Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPinigai

Lietuva turi galimybę 2015 metais įsivesti eurą

22/03/2013

Taip pat skaitykite

Deimantų gamintojos "De Beers" pardavimai pirmąjį pusmetį stabilizavosi BTA pernai draudėjams kompensavo 83 mln. litų nuostolių "Čili" vis dar nerandama investuotojų, sandorio gali ir nebūti VMI didina spaudimą dėl PVM

V.Vasiliauskas: Lietuva turi galimybę 2015 metais įsivesti eurą

Vilnius, kovo 22 d. (BNS). Lietuva turi galimybę 2015 metais įsivesti eurą, tačiau tam reikia atlikti namų darbus ir vengti dirbtinų priemonių,kurios gali iškreipti ekonominę situaciją, teigia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

"Tokią galimybę 2015 metais, remiantis paskutinėmis ekonominėmis prognozėmis, horizonte matyčiau. Žinoma, esminis dalykas - Mastrichto kriterijai. Be abejo, didžiausias galvos skausmas yra infliacija ir biudžeto deficitas. Jei su šiais kriterijais bus susitvarkyta, didesnių problemųnematau", - interviu portalui ekonomika.lt sakė V.Vasiliauskas.

Anot jo, siekiant atitikti Mastrichto kriterijus Lietuva dar turi "atlikti namų darbus", tačiau tai nereiškia, kad reikia imtis dirbtiniųpriemonių.

"Turėdami omenyje ne visai sėkmingą bandymą 2006 metais, šįkart turėtume būti 200 proc. tikri. Mano giliu įsitikinimu, tvarumas ir nuosekli pozicija yra labai svarbūs, kad neatrodytume vis bandantys pataikyti į kriterijus, o tvariai siekiantys tikslo <...> Manau, kad ekonominiai reiškiniai turi vykti natūraliai. Bet koks dirbtinumas iškreipia situaciją, todėl nematau reikalo imtis fiskalinių priemonių, kai nėra jokios būtinybės", - portalui teigėV.Vasiliauskas.

Pasak jo, šiuo metu ekonominis ciklas yra stadijoje, kai infliacijos kriterijus bus įgyvendintas natūraliai, jei tik nebus sukrėtimųtarptautinėse naftos ar maisto kainų rinkose, tačiau reikia skirti dėmesio administruojamosioms kainoms.

"Netiesioginių mokesčių sumažinimas, o vėliau padidinimas - iš tiesų yra pavojingas, nes nežinome, kaip gali pasikeisti mokesčių mokėtojų elgesys. Visada buvau kryptingų veiksmų šalininkas, taigi, bet koks dirbtinis elementas prieštarauja nuosekliam judėjimui pirmyn", - ekonomikai.lt sakėV.Vasiliauskas.

Lietuva, kuriai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metų pradžioje, jį ketina įsivesti 2015 metais.

bns.lt,  - Verslo naujienų skyrius