Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKosmosas

Kosmose pirmoji pabuvojusi moteris norėtų skristi į Marsą, net jeigu negalėtų grįžti į Žemę

07/06/2013

Taip pat skaitykite

Europos kosmoso agentūros teleskopas "Planck" baigė savo darbą Pasaulyje didėjantis smurtas susijęs su klimato pokyčiais, teigia mokslininkai Rusijos kosmonautai dėvės drabužius iš bambukų pluošto Kosmose pirmoji pabuvojusi moteris norėtų skristi į Marsą, net jeigu negalėtų grįžti į Žemę

Žvaigždžių miestelis, Rusija, birželio 7 d. (AFP-BNS). Buvusi Sovietų Sąjungos kosmonautė Valentina Tereškova, pirmoji į kosmosą pakilusi moteris, penktadienį sakė esanti pasiruošusi dar vienam iššūkiui - skrydžiui į Marsą, net jeigu tokia kelionė būtų tik į vieną pusę.

"Marsas - mano mėgstama planeta", - 76 metų veteranė sakė per spaudos konferenciją Žvaigždžių miestelyje netoli Maskvos, kuriame įsikūręs Rusijos kosmonautų mokymo centras.

V.Tereškova būdama 26 metų tapo nacionaline didvyre, kai 1963 metais pakilo į kosmosą vienviečiame kosminiame laive. Ji sakė priklausiusi grupei, kuri aiškinosi skrydžio į Raudonąją planetą galimybes.

"Tačiau mes žinome žmogaus (galimybių) ribą. Ir mums tai lieka svajone. Veikiausiai pirmasis skrydis bus tik į vieną pusę. Tačiau aš pasiruošusi" tokiam skrydžiui, teigė ji.

V.Tereškova, kurios šaukinys buvo "Čiaika" (Kiras), per tris dienas trukusią misiją 48 kartus apskriejo aplink Žemę. Tas skrydis tapo svarbiu propagandiniu pasiekimu Sovietų Sąjungai.

Birželio 16-ąją Rusijoje bus minimos V.Tereškovos istorinio skrydžio 50-osios metinės.

Pirmuoju į kosmosą pakilusiu žmogumi 1961 metų balandžio 12-ąją tapo Sovietų Sąjungos kosmonautas Jurijus Gagarinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS