Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

L.Linkevičius: Armėnija, Gruzija ir Moldova kitąmet gali pasirašyti laisvos prekybos sutartis su ES

23/07/2013

Taip pat skaitykite

Klaipėdoje sulaikyta 1,5 mln. litų vertės cigarečių kontrabanda Dėl žarnyno infekcijos Klaipėdos darželyje sunegalavo 36 asmenys 'Lietuva ir Slovakija – nedidelės ir labai panašios šalys' Palangos paplūdimiuose ketinama statyti apšvietimo stulpus

Vilnius, liepos 23 d. (BNS). Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Armėnija, Gruzija ir Moldova gali šiemet parafuoti, o kitąmet pasirašyti laisvos prekybos sutartis su Europos Sąjunga (ES).

Pasak ministro, parafavimas - preliminarus teksto patvirtinimas - siejamas su lapkritį Vilniuje vyksiančiu ESRytų partnerystės viršūnių susitikimu, o pasirašymas galėtų įvykti dirbant dar šiai Europos Komisijai, kurios kadencija baigiasi kitų metų antrąjį pusmetį.

Gruzija derybas dėl laisvos prekybos sutarties baigė pirmadienį. Moldova tai padarė jau anksčiau, o Armėnija tikisi derybas baigti artimiausiomis dienomis.

"Galime tikėtis laisvos prekybos susitarimų parafavimo su Moldova, Gruzija ir galbūt Armėnija iki viršūnių susitikimo Vilniuje. Tuomet siektume kuo greitesnio pasirašymo, tai geriausia būtų padaryti, kol dirba dar ši ESKomisija", - BNStelefonu iš Briuselio pirmadienio vakarą sakė ministras.

Minėtos trys šalys kartu su Azerbaidžanu, Baltarusija ir Ukraina dalyvauja ESRytų partnerystės programoje, kuria siekiama glaudesnių ESšalių su posovietinėmis kaimynėmis rytuose. Šių šalių ministrai pirmadienį programą aptarė su ESkolegomis Briuselyje.

Vilniuje lapkričio mėnesį vyks ESRytų partnerystės viršūnių susitikimas. Jam artėjant, daugiausia dėmesio skiriama Ukrainai, kuri tikisi jame pasirašyti laisvos prekybos ir asociacijos sutartį. Vakarai reikalauja, kad iki to laiko Ukraina užkirstų kelią "selektyviam teisingumui" - šiuo terminu apibūdinamas opozicicijos persekiojimas ir ekspremjerės Julijos Tymošenko kalinimas.

Lietuva šių metų antrąjį pusmetį pirmininkauja ESTarybai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS