmiausia Rūtai Rutkelytei, kuri man suteikė galimybę dirbi „Wella“ studijoje ir įgyti neįkainojamų žinių. Tai pat esu dėkinga Ričardui Čižauskui, su kuriuo dirbau komandoje. Dėkoju Ramūnui Butkui, kuris padėjo sunkioje pradzioje. Labai vertinu visus, su kuriais dirbu ir šiuo metu.

 

Ką norėtumėte palinkėti EuroPlius žurnalo skaitytojams?

Linkiu daugiau optimizmo, kuo greičiau surasti savo tikslus. Gyvenime viskas yra pasiekiama ir padaroma, tik nebijokite  ir nestatykite sau įsivaizduojamų baimės sienų. Čia galimybių šalis- reikia tik dirbti, judėti ir prisiimti atsakomybę už savo norus ir pasiekimus.

 

Emigranto užrašai