Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Laikinasis Egipto premjeras - buvęs finansų ministras liberalas

10/07/2013

Taip pat skaitykite

Britanijos karališkasis kūdikis pavadintas George'u Alexanderu Louisu Konsulinė misija Škotijoje Iš gyvenimo pasitraukė aktorius Vytautas Šapranauskas Iš Eifelio bokšto dėl bombos pavojaus buvo evakuoti žmonės

Kairas, liepos 10 d. (AFP-BNS). Hazemas al Beblawi (Hazimas Beblavis), kuris pirmadienį buvo paskirtas Egipto laikinuoju premjeru, yra ekonomistas liberalas, dirbęs finansų ministru per laikiną kariškių valdymą po Hosni Mubarako (Hosnio Mubarako) nušalinimo 2011 metais.

Laikinasis Egipto lyderis Adly Mansouras (Adlis Mansuras) jį paskyrė beveik savaitė po to, kai armija nuvertė islamiškų jėgų iškeltą prezidentą Mohamedą Mursi (Mohamedą Mursį).

Be to, jis buvo paskirtas padidėjus įtampai tarp armijos ir M.Mursi Musulmonų brolijos, kuri apkaltino pajėgas ir policiją Kaire "išžudžius" dešimtis jos šalininkų per pirmadienio protestą prieš perversmą.

76 metų H.al Beblawi studijavo Kaire ir Paryžiuje, kur įgijo ekonomikos daktaro laipsnį.

Per savo ilgą karjerą jis dirbo valstybinėse ir privačiose institucijose, Egipte ir užsienyje. 1983-1995 metais jis vadovavo Egipto Eksporto plėtros bankui.

Jis taip pat dėstė keliuose universitetuose įvairiose pasaulio šalyse ir parašė daug knygų bei straipsnių apie finansus arabų, prancūzų ir anglų kalbomis.

1995 metais jis pradėjo dirbti Jungtinių Tautų (JT) Ekonominėje ir socialinėje komisijoje Vakarų Azijai, o paskui iki H.Mubarako nuvertimo dirbo patarėju Arabų valiutos fonde Abu Dabyje.

Vos keli mėnesiai po revoliucijos jis buvo paskirtas premjero pavaduotoju, o tada - finansų ministru laikinojoje vyriausybėje, kuriai vadovavo Essamas Sharafas (Esamas Šarafas), Ginkluotųjų pajėgų aukščiausiosios tarybos paskirtas tų metų kovą.

H.al Beblawi pasitraukė su visa E.Sharafo vyriausybe 2011 metų lapkritį, vykstant nesutarimams su armija dėl galių, priskirtų būsimai išrinktai vyriausybei.

H.al Beblawi tų metų spalį buvo pasiūlęs atsistatydinti - protestuodamas prieš krikščionių koptų žudymą per susirėmimus su saugumo pajėgomis. Tačiau jo atsistatydinimą kariškiai atmetė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS