Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaIT

KTU specialistai padės techniškai aptarnauti orlaivius „Boeing 747“ ir „Boeing 787 Dreamliner“

18/03/2013

Taip pat skaitykite

„Apple“ rekomenduoja lietuvių kurtą programėlę vaikams LG įrenginiams – „Red Dot“ ir „iF“ dizaino apdovanojimai „BitTorrent“ norėtų tapti tiesioginių transliacijų tinklu Programuotojų atlyginimų burbulas pūsis ir toliau

Sparčiai besiplečianti orlaivių techninės priežiūros kompanija „FL Technics“, prestižinės „Boeing Goldcare“ programos partnerė, aktyviai ieško aukštos kvalifikacijos orlaivių techninio aptarnavimo specialistų spalį atsidarysiančiam naujam lėktuvų techninės priežiūros centrui Kauno oro uoste. Kaip puikius ir kompetentingus partnerius kompanija mato KTU ir su jais kovo 18 d. pasirašo bendradarbiavimo sutartį.

Kovo 18 d. 14 val. Kauno technologijos universitete (K. Donelaičio g. 73, Kaunas) bus pasirašyta KTU ir orlaivių techninės priežiūros įmonės „FL Technics“ bendradarbiavimo sutartis. Šia sutartimi abi institucijos sieks išspręsti orlaivių techninio aptarnavimo specialistų trūkumą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Mat „FL Technics“ turi atstovybes Lenkijoje, Italijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Malaizijoje ir Lietuvoje bei 32 lėktuvų operatyviojo techninio aptarnavimo stotis Europoje, NVS šalyse, Afrikoje ir Azijos-Ramiojo vandenyno regione.

Pasirašoma bendradarbiavimo sutartis Kauno technologijos universiteto Mechanikos ir mechatronikos fakulteto dėstytojams ir studentams suteiks dar daugiau galimybių susipažinti su naujausiomis technologijomis orlaivių priežiūros srityje ir praktiškai pritaikyti per paskaitas įgytas teorines žinias. Be to, studentai galės atlikti praktiką įmonėje, o sėkmingai studijas baigusiems KTU absolventams atsivers realios galimybės įsidarbinti pagal specialybę viename iš 32 „FL Technics“ lėktuvų techninio aptarnavimo stočių Europoje, NVS šalyse, Afrikoje ar Azijos-Ramiojo vandenyno regione.

„Džiugina „FL Technics“ įmonės pademonstruotas pasitikėjimas mūsų Universitete suteikiamo išsilavinimo kokybe, kurią dar labiau pagerinsime bendradarbiaudami su tarptautinio masto kompanija, – teigė KTU rektorius prof. Petras Baršauskas. – Ši sutartis yra itin svarbus žingsnis ne tik aukštojo mokslo ir verslo struktūrų bendradarbiavimo, bet ir aviacijos vystymosi Lietuvoje istorijos atžvilgiu.“

Pasak įmonės „FL Technics“ generalinio direktoriaus Jono Butaučio ir padalinio Kaune vadovo Martyno Grigalavičiaus, ilgalaikio bendradarbiavimo sutartimi bus iš dalies sprendžiama aviacijos verslo ateitis Lietuvoje. „Orlaivių techninio aptarnavimo specialistų trūkumas yra vis didėjanti problema ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Naujai duris atversiančiame lėktuvų techninės priežiūros centre Kaune bus aptarnaujami didžiausi ir moderniausi orlaiviai – tokie, kaip „Boeing 747“ ir „Boeing 787 Dreamliner“. Šių modelių techninei priežiūrai reikalingi tik aukščiausios kvalifikacijos specialistai. Bendradarbiaujant su KTU siekiama sukurti tokių specialistų pasiūlą“.

Apie „FL Technics“

Tai sparčiai besiplečianti kompanija, turinti atstovybes Lenkijoje, Italijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Malaizijoje ir Lietuvoje bei 32 lėktuvų operatyviojo techninio aptarnavimo stotis Europoje, NVS šalyse, Afrikoje ir Azijos-Ramiojo vandenyno regione. Nuo 2011 m. „FL Technics“ kompanija yra prestižinės „Boeing Goldcare“ programos partnerė. Šios programos dalyviams yra suteikiama išskirtinė teisė aptarnauti „Boeing Dreamliner“ serijos orlaivius. Šiuo metu tokio tipo orlaivių priežiūros centrų yra vienetai, o naujasis „FL Technics“ centras Kaune bus pirmasis ir kol kas vienintelis „Boeing 787“ remontui pritaikytas centras Rytų Europoje bei NVS regione – net 25 mln. litų investicijas siekiantis modernus „FL Technics“ lėktuvų techninės priežiūros centras Kauno oro uoste pradės veikti jau spalio mėnesį. 8200 kv. metrų ploto centre per artimiausius penkerius metus bus sukurta iki 600 naujų darbo vietų.

 KTU

 KTU Mechanikos ir mechatronikos fakultete jau antrus metus vykdoma Aviacijos inžinerijos studijų programa, kurią šiuo metu studijuoja 15 pirmo kurso ir apie 12 antro kurso studentų. Iki tol fakultete aviatoriai buvo rengiami pagal Transporto priemonių inžinerijos specializaciją. Kaip teigė KTU Mechanikos ir mechatronikos fakulteto dekanas doc. Andrius Vilkauskas, aviacijos inžinerijos studijų programa domina jaunus žmones. Be to, techniškai aptarnauti orlaivius reikalingi įvairių mechanikos (taip pat ir elektronikos) sričių specialistai, kurie po specialių mokymų gali greitai įvaldyti ir šią sritį.


bns.lt