Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEmigranto užrašai

Lietuvių šeimai Anglijoje grasino savi

13/08/2013

Taip pat skaitykite

Londono maratone lietuvė išpildė savo seną svajonę Premjeras sveikina kilnius Europos jaunimo parlamento siekius Netinkamas būdas „garsinti“ Lietuvą Kokios yra Jūsų teisės ir pareigos jei darbo vietoje yra per karšta?

Ar nutuokiame kaip greitai gali mus ištikti nelaimė ilsintis eilinį savaitgalio vakarą savo namuose? Ne abejoju, kad nei vienas iš mūsų net nesusimąstome. O kartais gal vertėtų, nes šeimos ramybę gali sujaukti vienas įprastas, žmogaus ieškančio darbo, skambutis. Portalas „Euro Plius“ pasakoja pamokančią Anglijos didmiestyje gyvenančios lietuvaičių šeimos, turinčios statybų verslą, istoriją.

Skambino dėl darbo

Jau seniai sklando kalbos, kad Anglijoje lietuvis lietuviui ne draugas. Pasirodo, šios kalbos ne iš piršto laužtos. Į redakciją kreipėsi lietuvaičių pora. Jau kelerius metus Anglijoje statybų versle besisukantys Ramūnas ir Daiva (vardai pakeisti) pasakojo, kaip iš jų namų dingo ramybė. Lemtingasis įvykis privertęs ne juokais išsigąsti Ramūno ir Daivos šeimą, įvyko liūdną atsisveikinimo su Vytautu Šapranausku vakarą. Ramūnas ir Daiva ramiai leido vakarą šeimos rate, kai staiga suskambo Daivos telefonas. Pirmą kartą moteriai nespėjus atsiliepti, liko keleto agresyviai nusiteikusių asmenų įrašas balso pašte. Atsiliepus į antrą skambutį paaiškėjo, kad skambinantysis yra tautietis, ieškantis darbo Ramūno ir Daivos statybų kompanijoje. Daivai pasakius, kad šiuo metu darbo pasiūlymų nėra, skambinęs vyras įsiaudrino. „Jis primygtinai reikalavo susitikti tą patį vakarą, o man padėjus ragelį panašu, kad liko labai tuo nepatenkintas“, - prisiminė lietuvė.

Nepažįstami asmenys namuose

Nemalonumai tęsėsi ir toliau. Po kurio laiko kažkas paskambino į Ramūno ir Daivos namų duris. Prie durų stovėjo, ne kas kitas, o tas pats lietuvis, prieš kelias minutes skambinęs Daivai ir primygtinai reikalavęs susitikimo. Namo šeimininkams dar kartą paaiškinus, kad šiuo metu darbo neturi ir pabandžius gražiai uždaryti duris, staiga pamatė dar kelis įtartinus asmenis. „Pastebėjome dar kelis vyrus, kurie pasirodė iš skirtingų namo pusių“, - pasakojo Daiva. Vienas iš nepažįstamųjų buvo nusiteikęs itin agresyviai. Daiva pasakojo, kad jis bandė juos terorizuoti įrodynėdamas, kad jų kompanija jam vis dar skolinga ir kad jis jų ramybėje nepaliks.

Grasino susidoroti

Gražiuoju būdu prašomi išeiti, vyrai nė iš tolo nesiruošė to daryti. Priešingai, jie puolė Daivos vyrą Ramūną, įspraudė jį į kampą ir pradėjo grasinti. „Jie kalbėjo, kad visada su savimi nešiojasi peilius ir kad bet kurią akimirką juos gali panaudoti“, - užpuolikų žodžius prisiminė Daiva. Moteris nieko nelaukdama puolė grasinti, kad tuoj iškvies policiją, tačiau drąsuoliams lietuviams tai buvo nė motais. „Šie neblaivūs vyrai sakė, kad galime kviesti ką norime ir kad mūsų šeimai niekas nepadės. Vis tiek bus susidorota“, - apie išgirstus grasinimus kalbėjo Daiva. Jei ne atsitiktinai pro šalį ėjęs kaimynas, kuris ir iškvietė policiją, nežinia kaip šis incidentas būtų pasibaigęs. Net ir išeidami iš Ramūno ir Daivos namų, grasintojai ir toliau sėjo paniką. „Jie ir toliau baugino, kad sugrįš ir nužudys visus šeimos narius“, - pasakojo Daiva. Beje, skambinęs ir ieškojęs darbo lietuvis prieš paliekant Ramūno ir Daivos namus, pradėjo įrodinėti, kad jau yra dirbęs jų statybų kompanijoje ir likęs neapmokėtas.

Anglijos policijos abejingumas

Į įvykio vietą atvykę Anglijos pareigūnai net neketino vytis išpuolio kaltininkų. Anaiptol, apklausos metu, pareigūnai pradėjo dvejoti ar iš tikrųjų Ramūnas ir Daiva yra šio įvykio aukos. „Policija sudvejojo ar mes nekalti ir pasiūlė persvarstyti kompanijos atsiskaitymo metodiką“ - sakė Daiva. Policijos pareigūnai dvejodami dar pridūrė: „Girti asmenys padaro daugiausiai nusikaltimų“ - apie abejingą Anglijos policijos reakciją kalbėjo moteris. Kaip vėliau paaiškėjo, ieškojęs darbo vyras ir sukėlęs paniką Ramūno ir Daivos šeimoje, buvo teistas ir septynerius metus sėdėjęs kalėjime.

Pareiškimas tik po savaitės

Ramūnas ir Daiva tikėjosi gauti bent minimalią apsaugą, tačiau Anglijos pareigūnų buvo įspėti, kad jokių apsaugos priemonių jie negali turėti. „Bet kuriuo nenumatytu atveju siūlė kuo greičiau susisiekti su policija ir tiek. Nenorėjo net girdėti, kad tai kartais būna neįmanoma“, - kalbėjo Daiva.

Moteris prisiminė, kad prašydami policijos pagreitinti tyrimo procesą, jiems pareiškimą buvo leista parašyti tik praėjus savaitei po šio įvykio. „Nors ir pažadėjo mus įspėti kuo viskas pasibaigs, kol kas iš teisėsaugos jokių žinių nesulaukėme“, - nusivylimo neslėpė lietuvė. 

Saugotis savų

Lietuvių šeima vis dar nesijaučia saugi po šio sukrėtimo. O visiems lietuviams pataria būti labai atsargiems ir nepasitikėti savais tautiečiais, nes nežinia kokių ketinimų jie gali turėti. Ramūnas ir Daiva nuogąstauja, kad nežinia kaip viskas šioje istorijoje būtų pasibaigę, jeigu jie būtų turėję darbo pasiūlymą ir būtų susitikę su skambinusiuoju lietuviu kitoje aplinkoje.

Marija Vitulytė