Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Lietuva tapo JT saugumo tarybos nenuolatine nare

22/10/2013

Taip pat skaitykite

Nepalas planuoja Hillary ir Tenzingo vardais pavadinti viršūnes Himalajuose Libano Tripolio mieste per susirėmimus žuvo keturi žmonės Prezidento Valdo Adamkaus svajonė Kenijoje suimtas su išpuolio prekybos centre siejamas Britanijos pilietis

Niujorke, Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje, spalio 17 dieną vykusiuose rinkimuose Lietuva balsų dauguma buvo išrinkta į JT Saugumo Tarybos nenuolatines nares 2014–2015 m. kadencijai. Lietuvos kandidatūrą palaikė 187 valstybės.

„Tai didžiulė Lietuvos sėkmė ir reikšmingas užsienio politikos pasiekimas, liudijantis mūsų diplomatijos brandą bei išaugusį tarptautinį valstybės prestižą“, – pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Ministras pabrėžė, kad JT valstybių balsų dauguma Lietuvai suteikta teisė tapti JT Saugumo Tarybos nenuolatine nare yra didžiulė atsakomybė ir rimtas iššūkis valstybės diplomatinei tarnybai.

„Mūsų visų laukia sunkus ir atsakingas darbas siekiant taikos pasaulyje bei stiprinant tarptautinį saugumą, bet aš neabejoju, kad mes esame pasirengę garbingai ir profesionaliai priimti visus – net sudėtingiausius – globaliosios diplomatijos iššūkius“, – teigė L. Linkevičius.

Kalbėdamas apie tikslus, ministras akcentavo Lietuvos siekį stiprinti mažų valstybių įtaką Saugumo Taryboje, Tarybos skaidrumą ir atvirumą. Ministras užtikrino, kad Lietuva pasirengusi konstruktyviai diskusijai su visais Tarybos nariais ir ketina aktyviai dalyvauti sprendžiant visus darbotvarkės klausimus.

„Lietuva nuosekliai gins kertines JT vertybes ir principus. Dirbdami Saugumo Taryboje ypatingą dėmesį skirsime prevencijai ir civilių apsaugai konfliktų zonose, ypač ginant moterų ir vaikų teises, kovai su seksualiniu smurtu kaip karo priemone, naujiesiems iššūkiams taikai ir tarptautiniam saugumui, taip pat skatinsime gerbti demokratiją, žmogaus teises ir teisės viršenybės principą – tiek valstybių viduje, tiek tarptautinių santykių srityje“, – akcentavo ministras.

Narystės svarbiausiame globalios politikos forume Lietuva siekė nuo 1996 m., kai pirmą kartą oficialiai pateikė paraišką užimti Rytų Europos šalių valstybių grupei skiriamą vietą. Nuosekliai tikslo siekusi Lietuva užsigrūdino pirmininkaudama Europos Taryboje, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, Demokratijų bendrijai, Europos Sąjungos Tarybai. Lietuva sėkmingai dirbo svarbiausių JT institucijų valdančiuosiuose organuose – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje (UNESCO), Ekonominėje ir socialinėje taryboje, Tarptautinėje atominės energijos agentūroje (TATENA), Pasaulio sveikatos organizacijoje, Tarptautinėje darbo organizacijoje ir kitose institucijose.

Saugumo Tarybą sudaro 5 nuolatinės ir 10 nenuolatinių narių – iš viso 15 šalių. Kiekvienais metais, laikantis tolygaus geografinio paskirstymo principo, išrenkamos 5 naujos nenuolatinės narės.  Šiemet 2014–2015 m. laikotarpiui išrinktos šios naujos narės: Čilė (Lotynų Amerikos ir Karibų šalių grupė); Saudo Arabija (Azijos šalių grupė); Čadas, Nigerija (Afrikos šalių grupė), Lietuva (Rytų Europos šalių grupė).

Šaltinis: www.urm.lt