Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAtradimai

Lietuvoje kuriasi nauji sparnuoti imigrantai

20/07/2015

Taip pat skaitykite

23 didžiausios A. Einšteino klaidos Pasaulyje pripažinta raktų kontrolės sistema – jau ir Lietuvoje Lietuviai meta įžūlų iššūkį Wikipedijai: ,,nuo šiol informacijos ieškosime kitaip“ Amazon ir Google kova dėl vietos po saule

Lietuvos ornitologų draugijos nariai nesitveria džiaugsmu: vis dažniau aptinka Lietuvai naujų paukščių rūšių. Vien šiais metais po tundrinio sėjiko ir garbanotojo pelikano rasta jau ir trečioji – mažosios švygždos paukščių rūšis.

Mažoji švygžda (Porzana pusilla) daugiausia paplitusi pietryčių Europoje, o sporadiškai peri ir pietinėje kontinento dalyje. Nors ir retai, peri Baltarusijoje.

Naują Lietuvai paukščių rūšį – mažąją švygždą. Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) nariai Darius ir Daiva Norkūnai pirmą kartą aptiko gegužės 28 d. Šaltojos upės slėnyje, Rokiškio r. 

Mažiausiai trijų patinų balsai ten pat girdėti birželio 10 bei liepos 3 dienomis. Paukščiai laikėsi būdingoje rūšiai buveinėje – meldais apaugusiose sekliose upės slėnio dalyse.

Liepos 11–13 d. patikrinus kitas Šaltojos upės atkarpas su panašiomis buveinėmis, kelių kilometrų atkarpoje girdėta dar 8–10 paukščių. 

Tokia gausa ir pakartotini stebėjimai visą veisimosi sezoną leidžia manyti, jog paukščiai čia perėjo, rūšis bent šioje vietoje įsitvirtino ir formuoja vietinę populiaciją.

Ornitologų Mindaugo Kirstuko, Daivos ir Dariaus Norkūnų teigimu, šios rūšies balsus jie girdėjo ir ankstesniais metais, tačiau tuo metu neapibūdino naujos rūšies. 

Mažosios švygždos paieškos rūšiai tinkamose buveinėse kitose Rytų Lietuvos vietose kol kas nedavė rezultatų, tačiau tyrimai buvo vykdomi jau pačioje veisimosi ir rūšies vokalinio aktyvumo pabaigoje. Todėl ateinančiais metais jie bus atnaujinti.

Palyginti gausios perimvietės Šaltojos slėnyje atradimas yra ne tik svarbus ornitologinis faktas tarptautiniu mastu, bet ir parodo rūšies plitimą iš rytų, kas Lietuvoje jau buvo stebėta sodinės nendrinukės, geltongalvės kielės, kūdrinio tilviko atveju. 

Kas žino, gal mažoji švygžda, kaip ir minėtos rūšys, artimiausiu metu paplis Lietuvoje, nes jai tinkamų buveinių yra daugelyje šalies vietų. Mažoji švygžda – jau trečioji 2015 metais aptikta nauja Lietuvai paukščių rūšis.

Wikimedia Commons nuotr. 

europlius.com inf.