Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Lenkija planuoja surengti įpareigojantį referendumą dėl euro įvedimo.

28/03/2013

Taip pat skaitykite

Prie Ukrainos sienos susisprogdino vyras su suklastotu pasu Galutinis tikslas - narystė ES, sako Moldovos ambasadorius Įspūdingiausi Estijos restoranai: šiaurietiškos virtuvės šedevrai ant žolės Paryžiaus priemiestį išmatomis teršiančių šunų savininkai bus gaudomi pasitelkiant vaizdo

 

Lenkijos žmonės turės pareikšti savo valią dėl euro įvedimo šalyje, trečiadienį nurodė finansų ministras Jacekas Rostowskis, atkartodamas neseniai išsakytą liberalių pažiūrų premjero Donaldo Tusko išsakytą palaikymą referendumui dėl stojimo į nepopuliarią euro zoną.

„Negaliu įsivaizduoti, kad kuri nors vyriausybė ne tik norėtų, bet ir iš tiesų galėtų vesti Lenkiją į euro zoną be lenkų pritarimo šiam žingsniui“, – J.Rostowskis trečiadienio vakarą sakė duodamas interviu naujienų televizijai TVN24.

„Kita vertus, būtų neprotinga organizuoti referendumą, kuriame turėtų būti pasiektas 50 proc. (balsuotojų) aktyvumas ir daugumos tarp tų 50 proc. palaikymas stojimui“, – pridūrė jis.

Lenkija laikėsi strategijos „palaukim ir pažiūrėkim“, neskubėdama keisti zlotų į eurus, kai 17 narių turinti euro zona stengiasi išspręsti užsitęsusią skolų krizę.

D.Tuskas antradienį pirmasis iškėlė idėją surengti referendumą dėl euro įvedimo, kurio rezultatai būtų įpareigojantys.

Šį pasiūlymą jis pateikė, kai viena nauja apklausa parodė, jog 62 proc. lenkų nepritaria stojimui į skolų prislėgtą euro zoną.

38 mln. gyventojų turinti šalis yra įpareigota įsivesti eurą pagal 2004 metų stojimo į Europos Sąjungą sutartį, tačiau nenurodoma, per kokį laiką Lenkija turi tai padaryti.

Lenkija laikėsi strategijos „palaukim ir pažiūrėkim“, neskubėdama keisti zlotų į eurus, kai 17 narių turinti euro zona stengiasi išspręsti užsitęsusią skolų krizę.

Lenkijos ekonomika nė vienais metais nesiliovė augusi nuo komunistinio režimo žlugimo prieš du dešimtmečius. Ši šalis vienintelė iš 27 ES narių išvengė recesijos per pasaulinę finansų ir euro zonos krizę.

Analitikai pabrėžia, kad laisvai nustatomas zloto kursas, kuris per finansų krizė smarkiai nusmuko euro ir dolerio atžvilgiu, buvo palankus eksportui, kai kitas šalis krėtė recesija.

Didelė Lenkijos rinka ir ES subsidijų srautas iki šiol padėdavo apsaugoti ekonomiką nuo susitraukimo.

Nors atkakli Lenkija privalo įsivesti eurą, kad nebūtų nustumta į Europos ekonomikos periferiją, D.Tusko centristinė vyriausybė atidėjo praktinius žingsnius dėl euro įvedimo iki visuotinių 2015 metais.

Lenkijos konservatyvioji opozicija euro įvedimui nepritaria, o vyriausybė neturi dviejų trečdalių daugumos parlamente, reikalingos priimti konstitucijos pataisai, kuri leistų pereiti prie euro.

Esant tokiam kontekstui, D.Tuskas antradienį sakė, kad palaikytų manevrą parlamente, kuris leistų Lenkijai apsispręsti dėl stojimo į euro zoną referendume.

„Ir dėl akivaizdžios priežasties: reikia mažiau balsų, kad laimėtume referendume“, – pridūrė jis, nors naujoji apklausa rodė, kad tik 32 proc. šalies gyventojų dabar palaikytų euro įvedimą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS